Prichádza chrípkové obdobie: Podporme našu imunitu!

Poznáte extrakty, ktoré podporia vašu imunitu?

Koniec jesene a začiatok zimy spoznáme často na vlastnej koži virózami, chrípkami, prechladnutím, nepríjemnou nádchou. Bez ohľadu na to, či sa cítime fit alebo nie, je práve v tomto období dôležité podporiť si imunitu.

chrípkové obdobie

Poznáme rôzne viac či menej overené spôsoby ako sa to dá – už naše babičky používali cesnak, zázvor a veľa vitamínu C, ako skvelé zbrane proti prechladnutiu. Tieto antibioticky, antibakteriálne a protizápalovo pôsobiace prírodné zdroje zdravia dopĺňajú aj rôzne byliny, a nie sú vôbec menej významné. Azda najvýznamnejšou z nich je chrípkové obdobie.

Čarovná bylinka

Táto krásna bylinka pochádzajúca zo severu Ameriky sa na naše územie dostal približne v 17. storočí. Nie je náročná na pestovateľské podmienky, dokonca zvykne rásť voľne v záhradkách. Špecialitou je, že z tejto bylinky môžeme využiť nielen koreň, či listy, ale aj byľ aj kvety. Obsahuje echinacín a polysacharidy – látky, ktoré významne stimulujú imunitný, lymfatický systém a prirodzenú obranyschopnosť pred infekčnými ochoreniami. Ďalej táto čarovná bylinka obsahuje silicu, živicu, triesloviny a kyselinu kávovú.

Aké sú jej účinky na zdravie?

Okrem toho, že významne podporuje imunitný systém, podporuje tiež lymfatický systém, je veľmi vhodná ako prevencia pri prechladnutí a chrípke, ale aj pred infekčnými ochoreniami. Má výrazné protizápalové a protivírusové účinky, podporuje hojenie poranení, liečbu infekčných ochorení dýchacích ciest, infekčných ochorení močových ciest, liečbu žalúdočných vredov, chorôb pečene (cirhóza, hepatitída). Najnovšie výskumy ukázali, že vie byť účinnou dokonca aj ako prevencia pred rakovinou a je významná pri detoxikácii organizmu.

69-eshop-product-dr-theiss-echinaceove-kvapky_w230_h230V akej forme echinaceu užívať?

Poraďme sa s lekárnikom alebo lekárom, aký preparát by bol pre nás, na riešenie nášho problému najvhodnejší. Ku kvalitným overeným prípravkom patria:

197-eshop-product-dr-theiss-echinacea-forte_w230_h230Dr. Theiss Echinaceové kvapky *- pomocný a podporný liek na prevenciu chorôb z prechladnutia. Slúži na stimuláciu tvorby a aktivity fagocytov (obranné bunky tela schopné pohlcovať a ničiť choroboplodné zárodky). Dr. Theiss Echinacea Kräuter Tropfen sa užívajú na posilnenie imunity a ako prevencia infekčných chorôb.

Dr.Theiss Echinacea forte *perorálny roztok – liečivom je vytlačená šťava z čerstvých kvitnúcich kvetov druhu Echinacea purpurea. Dr.Theiss Echinacea forte je rastlinný liek na krátkodobú prevenciu a liečbu prechladnutia. 219-eshop-product-dr-theiss-echinacea-bonbons_w230_h230Kvôli imunostimulačnému účinku sa echinacea nesmie užívať v prípade pokročilého štádia systémových porúch, pri autoimúnnych ochoreniach, imunodeficienciách, imunosupresii a ochoreniach bielych krviniek. Liek nesmú užívať deti do 1 roku života. Používanie u detí vo veku 1-12 rokov sa neodporúča.

Dr. Theiss echinacea bonbons – cukríky s výťažkom echinacey a mentolom.

Zaujímavou kombináciou na podporu zdravia našich dýchacích ciest je aj tento prírodný produkt:

215-eshop-product-mucoplant-skorocelovy-roztok-s-echinaceou-a-vitaminom-c-100-ml_w230_h230**– roztok príjemnej chuti pre deti od 6 rokov, dospievajúcich a dospelých s kombináciou extraktov zo skorocelu, echinacey, mätovej silice a vitamínom C. Prípravok má kombinovaný účinok, pričom skorocelový extrakt, mätová silica a extrakt z echinacey podporujú zdravé dýchacie cesty. Extrakt z echinacey a vitamín C prispievajú k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému.

*Liek na vnútorné použitie. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa a poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom.

Viac o uvedených prípravkoch sa viac dočítate na www.naturprodukt.sk

-sz-

Save