SPÄŤ
Zlosované

Nástrahy leta, ktoré číhajú na ženy

Od: Henrieta Karabova 11.7.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Leto…

Vytúžené, dlho očakávané obdobie, ktoré nás každoročne odmieňa nezabudnuteľnými zážitkami, tropickými teplotami, dovolenkami, kúpaním, či zábavou pod holým nebom s priateľmi. Ženy to však majú často aj v takom čarovnom období veľmi ťažké. Letnú sezónu by si chceli užiť naplno, s maximálnou pohodou a bez zbytočných starostí navyše, ale čo robiť v prípade, keď sa “tam dole” necítia komfortne? Ako je možné vyhnúť sa nástrahám, ktoré číhajú na každom rohu a ochrániť tak svoje intímne zdravie?

Nástrahy leta

Horúce letné mesiace sú najkritickejšie, pretože práve teplotné podmienky nahrávajú baktériám a tak vytvárajú dokonalú príležitosť množiť sa a postupné narúšať priaznivú rovnováhu v pošve, hovorí MUDr. Jozef Španka.

Bakteriálna vaginóza vs. mykóza

Určite budete súhlasiť, že pre každú zo žien je letným „strašiakom“ práve vaginálna mykóza. Avšak pozor! Až 74 % žien si mylne spája svrbenie, pálenie a zápal v pošve s mykózou, ktorá reálne postihuje len 17-20 % z nich.[1] „Bakteriálnu vaginózu mnoho žien nepozná, nakoľko je širokej verejnosti menej známa. Avšak v skutočnosti ide o veľmi bežné ochorenie a zaslúži si rovnakú, ak nie dokonca väčšiu pozornosť,“ upresňuje odborník. Bakteriálna vaginóza vzniká v dôsledku premnoženia baktérií Gardnerella vaginalis, ktoré ničia zdraviu prospešné laktobacily a tým sa zvyšuje aj pH pošvy.

Bakteriálna vaginóza – ako sa prejavuje?

„Zaujímavé je, že až 50 % žien nemusí mať absolútne žiadne prejavy ochorenia“, hovorí MUDr. Jozef Španka, „zvyšných 50 % trápia rovnaké ťažkosti – okrem zvýšeného pH, aj riedky bielosivý výtok s intenzívnym rybím zápachom, ktorý sa ešte zintenzívni po pohlavnom styku. Taktiež aj pocity svrbenia, pálenia a bolesti“, dodáva. Pokiaľ máte rovnaké, alebo podobné ťažkosti a nechodíte na pravidelnú kontrolu k svojmu lekárovi, určite to rýchlo napravte!

6 letných nástrah, ktorým sa radšej vyhnite

  1. Prehnaná alebo naopak, nedostatočná hygiena, časté výplachy pošvy
  2. Používanie parfumovaných gélov/mydiel
  3. Nosenie syntetického spodného prádla
  4. Striedanie partnerov a nechránený pohlavný styk
  5. Nesprávna životospráva – nadmerný stres, únava, zlé stravovacie návyky
  6. Časté užívanie antibiotík a liečiv

A to najdôležitejšie…

Určenie správnej diagnózy je dôležitým predpokladom správnej liečby.  

Nástrahy leta

Ak si nie ste isté a máte pocit, že vám žiadna liečba nezabrala, vyskúšali ste už všetko a opakovane vás trápia rovnaké symptómy, je načase navštíviť lekára, aby vám stanovil s istotou správnu diagnózu.

3 praktické a jednoduché rady na záver

  1. Na dovolenke, alebo na kúpalisku neostávajte príliš dlho v mokrých plavkách, vždy so sebou radšej zoberte aspoň jeden pár plaviek navyše a tie si v prípade potreby kedykoľvek prezlečte.
  2. Používajte preparáty na zvýšenie množstva laktobacilov a pokúste sa zahrnúť do svojej stravy vlákninu a potrebné živiny.
  3. Pokiaľ potrebujete podporiť množenie laktobacilov v pošve, zvoľte vaginálny gél, s obsahom glykogénu, ktorý napomáha tvorbe kyseliny mliečnej, alebo aplikujte tampóny s lyofilizovanými laktobacilmi.

Nástrahy letaNáš tip:

Vyskúšajte jedinečný prírodný produkt Lactofeel (9,90 EUR) s klinicky overenou účinnosťou, obsahujúci 2 cenné látky kyselinu mliečnu a glykogén, ktoré nastolujú rovnováhu vnútorného prostredia pošvy. Okrem toho tiež dokáže rýchlo upraviť pH, odstrániť nepríjemný “rybací” zápach a ostatné ťažkosti súvisiace s bakteriálnou vaginózou. A aby toho nebolo málo, je vhodný ako liečba ale aj ako prevencia. Je možné ho užívať počas liečby antibiotikami, je bezpečný aj počas tehotenstva a dojčenia.

[1] Prieskum realizovaný na vzorke 579 žien spoločnosťou Exeltis pod značkou Lactofeel

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a štyroch z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom Lactofeel.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!
 

Výhercovia:

1. Marika Jánošová, Bratislava
2. Eva Reháková, Myjava
3. Tatiana Kulišová, Holíč

womangalérie VŠETKY