Liečba svetlom a farebnou terapiou

Svetlo je nevyhnutnou súčasťou pozemského života.

Bez svetla neexistuje život. Každá zo 60 – 80 miliárd buniek tvoriacich naše telo používa energiu slnečného svetla v každej sekunde pri nevyčísliteľnom množstve biologických a chemických procesov, v biosyntéze, v udržovaní normálneho chodu buniek, ako aj pri reprodukcii. Počas ľudskej histórie sa už v pradávnej minulosti využívalo svetlo a farby rozmanitým spôsobom ako terapeutický nástroj na liečebné účely.

Svetlo liečilo ľudí už od pradávna…

Prvý svetelný zdroj liečby – prirodzený svetelný lúč – využívali na lekárske ošetrenia už v starom Egypte, využitie slnečného žiarenia na liečbu rôznych chorôb spomína aj Hippokrates. V polovici devätnásteho storočia metódy liečby slnečným svetlom znovu oživil Jokob Lorber a ďalší priekopník terapie slnečným svetlom Niels Ryberg Finsen (1860 – 1904) ako prvý položil vedecké základy svetelnej terapie, keď ako prvý použil v roku 1892 umelé svetlo pri liečbe kožnej tuberkulózy. Spozoroval totiž, že počas zimných mesiacov sa zdravotný stav jeho pacientov trpiacich touto chorobou značne zhoršuje a skonštatoval, že pri liečbe tejto choroby hrá svetlo dôležitú úlohu. Za viacročnú prácu v tejto oblasti a za niekedy až zázračné uzdravenie mnohých pacientov dostal napokon  v roku 1903 aj Nobelovu cenu.

Polarizovné svetlo a jeho účinky

Polarizovanú svetelnú terapiu vypracovala v Budapešti Dr.Márta Fenyo, biofyzička, laserová špecialistka a vynálezkyňa, ktorá skúmala vplyv mäkkého laseru na vredy predkolenia a na kŕčové žily. Výsledky boli výnimočné, a tak začala experimentovať s laserovým lúčom, aby zistila, ktorá jeho zložka je zodpovedná za proces hojenia, Odpoveďou bolo polarizované svetlo. Napokon prišla k záveru, že svetlo má najpriaznivejšie účinky vtedy, ak je polarizované a zahŕňa celé spektrum. Na základe výskumov dnes už vieme, že polarizované svetlo má analgetický, protizápalový, aj biostimulačný účinok.

Ten prvý sa prejavuje pri tlmení bolesti, kým protizápalový účinok vzniká vďaka tomu, že polarizované svetlo aktivuje tie prirodzené zložky, ktoré sa zúčastňujú na eliminácii zápalu. Biostimulačný účinok sa dostavuje vďaka dodávke väčšieho množstva svetelnej energie, čo v značnej miere podporuje a urýchľuje regeneráciu buniek a poškodených tkanív, ako aj ich zdravý vývoj.

Pridanou hodnotou je aj oživujúci efekt, ktorý spočíva v tom, že svetelná terapia polarizovaného svetla stimuluje a pozmeňuje regeneračné a nápravné procesy prebiehajúce v organizme.

No a keď si ešte uvedomíme, že tento spôsob terapie prirodzeným spôsobom posilňuje schopnosť regenerácie organizmu a napomáha uvoľneniu jeho  samoliečebných schopností, určite si povieme, že takúto úžasnú svetelnú terapiu by sme radi vyskúšali.

Ako možno využívať vlastnosti svetla liečivej lampy?

Liečivé účinky lampových prístrojov s polarizovaným svetlom využívajú nemocnice, zdravotnícke a rehabilitačné zariadenia  i lekári po celom svete. Úspešne sa aplikujú ako doplnková liečba pri rôznych ochoreniach, ako aj pri rehabilitáciách súvisiacich s pohybovým aparátom. Zaujímavé pritom je, že na každý zdravotný problém má svetelná terapia vyhradenú príslušnú farbu.

Polarizačnú biolampu MediLight používa už niekoľko rokov vo svojej lekárskej praxi  aj Dr.Deák Sándor, ktorý tento prístroj používal nielen v oblasti interných ochorení, ale aj pri traumatologických, chirurgických, dermatologických, oftalmologických, ušno-nosno-krčných, neurologických a iných problémoch. Okrem toho, kolorterapia má obrovský význam aj v chladnejších mesiacoch, alebo kedykoľvek, keď je menej slnka. Pomáha aj proti depresiám a únave.

