Zvyšujeme obranyschopnosť organizmu v každom veku

Veľa ľudí, ťažký vzduch v MHD, dochytané držadlá a tiež kašľajúci, kýchajúci či smrkajúci spolucestujúci, rovnako aj množstvo ľudí napríklad v nákupných centrách sú ideálnym miesto pre výmenu baktérií a vírusov. Predstavujú veľký nápor na imunitu. Ako seba, či svoje deti chrániť, aby ste nepodľahli, neochoreli? Izolovať sa pred touto nepriazňou nie je dobrým riešením, viac pomáha cieľavedomé zvyšovanie hygieny a obranyschopnosti organizmu.

obranyschopnosť organizmu
https://www.shutterstock.com

Kvalitu obranyschopnosti určuje to, ako sa ľudské telo dokáže brániť nepriaznivým vonkajším, ale aj vnútorným vplyvom. Chráni organizmus aj pred baktériami, vírusmi a infekčnými chorobami.

Ako sa chrániť

Imunitný systém je dennodenne oslabovaný stresom, znečisteným životným prostredím, či nesprávnymi životnými návykmi. Nedostatočná imunita znamená i oslabený organizmus, ktorý sa nedokáže efektívne brániť, ťažšie odoláva nepriaznivým vplyvom prostredia i počasia. Prekonajú ju baktérie a vírusy, ktoré sú všade okolo nás a ľahšie podľahneme rôznym chorobám. Pokiaľ telo netvorí dostatok protilátok – imunoglobulínov, imunita komplexne zlyháva na všetkých úrovniach a sústavách organizmu.

Dobrá obranyschopnosť organizmu vyžaduje od nás aktívnu starostlivosť o zdravie. Základom je zdravý životný štýl, vyvážená strava bohatá na živiny (bielkoviny, tuky, sacharidy, minerály a vitamíny). Imunitu významne podporuje i to, ak strava obsahuje dostatok ovocia a zeleniny, oriešky a semiačka, ale aj vhodné výživové doplnky, rastlinné doplnky v prirodzenej podobe (spirulina, mladá pšenica a jačmeň), prírodné antibiotiká – cibuľa, cesnak či zázvor. Dôležité sú aj antioxidanty a tiež beta glucan, ktorý obsahuje hliva ustricová. Imunitu významne podporuje aj primerané dodržiavanie osobnej hygieny (časté a dôkladné umývanie rúk) a dostatok pravidelného pohybu na čerstvom vzduchu, otužovanie, kvalitný a dostatočný spánok i cieľavedomá snaha o odbúravanie stresu.                                      

Využime silu beta glucanu

obranyschopnosť organizmu

Optimálne je, ak spomínané vitamíny a minerálne látky získame zo stravy, ale ani ich doplnenie z vhodných výživových doplnkov nie je na škodu. Imunitu je potrebné občas postrčiť do jej práce, teda do účinnej ochrany organizmu a do boja s nepriateľskými bacilmi a mikróbmi, ktorých je okolo nás neúrekom. Pomôcť nám môže aj beta glucan. Ide o prírodnú látku bežne sa vyskytujúcu v strave, naše telo ho teda dobre pozná. V prírodnej forme je však zmiešaný s ďalšími látkami, vďaka čomu ho imunitné bunky vedia ťažšie rozpoznať a jeho účinky sú preto obmedzené. Očistením beta glucanu od neúčinných prímesí sa imunitným bunkám uľahčí jeho rozpoznanie receptormi a zvýši sa jeho účinok.

Vysokočistý beta glucan (93 %) aktivuje receptory imunitných buniek, čo vedie k zvýšeniu ich fagocytickej aktivity (chuť bojovať s nepriateľmi). Výhodou vysokočistého beta glucanu je jeho bezpečnosť. Nie sú známe nepriaznivé vedľajšie účinky, možnosť vzniku závislosti a nedá sa ním ani predávkovať. Odborné štúdie preukázali účinky beta glucanu na imunitu. Dokázali, že beta glucan pomáha nielen preventívne, ale má veľký význam aj pri podpore imunity počas ochorenia, lebo významne urýchľuje uzdravovanie.

obranyschopnosť organizmu

Ak sa teda chceme vyhnúť častým prechladeniam či chrípke, môžeme aktívne posilňovať imunitu jeho organizmu aj preventívne – užívaním beta glucanu, ktorý obsahujú výrobky od spoločnosti Natures. Pre najmenšie deti je ideálny Detský sirup 1 + s obľúbenou príchuťou lesnej jahody a vitamínom C. Rovnako aj Detský sirup + pre deti od 3 rokov, obsahuje aj vitamín C. Okrem sirupov nájdete pre deti v ponuke spoločnosti Natures aj tabletky GluCandy s beta glucanom, šípkovým extraktom a s obsahom prírodného vitamínu C, ktoré sú v ponuke vo zvýhodnenom balení 60 tabliet. Starším deťom a dospelým podporí správne fungovanie imunitného systému výživový doplnok Beta glucan 120+ ako aj 240+ obohatený o vitamíny C a D.

Viac na www.natures.sk.