Ako si vytvoriť domáce fitcentrum na malom priestore

Cvičenie doma má mnoho výhod. Nemusíme míňať peniaze, nikam chodiť, cvičíme, kedy chcete a ako chceme. Navyše, môžeme si rozdeliť tréning na etapy a medzitým robiť niečo iné. Môžeme cvičiť a pritom sa nám bude variť chutná polievka, či piecť hydinové mäso. Ak si k tomu zapneme televíziu, bude sa nám cvičiť ešte ľahšie.

domáce fitcentrum
https://www.shutterstock.com

Čo potrebujete na domáce fitcentrum?

Vyberme si miesto

Na cvičenie nie je treba veľa priestoru. Vyberme si miesto, kde si pohodlne rozložíme podložku na cvičenie, vyskúšajme obľúbené cviky, aby ste neprichádzali do kontaktu s nábytkom či iným zariadením. Mnohí majú domáce fitcentrum ako súčasť obývačky, čo nie je zlý nápad. Záleží však aj od počtu členov domácnosti a ich záujmov.

Úložný priestor

Položku a cvičebné nástroje nemusíme mať vždy rozložené. Vyhraďme si jeden priestor, kde schováme podložku, činky, švihadlo, odporový pás.

Prispôsobme tréning

Je jasné, že cvičenie doma je iné ako v posilňovni, neznamená to však, že nefunguje alebo je menej účinné. Dôležité je, aby sme prispôsobili tréning možnostiam, ktoré máme doma. Na internete nájdeme mnoho cvikov, ktoré môžeme robiť na malom priestore a len s vlastnou hmotnosťou či minimálnymi pomôckami.

Fitness stroj

Ak cvičenie myslíme vážne a stalo sa súčasťou nášho životného štýlu, zvážme kúpu nejakého fitness stroja do domácnosti. Ideálne je, ak na ňom budeme cvičiť viacerí. Existuje množstvo druhov vhodných do domácností, ktoré sú tiché a praktické. Vyberme si stroj na ktorom posilníme tie partie, ktoré potrebujeme, ešte lepšie, ak pracuje s celým telom. Také sú, napríklad známe eliptické stroje, na ktorých je nielen kardio režim, ale ponúka aj odporové silové cvičenia.

Niektoré typy žien však potrebujú spoločnosť, aby boli motivované alebo sa nevedia doma donútiť do cvičenia – keď sa dostanú s kamarátkou do posilňovne sú donútené cvičiť, ale doma nemajú dostatok motivácie.