SPÄŤ
Zdravie

Bylinky proti vyčerpanosti

Od: Jana Vančová 19.2.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Únava – to je nielen slovo, ktoré v súčasnosti často skloňujeme, ale ktorého prejavy a  dôsledky všetci veľmi dobre poznáme. Po prebdenej noci alebo večer, po náročnom a vyčerpávajúcom dni, je to celkom prirodzené.  Ako si však pomôcť, keď sa nám to stáva čoraz častejšie? Vtedy môže ísť o syndróm chronickej únavy. Okrem zdravej životosprávy nám účinne môžu pomôcť aj liečivé bylinky obsahujúce látky, ktoré upokojujú podráždený nervový systém.  Ak nepomôže spánok,, ani oddych, skúste blahodarný a upokojujúci účinok obkladov z Medovky lekárskej.

Bylinky proti vyčerpanosti

Postup:

5 čajových lyžičiek lístkov medovky lekárskej zalejeme pollitrom horúcej vody, necháme 10 minút vylúhovať a potom scedíme. Potom do medovkového nálevu namočíme malý uteráčik (dajme pozor, aby bol príjemne teplý, ale nie horúci!) a položíme na čelo. Obklad môžeme podľa potreby viackrát vymeniť. Dôležité je, aby bol príjemne teplý.

proti vyčerpanostiČo ešte pomáha?

Pri stavoch vyčerpanosti a strese, ktoré často môžu súvisieť aj s nepríjemnými pocitmi a kŕčmi v žalúdku, pomáhajú aj medovkové kvapky, ktoré sa určite vyplatí mať vo svojej domácej lekárničke.  Celkový blahodarný pocit uvoľnenia a relaxu si však môžeme dožičiť aj vo vlastnej kúpeľni, kde si doprajeme liečivé kúpele s upokojujúcimi a regeneračnými prírodnými substanciami.

proti vyčerpanostiNáš tip:

Vyskúšajte napríklad éterický olej z borovice v podobe nepenivej prísady do kúpeľa so zmesou prírodných silíc ihličnatých stromov.  Ihličnanový kúpeľ má oslobodzujúci a stabilizačný účinok, najmä po rušnom dni plnom nervového napätia. Pôsobí blahodarne na uvoľnenie dýchacích ciest a  pomáha tiež pri reumatických bolestiach a neuralgiách.proti vyčerpanosti

Ak máte v obľube vôňu levandule, môžete na upokojenie vyskúšať luxusný  levanduľový olej. Je to nepenivá prísada do kúpeľa s vysokým obsahom levanduľovej silice. Má upokojujúci a harmonizujúci účinok, zmierňuje duševné i svalové napätie. Podporuje dobrý spánok. Odporúča sa pri stavoch precitlivenosti a poruchách zaspávania.

womangalérie VŠETKY