Budeme chudnúť aj pri sedení? S novou technológiou áno!

Volá sa modius a predstavuje technologickú novinku, ktorá má pomôcť schudnúť bez toho, aby sme športovali – aj po sediačky či ležiačky. Prístroj sa sáva na hlavu, podobne ako slúchadlá a podporuje metabolizmus, kým my robíme čokoľvek iné. Či už pracujeme, oddychujeme, varíme, pozeráme film alebo dokonca ležíme – pri všetkom budeme môcť chudnúť!

Ako to funguje?

Prístroj vyvinuli neurovedci z University of California v San Diegu. Pracuje na princípe vysielania signálu do časti mozgu, ktorá kontroluje ukladanie tukov. Mení hladinu niektorých horonov v mozgu, ktoré ovplyvňujú rýchlosť metabolizmu, chuť do jedla a ukladanie tuku. Takto prirodzene núti metabolizmus, aby spálil viac tuku. Podľa jeho tvorcov môže viesť k zvýšeniu svalovej hmoty a strate tuku už za štyri mesiace používania.

Bez zbytočných rizík

Najlepší na tomto spôsobe chudnutia, ktoré sa veľmi pravdepodobne stane veľkých hitom nie je len samotný fakt, že pri „chudnutí“ môžeme sedieť alebo ležať a robiť, čokoľvek čo potrebujeme, ale že tento spôsob chudnutia je aj zdravý. Nepotrebujeme žiadne drastické diéty, hladovky, čaje, či dokonca lieky. Pravdaže, ak budeme dodržiavať zásady zdravého životného štýlu, jesť pestrú racionálnu stravu s množstvom ovocia a zeleniny a hýbať sa, bude to ešte jednoduchšie. Myslime tiež na to, že pohyb je dôležitý nielen kvôli chudnutiu, ale aj prekrveniu, precvičeniu svalov.

Čo ukázala štúdia?

I keď nemusíme denne cvičiť, predsa len nemusí byť príjemné nosiť na hlave prístroj 45 minút denne. Toto čarovné „slúchadlo“ by sa malo nosiť 45 minút denne, päť dní v týždni po dobu štyroch mesiacov. Výsledky klinickej štúdie ukázali, že za toto obdobie účastníci stratili priemerne 10 percent telesného tuku, niektorí až 16. Okrem používania prístroja neurobili žiadnu zmenu vo svojom živote – ani v pohybových návykoch, ani v stravovaní. V súčasnosti sa realizujú ďalšie štúdie, do ktorých je zapojených viac ľudí. Pozitívne je, že pri hodine používania modiusu došlo k výraznej zmene hladiny inzulínu, takže je predpoklad, že tento prístroj bude mať špeciálny prínos pre diabetikov.

-sz-