Je tu obdobie chrípok a nachladnutí

Lekári odporúčajú očkovanie, ja prírodné a unikátne Colostrum!

Veľa z nás rieši chrípku, či nachladnutie, až keď sa cítime zle, potíme sa, bolí nás hlava a nevládzeme častokrát stáž už ani na nohách.

obdobie chrípok

Chrípka a nachladnutie sú vírusové ochorenia, ktoré na nálade pri jesennom pochmúrnom počasí rozhodne nepridajú. Hoci sa obomi môžeme nakaziť v podstate celoročne, najväčšie riziko existuje práve v tomto sychravom období, ktoré aj označujeme za obdobie chrípok. U detí je to častokrát v období návratu do škôl, či škôlok. Nedostatočná prevencia, oslabená imunita, nedostatok vitamínom, zmeny v počasí, všadeprítomné vírusy a dokonca aj príliš veľká ochrana pred slnkom cez leto, čo má za následok znížení príjem vitamínu D, sú hlavné faktory spôsobujúce chrípkové ochorenia.

Určite to poznáte, nikto z nás si nemôže v dnešnej hektickej dobe dovoliť prechladnúť, či nakaziť sa chrípkou a ležať týždeň doma v posteli. Preto by sme mali celoročne myslieť na prevenciu. Vhodné a prírodné riešenie je užívanie Colostra.

Čo je colostrum

Pokiaľ ste o Colostru ešte nepočuli – ide o prvotné mlieko, ktoré sa tvorí u všetkých cicavcoch vrátane človeka v prvých hodinách po pôrode, a ktoré majú novorodencovi a mláďaťu dodať koncentrovaný zdroj aktívnych látok, dôležitých pre rozvoj tak potrebnej imunity. Colostrum je prirodzene bohaté najmä na imunoglobulíny, ktoré ako už názov napovedá, majú pozitívny vplyv na imunitný systém. Imunoglobulíny sú jednoducho povedané protilátky, ktorých úloha je identifikácia, označenie a neutralizácia cudzích elementov ako vírusy a baktérie v tele. Colostrum obsahuje aj Laktoferin, je to proteín, ktorý má silnú antimikrobiálnu aktivitu, viaže na seba železo, ktoré tak potom nemôžu využiť negatívne mikroorganizmy.

obdobie chrípok
Colostrum

Pamätajte, že najlepšia obrana proti chrípke a nachladnutiu je silná imunita, ktorú z vlastnej skúsenosti u seba a u svojich blízkych podporujem práve týmto Colostrum – prírodným unikátom prirodzene bohatým na imunoglobulíny. Účinkami colostra sa zaoberalo veľké množstvo vedeckých a klinických štúdií s pozitívnymi závermi. Napr. vedci v Talianskom San Valentine sa zamerali na troj mesačné sledovanie 137 pacientov,  oboch pohlaví s vekom od 30 do 80 rokov.

Týchto pacientov rozdelili do viacerých skupín, kde najúspešnejšia bola skupina kde podali protichrípkovú vakcínu spolu s colostrom, druhá najúspešnejšia skupina boli pacienti, ktorým sa podávalo len colostrum a tretia bola, kde pacienti boli očkovaní protichrípkovou vakcínou. Čiže záver štúdie je, že pacienti, ktorí užívali colostrum, ochoreli menej ako pacienti s protichrípkovou vakcínou. Ďaľšou výhodou colostra sa tu ukázalo, že pacienti, ktorí užívali colostrum boli menej dní malátni ako pacienti, ktorým podali protichrípkovú vakcínu.

Ako už bohužiaľ býva, na trhu sa stretnete s produktami rôznej kvality, či zloženia. Niektoré treba užívať viackrát do dňa, či nie sú pre nás vhodná forma. Preto by som rada na základe svojich dlhodobých skúsenosti doporučila tento COLOSTRUM stick, s obsahom vitamínu D3.

obdobie chrípok
Colostrum

1 stick obsahuje dávku 800mg kvalitného kravského Colostra českého pôvodu. Pôvod colostra je veľmi dôležitý. Jednoducho povedané – kravy na českých farmách sú  vystavené rovnakým patogénom ako my a proti týmto rovnakým negatívnym vplyvom si tvoria špecifické protilátky (imunoglobulíny), ktoré potom my vo forme Colostra príjmame a podporujeme tak svoju špecifickú imunitu. Je samozrejmé, že pokiaľ sa farma nachádza napr. v USA alebo Čine, vplyvy pôsobiace na kravy sú úplne odlišné a preto nemusia obsahovať presne to, čo potrebuje stredoeurópan.

V neposlednom rade musím vyzdvihnúť aj pohodlnú formu užívania – ide o priamo v ústach rozpustný prášok, ktorý nie je potrebné zapíjať vodou, má výbornú jahodovú chuť a je to atraktívnejšie než prehĺtanie kapsúl, čo môžu oceniť hlavne deti.

Colostrum stick má prirodzene sladkú chuť  vďaka laktóze v kombinácií s prídavkom umelého sladidla, preto je vhodné aj pre diabetikov.

Tip na použitie:

Preventívne 1 stick denne

Veľmi dobre sa osvedčilo dávku Colostra zvýšiť v prípade pocitu nachladnutia – až 5 stickov denne

COLOSTRUM Stick Jahoda 30 sáčkov

  • Jediné colostrum rozpustné priamo v ústach
  • Len 1 stick denne
  • V jednom sticku sa nachádza 800mg colostra a 12,5 µg vitamínu D3 (250% DDD)
  • Ideálne pre deti, s príjemnou jahodovou príchuťou, bez nutnosti prehĺtania kapsúl
  • Obohatené vitamínom D3 na podporu imunitného systému
  • Vysoký obsah imunoglobulínov skupiny G (IgG 40)
  • Colostrum pochádzajúce z fariem v Českej republike