SPÄŤ
Zdravie

Kúpele Smrdáky – špecialista na zdravie a krásu vašej pokožky

Od: Jana Vančová 5.12.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Komplexná  kúpeľná liečba ochorení kože v kúpeľoch Smrdáky sa opiera o dlhoročnú tradíciu využitia unikátnych prírodných liečivých zdrojov – sírovodíkovej minerálnej liečivej vody a sírneho liečivého bahna, prostriedkov lokálnej liečby a fyzikálnej terapie i liečebnej rehabilitácie, a zároveň o vysokú erudíciu a profesionalitu lekárov a ostatného personálu. 
Práve tieto zložky liečebného komplexu kúpeľov Smrdáky sú zárukou výrazného liečebného efektu na zdravotný stav pacientov.

Ako vznikli kúpele?

Ľudová povesť o vzniku kúpeľov hovorí, že minerálne pramene objavil kedysi dávno pastier, ktorý si kúpaním v neobvykle páchnucej vode prameňa vyhojil svoje „boľavé“ nohy. Zvesť o liečivom účinku prameňa sa rýchlo šírila a ľudia zo širokého okolia ho začali vyhľadávať. V kúpeľoch Smrdáky je základom pre liečbu sírovodíková minerálna voda, ktorá patrí k vodám s najvyšším obsahom sírovodíka v Európe.  Uplatňovanie všetkých liečebných postupov je v súlade s najnovšími poznatkami lekárskej vedy.

Kúpele Smrdáky

Úspešná liečba mnohých ochorení

Najčastejšie kožné ochorenia 

  • psoriáza
  • atopická dermatitída ( ekzém )
  • chronické a recidivujúce ekzé my
  • acne vulgaris
  • chronické dermatózy (sclerodermia, chronické prurigo, ichtyosis, urticaria, lichen ruber, parapsoriasis, neurodermitis)

Kúpele Smrdáky ponúkajú pre samoplatcov niekoľko typov pobytov – či už sú to krátkodobé relaxačné pobyty Chuť Smrdák, Zdravá koža alebo dlhodobé liečebné pobyty Komplexný kúpeľný pobyt  a Intenzívny kúpeľný pobyt. Ďalšou možnosťou je liečba na základe schválenej indikácie, čiastočne alebo plne hradenej zdravotnou poisťovňou.

Príďte do malebného regiónu Záhoria, nájsť zdravie, krásu a relax!

womangalérie VŠETKY