Aspen alebo Topoľ osika – liečitelia z ríše kvetov

Bachove kvetové esencie

Liečitelia z ríše kvetov pre harmonizáciu tela i duše

Ak patríte k tým, ktorí už počuli veľa dobrého o Bachovej kvetovej terapii a jej zaujímavých liečivých účinkoch, určite vašej pozornosti neuniklo ani zaujímavé čítanie na túto tému, ktorému sme sa venovali v uplynulom roku. V tomto roku na toto zaujímavé čítanie nadväzujeme a postupne vám chceme predstaviť 38 kvetov pre zdravie, čiže 38 kvetových esencií Dr. Bacha, ktoré  reprezentujú 38 negatívnych emocionálnych stavov a nálad.

Myslíte si, že dokážete stanoviť svoj typ a vybrať si esenciu, ktorá je vhodná na liečenie vašich problémov? Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa, čo je charakteristické pre konkrétne typy.

38 kvetov pre zdravie

Aspen (Populus tremula)

Ľudia typu Aspen, ktorí sa nachádzajú v negatívnom stave Aspen, majú neustále obavy a trpia nedefinovateľným podvedomým strachom. Sú to veľmi senzitívni a vnímaví ľudia, ale ich pozornosť sa obracia iba k tomu negatívnemu. Títo ľudia majú v sebe neustály nepokoj, pretože ich prenasledujú myšlienky na to, čo všetko sa môže stať, “keď”… Nevedia sa otvoriť situácii a naplno ju prijať, pretože sú uväznení v predstave, že za všetkým sa skrýva problém a niečo strašné. Svoj strach nedokážu presne definovať, nevedia, odkiaľ pramení a prečo ich tak ovláda.

Jednoducho, je to pre nich stav, v ktorom žijú. U niektorých ľudí už sa stal do takej miery súčasťou ich života, že mu úplne podriaďujú každé svoje počínanie i konanie. Slová ako risk, vyskúšať niečo nové, odvaha… sa v ich slovníku nenachádzajú, to je pre nich niečo úplne neznáme. Svojimi strachmi sa títo ľudia odrezávajú od svojej životnej radosti. Vlastne, radosť ani často neprežívajú, pretože krátky pocit radosti a spokojnosti rýchlo môže vystriedať pocit, že sa niečo zlé prihodí… Táto neustála ustrašenosť ich môže prenasledovať vo dne i v noci. Nie je ojedinelé, že títo ľudia majú sklon k okultizmu a vo všetkom môžu vidieť ťažkú ruku osudu.  Ustrašenosť a nejasné, nevysvetliteľné strachy u ľudí typu Aspen môže mať svoj pôvod v tom, že človeku chýba pocit, že je milovaný a prijímaný. Toto môže mať svoj pôvod už v detstve a v ďalších etapách života sa dotvára. A práve tu môže veľmi pomôcť esencia Aspen.

Ako pôsobí Aspen?

Aspen je jednou z esencií, ktoré pomáhajú pozrieť sa jasne na svoj strach a svoje obavy. Len tak je možné uvoľniť sa z ich zajatia a obmedzenia. Obavy z nášho života nikdy nevymiznú.Každá nová situácia či zmena so sebou vždy prináša aj otázky, na ktoré hneď nemáme odpoveď. Aspen pomáha práve neskĺznuť do vyjazdených koľají obáv a strachov, ale zotrvať vo vnútornej dôvere, že za všetkým stojí hlboký zmysel, ktorý možno nemôžeme okamžite pochopiť a vidieť, ale s istým časovým odstupom sa vždy ukáže. 

Akí sú ľudia typu Aspen?

Ľudia typu Aspen majú takzvaný šiesty zmysel – sú citliví a všímajú si veci, ktoré iní nevidia. Majú dar intuície, dokážu sa dobre orientovať v zložitých situáciách, pretože načúvajú svojmu vnútornému hlasu. Ak na chvíľu prepadnú neistote či ustrašenosti, vedia, že je to znamenie toho, že sa majú na problém pozrieť ešte z inej stránky a nenechať sa svojím strachom blokovať. Vedia, že za všetkým stojí hlboká pravda a múdrosť, ktoré sú oveľa silnejšie než ľudské obavy.

Špecifikum esencie Aspen:

Táto esencia pomáha otvoriť sa dobrodružstvám života a povedať osudu jasné “Áno”. Ich šiesty zmysel im potom slúži ku skvelej orientácii a nápovede, ako si poradiť s náročnými situáciami. Všetkým ľuďom, ktorý už dlhšiu dobu trpia nejasnými a nevysvetliteľnými strachmi, a nemajú preto odvahu žiť spontánne a s dôverou, pomáha táto esencia prehodnotiť  postoje k životu a zistiť, odkiaľ tieto strachy a obavy pramenia. Tomuto procesu môžu pomôcť aj impulzy z umenia, hudby, spirituality, či duchovných náuk. Pomáhajú oživiť pocit dôvery v život.

Poznávame, že Láska a Dobro existujú večne, sú nemenné a my sa im svojím vývojom stále viac približujeme. To je cieľom esencie Aspen – nasmerovať človeka k večnej Láske, ku zdroju Dôvery a bezpečia.

Esencia Aspen pomáha otvoriť sa pravde a sile života.

Pokračovanie nabudúce

Všetky produkty môžete na Slovensku zakúpiť vo vybraných lekárňach, obchodoch a e-shopoch so zdravou výživou a bio produktami.

Ich zoznam nájdete na www.bachovaterapie.cz