Ako sa zbaviť tuku na bruchu

Mnoho ľudí zistí, že má problémové miesta, z ktorých sa im jednoducho nedarí schudnúť. Ruku hore, ak ste jedným z miliónov ľudí, ktorí majú problém s pretrvávajúcou vrstvou tuku okolo pása.

na bruchu

Je to frustrujúce, že aj keď vynaložíte toľko úsilia s diétou a so snahou viac cvičiť, niekedy sa zdá, že je nemožné zbaviť sa tuku okolo vášho bruška. Pri aktívnom životnom štýle existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby vám pomohli stať sa alebo zostať štíhlou v každej časti tela.

Búranie mýtov o chudnutí

Mrzí ma, že to musím povedať, ale neexistuje spôsob, ako chudnúť len na jednom mieste, nemôžeme si vybrať, kde naše telo bude ukladať tuk a ani ho odstrániť z konkrétneho miesta, keď sa rozhodneme, že ho tam nechceme. Je to deprimujúce, ale ani stovka sklápačiek nám  nepomôže zbaviť sa pneumatiky okolo brucha. Dobrou správou však je, že s diétou a cvičením môžeme spáliť prebytočný tuk a pri dodržiavaní mojich troch tuk – spaľujúcich tipov  bude  nechcená pneumatika na páse minulosťou.

Tri jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu znížiť výskyt brušného tuku

Tu sú moje tri „spáľte tuk na bruchu“ tipy, ktoré mi pomáhajú znížiť stres a mať postavu pod kontrolou.

1. tip ako spáliť tuk na bruchu: Urobte si čas na to, byť aktívni

Aj keď nie je možné schudnúť iba na jednom mieste a zamerať sa iba na ochabnuté bruško, nepodceňujte výhody samotného cvičenia. Ak si nájdete čas na fyzickú aktivitu každý deň, čoskoro budete vidieť, ako sa vám spevní celé telo.

Viem, že ste to už počuli predtým, ale byť aktívni a fyzicky fit je úžasný spôsob, ako sa zbaviť stresu v živote. Tráviť čas cvičením vám pomôže oddýchnuť si a uvedomiť si, čo je dôležité. A čo je ešte lepšie, ten čas, ktorý strávite cvičením, nemôžete prejesť!

2. tip ako spáliť tuk na bruchu: Zhlboka sa nadýchnite

Precvičte si vedomé dýchanie vdychovaním nosom, nechajte vzduch rozšíriť sa do vášho  bruška a potom ho vydýchnite ústami. Na chvíľku prestaňte pracovať a urobte 5 – 10 vedomých nádychov, ktoré upokoja vašu myseľ a doprajú vám omladzujúci odpočinok. Nenechajte na seba doľahnúť stres, aby vás na konci dňa nechal vyčerpaných, čo môže viesť k jedeniu na upokojenie. Vyskúšajte túto dýchaciu techniku vždy, keď si na ňu spomeniete (môžete si ju dať napríklad aj do poznámok). Vezmite si chvíľku času na to, aby ste sa zamysleli nad svojím telom a ako by ste chceli, aby vyzeralo. Táto vedomá technika vám pomôže vyhnúť sa koláču alebo odsunutiu posilňovne na druhú koľaj.

3. tip ako spáliť tuk na bruchu: Stiahnite ramená dozadu a bruško dovnútra

Naplánujte si strečingovú prestávku namiesto kávovej. Ponaťahujte sa a zacvičte si z pohodlia vašej kancelárskej stoličky alebo počas telefonovania. Skúste vťahovať bruško dovnútra počas sedenia alebo státia aspoň po dobu 30 sekúnd a tým budete posilňovať svoje základné brušné svaly. A ak máte minútku, postavte sa vzpriamene, potiahnite ramená dozadu a vystrite sa. Zlepšením držania tela docielite, že sa budete cítiť čulejšie a v lepšej kondícii.

Aj keď neexitujú žiadne okamžité riešenia, keď začnete cvičiť, preberiete kontrolu nad svojou postavou a urobíte si čas na premýšľanie o sebe samých, budete sa okamžite cítiť lepšie.  Nezáleží na tom, aká je vaša problémová partia – či už je to ovísajúce bruško, veľké stehná alebo dvojitá brada- s pravidelným cvičením a trpezlivosťou, vylepšíte svoju postavu.