Leto a športové zranenia

Krajšie počasie nás láka do prírody a máme aj väčšiu chuť si zašportovať. Šport je pozitívnym pre naše telo, tvoria sa pri ňom endorfíny, ktoré priaznivo vplývajú na našu náladu. Netreba zabúdať, že aj pri rekreačnom športovaní je potrebné telo naštartovať rozcvičkou a strečingom. Športovať mnohí ľudia začnú aj kvôli tomu, aby schudli, výsledky chcú vidieť čo najskôr a vtedy často precenia svoje sily.

Leto a športové zranenia
Leto a športové zranenia

Leto a športové zranenia

Po tom, ako sme predchádzajúce obdobie nešportovali, zrazu začneme telo extrémne namáhať, môže sa nám to vrátiť v podobe natiahnutých šliach alebo iného neželaného zranenie. 

Takisto ak nemáme svaly dostatočne pevné a beháme v lesnom teréne, ľahko si podvrtneme členok alebo dislokujeme koleno. Takýto úraz sa nám môže stať aj pri obyčajnej prechádzke, ak stúpime na nerovný terén. Ak sami zvládneme cestu domov, je potrebné, aby sme si  dopriali odpočinok a postihnuté miesto si správne ošetrili. Podľa lekárov medzi najčastejšie úrazy v letnom období patria:

  • vyvrtnutý členok,
  • presilené zápästie,
  • natiahnuté šľachy v kolene alebo stehne,
  • a častý je aj tenisový lakeť.

Elmetacin® sa používa proti bolesti, pri zápale a opuchu. Jeho sprejová forma je pohodlným riešením na  liečbu športových a náhodných úrazov (podvrtnutie, natiahnutie, pomliaždeniny).

Takisto sa môže použiť na liečbu bolesti kĺbov a chrbtice, pri reumatických ochoreniach mäkkých tkanív  ale aj na liečbu bolestivého stuhnutie ramena, a pri  degeneratívnych ochoreniach kÍbov (artróza kolenného kÍbu a menších kÍbov).

Elmetacin® na rozdiel od niektorých iných lokálnych prípravkov proti bolesti nie je fotosenzitívny, čo znamená, že sa môže používať aj v letnom slnečnom období.

Vďaka svojmu zloženiu príjemne chladí a podporuje proces liečenia.

Elmetacin® sprej je voľnopredajný liek. 1 ml obsahuje 8 mg indometacínu.

Pred použitím si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa, alebo sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

www.stada.sk