Pre akých ochoreniach a zdravotných problémoch môže pomôcť Biolampa MediLight?

Liečebnú lampu s polarizovaným svetlom je možné využiť ako prevenciu proti chorobám a tiež ako doplnkovú liečbu. Možno ju využiť takmer pri každej chorobe, či už pri jej liečbe, prevencii, alebo pri doplnkovej terapii. Okruhy jej využitia sú skutočne veľmi široké a všetky oblasti ani vymenovať nemožno, pretože ňou možno liečiť skutočne takmer všetko: alergiu, cukrovku, bolesti hlavy, ekzémy, bolesti chrbtice, končatín, problémy pri nachladnutí, vrátane kašľa, nádchy, problémy očí, uší, bolestivé jazvy, popraskané cievky na tvári, afty, opary, akné, celulitídu, psoriázu, plesňové ochorenia, pásový opar, zápaly kĺbov, problémy s erekciou, frigiditu, menštruačné ťažkosti, neplodnosť, zápaly prsníkov, modriny, preležaniny, Parkinsonovu chorobu, svalové kŕče, problémy s prostatou, nízky i vysoký krvný tlak, vypadávanie vlasov a podobne.

Samozrejme, oblastí a možností využitia Biolampy Medilight je oveľa viac, a preto všetci, ktorých táto možnosť liečby zaujíma, mali by si prečítať knižku „Liečba svetlom a farebnou terapiou“, ktorú na základe vlastných dlhoročných skúseností napísal Dr. Deák Sándor. V knižke nájdete množstvo zaujímavých informácií o liečbe svetlom, ale aj praktické rady a postupy pri liečbe konkrétnych ochorení.

Využitie v kozmetike

Keďže o všetkých možnostiach praktického využitia svetelnej terapie písať nemôžeme, spomenieme aspoň dva kozmetické problémy, ktoré trápia mnohých, či mnohé z nás a pri ktorých je terapia Biolampou MediLight mimoriadne úspešná:

Akné každého druhu môžeme úspešne vyliečiť aj doma

V prípade, že máme problém s akné, terapia svetelnou terapiou vyzerá nasledovne:

Prvým krokom je postihnutú oblasť pokožky dôkladne očistiť. Potom nanesieme na tvár či telo obklad, ktorý po 5 – 10 minútach zmyjeme teplou vodou. Potom postihnutú časť pokožky osvetľujeme bodovito  10 – 10 minút. Nakoniec nanesieme na pokožku zodpovedajúci krém.

Farebná terapia:

Presný postup farebnej terapie je opísaný v spomínanej knižke, ale prezradíme, že ide o terapiu žltou, oranžovou i zelenou farbou.

Ako si poradiť s celulitídou?

Tento esteticky nepríjemný problém netrápi len obézne ženy. Popri odtučňovacej kúre a aktívnom pohybe môže byť veľmi nápomocná aj liečebná lampa s polarizovaným svetlom.

Terapia vyzerá nasledovne:

Postihnutú časť pokožky očistíme jemným čistiacim mliekom. Potom postihnutú časť pokožky osvetľujeme bodovito 6 – 6 minút. Do pokožky s celulitídou vmasírujeme anticelulitídový krém a znova svietime bodovito 6 – 6 minút. Po 20-tich minútach celý postup zopakujeme. Túto procedúru praktizujeme 1-krát denne.

Farebná terapia:

10 – 15 minút osvetľujeme oranžovou farbou a takto skenujeme celú oblasť pokožky s celulitídou.

Potom ošetrovanú oblasť natrieme anticelulitídovým krémom a znovu skenujeme oranžovou farbou 10 minút. Po 20-tich minútach celý postup zopakujeme.

Tak čo na to poviete? Aj vy si myslíte, že by sa vám Biolampa MediLight zišla pri riešení a liečení zdravotných problémov vás a vašej rodiny? Príjemnú, ľahko dostupnú a najmä účinnú liečbu svetlom a farebnou terapiou v súčasnosti ponúka Biolampa MediLight. Jej účinky vás ohromia a príjemne prekvapia.

www.medilight.sk