Hliva ustricovitá – pomoc pre vašu imunitu

Aj vy ste si už povedali, že by ste mali urobiť niečo užitočné a zmyslupné pre zvýšenie svojej imunity? Ak často bývate chorí, unavení, trápia vás opakujúce sa a dlhotrvajúce choroby z nachladnutia, problémy s trávením, pokožkou, či kardiovaskulárne ochorenia, je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, ako svojmu organizmu a imunite pomôcť. Aby však táto pomoc a vzpruha pre imunitu bola rýchla a účinná, nestačí len užívať vitamíny, alebo otužovať organizmus. Žiada sa komplexná pomoc. 

Hliva ústricovitá

Ako sa môže prejavovať oslabená imunita?

Mnohí z nás sa mylne nazdávajú, že oslabená imunita sa prejavuje najmä opakovanými chorobami z nachladnutia. Pravda je však taká, že toto je iba časť problémov, ktoré môžu byť dôsledkom oslabenej imunity. Ďalšími prejavmi môžu byť opakované bakteriálne, či plesňové ochorenia, problémy a bolesti kĺbov, zhoršené alebo ťažké hojenie rán, ale aj zvýšená únava a náchylnosť k mnohým ochoreniam alebo k nepríjemným zdravotným problém, herpes, opar, či bolestivé afty alebo mykózy rôznych druhov nevynímajúc.

Ak náš imunitný systém funguje optimálne, rozozná cudzorodú látku a zničí ju, čo v praxi znamená to, že neochorieme.  V prípade, že imunitný systém je narušený, dochádza k opakovanému výskytu uvedených problémov, pri ktorých však určite nestačí liečiť len dôsledky. Rozumné je riešiť prevenciu a budovať a posilniť si imunitný systém takým spôsobom, aby k výskytu uvedených zdravotných problémov ani nedošlo.

Hliva ústricovitá

 

Čo všetko môžeme urobiť pre zvýšenie imunity?

Je toho veľa, čo všetko by sme mohli urobiť pre zlepšenie svojho imunitného systému. V prvom rade by sme sa mali pokúsiť znížiť vplyv stresových faktorov. Tie totiž likvidujú počet našich bielych krviniek, ktoré majú za úlohu chrániť telo pred infekciami. Okrem toho je dôležité dbať na vyváženú, zdravú a pestrú stravu a dostatok pohybu. Netreba podceňovať relax a odpočinok a treba sa naučiť pozitívne myslieť. 

 

Úžasná hliva ustricovitá

Obsahuje účinné látky v takom množstve a pomere, ktorý ľudskému organizmu maximálne vyhovuje. Obsahuje betaglukány a celý rad vitamínov B, D, C, proteínov, sterolov, niektoré mastné kyseliny a stopové prvky chrómu, medi, selénu a zinku. Okrem toho hliva obsahuje aj vlákninu, vďaka ktorej sa z tela uvoľňujú usadené škodliviny a má vplyv aj na peristaltiku.

Hliva ustricovitá má široké spektrum účinkov:

? imunomodulačné (obsahuje polysacharidy, či proteoglykány, ktoré majú vplyv pri liečbe a prevencii zápalových ochorení, kardiovaskulárnych chorôb, pri liečbe a prevencii rakoviny a pri liečbe vírusových ochorení)

? protizápalové (užívanie hlivy pôsobí protizápalovo, znižuje hladinu cholesterolu v krvi)

? antioxidačné účinky (pomáha vyrovnať sa s takzvaným oxidačným stresom, ktorý je jednou z príčin rakoviny alebo kardiovaskulárnych chorôb),

? vplyv na zníženie hladiny lipidov v krvi, antivirálne účinky

Hliva pomáha kardiakom, pretože účinne upravuje hladinu cholesterolu v krvi a upravuje krvný tlak, diabetikom – znižuje hladinu cukru v krvi, alergikom a astmatikom, všetkým, ktorí trpia rôznymi zápalmi, kĺbovými a kožnými ochoreniami, zlepšuje metabolizmus a regeneruje vnútorné orgány, spomaľuje starnutie, posilňuje žily a upokojuje šľachy, lieči strnulosť končatín.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach