SPÄŤ
Wellness

Štyri fakty o infekcii močových ciest, ktoré ste možno nevedeli

Od: Henrieta Karabova 3.12.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Sú nepríjemné, vracajú sa často späť a sú asi to posledné, čo chce zaneprázdnená žena v každodennom zhone riešiť – infekcie močových ciest. V priebehu života sa s nimi stretla každá z nás, mnoho Sloveniek sa s nimi potýká opakovane. Vo väčšine prípradov je spôsobená baktériami, napriek tomu si skoro každá druhá žena myslí, že je spôsobená prechladnutím.[1] Na ročnom období nezáleží, nepríjemné pocity, ktoré prináša, nie sú nikdy vítané.

IMC nie je choroba z prechladnutia

„Neseď na tej studenej zemi. Budeš mať problémy s močákom.“ Každá z nás už asi niekedy počula túto vetu a zároveň jeden z najväčších mýtov týkajúci sa hlavných problémov s močovými cestami. Infekcie močových ciest sú spôsobené baktériami. V 9 z 10 prípadov jeto baktéria E. coli, ktorá je pre náš organizmus prospešná v črevách, problém nastáva v momente, kedy sa dostane do oblasti močových ciest. Následne prichádza bolesť v podbrušku, pálenie a rezanie, ktoré pozná asi každá žena. Na starostlivosť o močové cesty pri prvých príznakoch ťažkostí môžete užívať Urinal Akut, výživový doplnok, ktorý obsahuje extrakt zo zlatobyle obyčajnej, ktorá podporuje zdravie močových ciest pri starostlivosti o močové cesty, obsahuje aj vitamín D na podporu funkcie imunitného systému a navyše je obohatený o vysoko koncentrovaný brusnicový extrakt (až z ½ kilogramu brusníc v jednej tablete).

Ženy majú vyššie riziko infekcií močových ciest

Infekciami močových ciest trpí osem krát viac mladých žien ako mužov. Tieto problémy častejšie trápia ženy než mužov, čo je pochopiteľné. Muži totiž majú konečník a močovú trubicu ďalej od seba ako ženy. Močová trubica žien je tiež kratšia, a baktérie tak môžu ľahšie doputovať až do močového mechúra. Všeobecne sa odporúča aby ženy príjimali dostatok tekutín, aby docházalo k pravidelnému vyprázdňovaniu močového mechúra. Pokiaľ to nie je nutné, je dobré močenie nezadržovať. Dôležitým faktorom je tiež dodržiavanie správnej osobnej hygieny, predovšetkým po pohlavnom styku.

Opakovane nimi trpí 73 % žien

Väčšina infekcií sa raz za čas vráti, niektoré ženy dokonca uvádzajú, že nim itrpia prakticky neustále. V momente, kedy sa baktérie dostanú do močových ciest, prichytávajú sa na stenu slizníc, začínajú sa tam množiť a dochádzak infekcii. Infekcie sa v mnohých prípadoch opakujú a môžu sa stať aj chronickými.

Nepríjemné pocity je možné rýchlo do hodiny vymazať

Medzi hlavných a najnepríjemnejších poslíčkov infekcie patrí pálenie a rezanie počas močenia. S týmito problémami sa potýka 75 % žien. Pri infekcii močových ciest spôsobujú prítomné baktérie vyššiu kyslosť moču, ktorá má tieto pálčivé prejavy na svedomí. Našťastie existujú aj riešenia, ktoré prinášajú úľavu v prvých dvoch, s pravidla najhorších dňoch. Urinal Express pH neutralizuje spomínané abnormálne kyslé pH moču, ktoré je príčinou nechcených nepríjemných pocitov. Opýtajte sa v lekárni na vrecúško, ktorého obsah sa rozpustí vo vode a za pol hodiny vymaže nepríjemné pocity zo života, a zbavte sa myšlienok na použitie analgetík. Kombinujte prvé 2 dni so svojou bežnou starostlivosťou o močové cesty, napr. Urinal Akut.

Viac informácií na www.urinal.sk.


Zdroj dát: Women Intimate Health,U&A, Ipsos 2014


Čitateľská súťaž !!!

Vyhrajte lahodnú starostlivosť o močové cesty!

Odpovedzte na súťažnú otázku a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme výrobkom Urinal® Sirup

Preferujete formu chutného sirupu pred tabletami? V tom prípade je tupre vás Urinal® Sirup. Obsahuje výťažok z kanadských brusníc – kľukvyveľkoplodej a predstavuje spoľahlivú podporu na prírodnej báze, má navyšepríjemnú chuť a ľahko sa užíva. Je možné ho zmiešať s vodoua jednoducho vypiť. Je vhodný aj pre deti od jedného roku.

womangalérie VŠETKY