Cvičenie doma: Aké bežné veci v domácnosti využijete?

Nie každý má doma výbavu ako vo fitcentre. Činky, odporové pásy, závažia. To však neznamená, že si doma nemôžeme dobre zacvičiť. V každej domácnosti je dostatok pomôcok – len si ich stačí všimnúť a použiť.

Cvičenie doma
https://www.shutterstock.com

Cvičenie doma – aké predmety môžeme použiť namiesto činiek a závaží?

Plechovky a konzervy

Všetci dnes máme doma zopár plechoviek. Či sú v nich strukoviny, mäso, nápoje – všetky sa dajú použiť. Navyše, jedlo v nich cvičením neznehodnotíme. Hodia sa na precvičovanie svalov na rukách. Vyberme si optimálnu záťaž a môžeme začať. Veľmi obľúbeným cvikom na posilnenie svalov telesného jadra sú výpady vpred a vzad s činkami v rukách. Do oboch rúk chytíme konzervy a môžeme začať. 

Kartóny mlieka

Škatule s trvanlivým mliekom sú dobrou pomôckou pre všetkých, ktorým nestačia ľahšie predmety. Skúsme ich zdvíhať do výšky ramien, predpažovať, upažovať alebo robiť lastovičku s mliekom len v jednej ruke. Vtedy musí telo pracovať na vyvážení, takže pracuje viac svalov.

Balíčky ryže

Aj tepelne neupravená ryža je skvelým pomocníkom pri cvičení. Vyberme si ryžu v pevnom plastovom obale, aby sa dala v strede uchopiť ako činka. Či už robíme výpady alebo posilňujeme ruky – ryža sa prispeje k dobrým výsledkom. Šikovné krajčírky si môžu vytvoriť vlastné vrecká s obsahom ryže rôznej hmotnosti – od 500 gramov po 5 kilogramov. Samozrejme, ak už raz ryžu zašijeme do vreciek na cvičenie, už by sme ju nemali variť. Vrecká s ryžou však využijeme aj inak – majú dobrý masážny potenciál a prekrvujú.

Mohlo by vás zaujímať

Cvičenie s loptou

Kegelove cviky – Cvičenie s loptou

Na toto cvičenie s loptou si zaobstarajte jednu veľkú loptu a jednu malú loptu. Tieto cviky je dobré robiť s bosými nohami. Čo sú Kegelove … Čítaj ďaľej

Podobne ako ryžu môžeme použiť balíčky suchých strukovín alebo múky či krupice. Ak je to pre nás stále málo, vyskúšajme cvičenie s 1,5 litrovými fľašami. Opäť si vyberajme také, ktoré sa dobre držia.

Cvičenie doma s vlastnou hmotnosťou

Činky a závažia nie sú nevyhnutné na domáce cvičenie. Naše telo je samo o sebe vlastnou posilňovňou. Cviky s vlastnou hmotnosťou tiež dajú „zabrať“, ak ich cvičíme správne. Na internete nájdeme mnoho návodov.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach