Čo by Vám nemalo chýbať v cestovnej taške?

v cestovnej taškeOriginálne Bach® kvety na leto

Chystáte sa na dovolenku, či na predĺžený víkendový pobyt a okrem radosti z očakávaných príjemných chvíľ máte aj určité obavy, ako to všetko zvládnete? Veru, vybaviť všetko potrebné pred odchodom a zbaliť sa tak, aby nás vo chvíľach oddychu a na cestách nezaskočili nepríjemné problémy, vôbec nie je také jednoduché. Skúste si však prizvať na pomoc Bachove kvetové esencie – veľmi rýchlo zistíte, že táto pomoc je nielen veľmi príjemná, ale aj účinná.

RESCUE® (Krízové)kvapky alebo  sprej – obľúbená kombinácia piatich kvetov:

Netýkavka žliazkatá(Impatiens), Bledavka okolíkatá (Star of Bethlehem), Slivka čerešňoplodá (Cherry Plum), Devätorník peniažkovitý (Rock Rose) , Biela lesná réva(Clematis).

Táto obľúbená kombinácia pomáha zvládať strach z cestovania, z lietania, prechod cez rôzne časové  pásma, únavu za volantom, náhle nečakané situácie, ktoré v priebehu  dovolenkového obdobia  zažívame. Čas obvykle trávený v pokoji s partnerom či rodinou  je odrazu vytrhnutý z bežného kolobehu a dennej rutiny a môžu  pre nás nastať nepredvídateľné emočné stresy  a  napätie, ktoré možno pomocou  RESCUE® –  Krízovej esencie  hravo a s prehľadom zvládnuť.

v cestovnej taškeAby sme bez stresu zvládli všetko to, čo treba…

Už  samotná príprava na dovolenku znamená mnohokrát pre celú rodinu stres : na nič nezabudnúť, zvládnuť posledné povinnosti ako doma, tak i v práci,  nezabudnúť dohodnúť opateru pre domáceho miláčika, dohodnúť polievanie záhrady či kvetov v byte… jednoducho: na nič nezabudnúť! Tomu všetkému výborne pomáha  práve RESCUE® –  kontrolovane a s prehľadom všetko zvládnuť a  neupadnúť do zbytočnej paniky či strachu.

Aj deti majú svoje boliestky

Pre deti môžeme pribaliť na cestu  RESCUE® Kids –  RESCUE® Krízovú esenciu, určenú deťom a ich malým boliestkam. Teplé počasie, dlhá cesta, zmena počasia, zmena prostredia – to všetko môže navodiť pri  deťoch  mierne bolesti hlavy, žalúdočné problémy, nevoľnosť z dlhej cesty a dlhého sedenia.

RESCUE® Krízové kvapky či sprej sa dávkujú dospelým i deťom rovnako : obvykle 4 kvapky  nakvapkáme  do obľúbeného nápoja. V akútnych  situáciách  stačí pomaly popíjať . Pokiaľ  nemáme po ruke žiadnu tekutinu či vodu, môžeme kvapky užiť aj priamo nakvapkaním pod jazyk. Niekedy stačí kvapkami potrieť miesto najväčšej záťaže- spánky, hlavu, zátylok, alebo chodidlá …nakvapkať alebo nastriekať  na akékoľvek miesto na koži, na ktorom momentálne cítime najväčšie napätie.

v cestovnej taškeŽuvačky, pastilky a bonbóny, ktoré pomáhajú

Obľúbenou formou RESCUE® Krízových kvapiek sú aj žuvačky s príchut’ou mäty, cmúľacie pastilky s rôznymi príchuťami, ale aj bonbóny, ktoré navyše obsahujú doležité vitamíny :  B5 a B12.

Cmúľacie pastilky majú v obľube najmä deti, pretože im okamžite pomáhajú zvládať malé boliestky, nepríjemnosti, či strach.

Za volantom ich každopádne ocenia aj šoféri, ktorým pomáhajú udržat’ si koncentráciu a pozornosť za volantom, zmierňujú únavu  a predchádzajú stresom a spánkovej únave. Jedna škatuľka RESCUE® pastilek či žuvačiek v aute je vždy tou správnou a príjemnou voľbou na akúkoľvek cestu…

RESCUE® Krízovú  esenciu ocenia i domáci miláčikovia, pre ktorých  je cestovanie nepríjemným a zbytočne stresujúcim zážitkom.Stačí ju pridať do misky s jedlom alebo vodou. Jednoducho,  RESCUE® se nestratí v žiadnej domácej či cestovnej lekárničke!

Ak nás trápi hmyz, či priveľa slniečka…

 V lete nás obvykle otravuje i hmyz, ktorý na nás útočí a čaká, kedy si sadne na naše opálené a vyhriate telo. Nepríjemné svrbenie, napuchnutá koža, nepokoj, ktorý uštipnutie hmyzom sprevádza, hravo a s úľavou môžeme zvládnuť s RESCUE® gélom . Gél má príjemné chladivé účinky, má rovnaké zloženie ako RESCUE® Krízová  esencia a  obsahuje navyše ešte jeden kvet – jabloň nízku (Crab Apple), ktorý má  antiseptické a čistiace účinky . Gél príjemne schladí pokožku i v horúcom  počasí. Jeho výborné účinky a  pocit osvieženia  oceníte i po opaľovaní: rýchle  upokojuje opálenú, či dokonca slnkom spálenú pokožku. Je vhodný pre dospelých, aj pre deti.

v cestovnej taškeRýchla pomoc pri drobných poraneniach, bolestiach hlavy, či nôh

Pokiaľ  potrebujete ošetriť menšie poranenia, odreniny, modriny či uľaviť od bolesti hlavy, opuchnutých či unavených nôh,  nezabudnite na  RESCUE® krém. Obsahuje tiež známu  kombináciu piatich  kvetov a jablone nízkej (Crab Apple), podobne ako gél. Má však mastnejšiu konzistenciu, a hydratujúce, zvláčňujúce a antistresové účinky . Je i výborným pleťovým krémom či podkladovým krémom pod akýkoľvek  mejkap. Jeho kvalitu ocení každá žena.

Aby sme sa dobre vyspali…

Nové prostredie na dovolenke, či množstvo nových zážitkov môže spôsobiť aj mierne stavy nespavosti. Tu vhodne pomôže RESCUE® Night, Krízové kvapky na dobrý spánok, vo forme kvapiek, spreja, či gélových perličiek. Okrem  obľúbenej  zmesi piatich kvetov  RESCUE®Night obsahuje kvet pagaštanu konského (White Chestnut), ktorý pomáha upokojiť rozbúrenú myseľ a prináša  vnútorný pokoj. RESCUE®Night ocenia všetky vekové kategórie, od batoliat až po dospelých.

Všetky RESCUE® produkty môžete na Slovensku zakúpiť vo vybraných lekárňach, obchodoch a e-shopoch so zdravou výživou a bio produktami.

Ich zoznam nájdete na www.bachovaterapie.cz