3 tipy pre zdravé oči

Bez dobrého zraku by ste asi nečítali ani tento článok. Preto vám prinášame tri jednoduché tipy, vďaka ktorým budete mať zdravé oči po celý život.

tipy pre zdravé oči

1. Dajte si mrkvu

Táto rada je síce už poriadne ošúchaná, ale to nič nemení na jej pravdivosti. Mrkva je bohatá na betakarotén, z ktorého sa tvorí vitamín A. Ten pomáha oku premieňať svetelné podnety z okolia na signály, ktoré putujú do mozgu a umožňujú nám vidieť. Nedostatok vitamínu A môže tiež poškodiť očnú rohovku a viesť ku strate zraku. Vitamín A nám navyše pomáha lepšie vidieť v šere a tme. Preto by ste určite mrkvu z vášho jedálničku nemali vynechať.

2. Skoncujte s fajčením

Tento zlozvyk je zodpovedný za viaceré ochorenia srdca a ciev, ale aj za vznik rôznych druhov rakovín. Málokto si však uvedomuje, že fajčenie môže spôsobovať aj poškodenie zraku. Tabakový dym obsahuje toxické chemikálie, ktoré dráždia a poškodzujú oči. Ťažké kovy, ako sú olovo a meď, sa môžu, napríklad, nahromadiť v šošovke a spôsobovať šedý zákal. Fajčenie môže zhoršiť aj problémy so zrakom spôsobené cukrovkou, pretože poškodzuje krvné cievy v zadnej časti oka. Fajčiari sú navyše približne trikrát náchylnejší na vekom podmienenú degeneráciu makuly, ktorá vedie k strate centrálneho videnia. Spravte preto službu svojmu telu aj zraku a prestaňte fajčiť.

3. Doprajte si omega-3 mastné kyseliny

tipy pre zdravé oči

Všetci vieme, že omega-3 mastné kyseliny podporujú imunitu a zdravé srdce a že znižujú zápal. Už menej ľudí však tuší, že sú dobré aj pre zdravie očí. DHA, typ omega-3 mastných kyselín, je jedným zo základných stavebných komponentov sietnice oka. Nedostatok DHA preto môže spôsobovať rôzne problémy so zrakom. Okrem toho sú omega-3 mastné kyseliny spájané aj so zníženým rizikom makulárnej degenerácie. Preto by ste určite mali do vášho jedálnička zaradiť jedlá, ktoré sú na ne bohaté. „Nachádzajú sa ako v živočíšnej tak aj v rastlinnej potrave. Zo živočíšnych produktov sú najviac zastúpené v tučných morských rybách ako sú losos, tuniak, makrela, sleď alebo sardinky,” radí výživová špecialistka Janka Trebulová.

Ak vám však ryby nie sú po chuti, pomôcť vám môže aj výživový doplnok OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Vyrába sa z kvalitného oleja z nórskych lososov, vďaka čomu je bohatý na vitamín D a omega-3 mastné kyseliny.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.