Prezervatív ako väzenie?

Siahneme po ňom, keď nemáme inú možnosť antikoncepcie, či pri sexe „na jednu noc“. Niektorí nemajú s jeho použitím problém, iní sa mu bránia ako sa len dá. Či už pre to, že pri pohlavnom styku neznášajú „umelinu“ alebo z iných prozaických dôvodov. Niektoré ženy i muži trpia alergiou na isté druhy prezervatívov, ani ochutené nepatria k najobľúbenejším. Sexuológovia tiež neodporúčajú používať rôzne vrúbkované kondómy, či kondómy v hravých tvaroch neprispôsobených forme pošvy a penisu, pretože môžu vyvolať nevhodné podráždenie sliznice i bolesť. Ale svoju úlohu môže hrať aj veľkosť prezervatívu.I keď sa naše silné pohlavie rado chváli veľkosťou svojho pohlavia a pripisujú mu často až priveľmi veľkú váhu, problémy vmestiť sa do prezervatívu môžu byť naozaj viac ako nepríjemné, a to i v prípade menšieho „nástroja lásky“.

Prezervatív

Priemer nestačí

Americký odborníci tvrdia, že až 56% mužov má väčší alebo menší penis ako sú štandardné rozmery prezervatívov, ktorými sa riadia výrobcovia. Problém je v tom, že muži, ktorým kondómy veľkosťou nevyhovujú, ich preto ani nepoužívajú a zvyšujú riziko prenosu pohlavných ochorení.

Najväčším problémom pri použití kondómu v súvislosti s inou veľkosťou penisu je prasknutie prezervatívu alebo problém s jeho stiahnutím. Docent Michael Reece z Indiana University tvrdí, že nedávny výskum dokázal nielen veľkú rozmanitosť penisu pokiaľ ide o veľkosť, ale odlišujú sa i v tvare. Priemerné štandardné kondómy preto nemusia byť vyhovujúce a ich spektrum na trhu je veľmi obmedzené, pokiaľ ide o tieto atribúty. Veľký, či malý prezervatív určite nepridá žiadnemu mužovi na chuti používať ho. Navyše v prípade, že je klasický prezervatív voľnejší, ako by bolo potrebné, majú mnohí muži pocit hanby pred partnerkou, preto ho odmietajú. Druhá vec je tá, že i tak by svoju funkciu nesplnil… A naopak pre mužov s väčšou „mužnosťou“ môže byť použitie prezervatívu bolestivé a veľmi nepríjemné. Takže radšej volia možnosť nepoužiť ho.

Počas štúdie odpovedalo 21% mužov, že sú im štandardné prezervatívy malé, 18% sa sťažovalo na krátku dĺžku, 10% na to, že sú im voľné a pre 7% percent sú dlhé.

Prezervatív

Hudba budúcnosti

Vyzerá to tak, že podobne ako veľkosť oblečenia i táto gumená ochrana potrebuje členenie podľa veľkosti. Možno sa dočkáme prezervatívov s označením S, M, X, XL, či XXL – skrátených a predĺžených, rozšírených a zúžených verzií.
Nemeckí vedci nachádzajú riešenie problém v možnosti sprejového kondómu, ktorý pripravujú na trh a je možné, že sa objavia už v budúcom roku. Jednoducho – každý muž si ho nasprejuje na svoju pýchu a problémy s veľkosťou, či „malosťou“ klasických prezervatívov zmiznú.

Save