Trailový beh – návrat k prírode

Každý deň vás čaká to isté – práca, rodina a tá istá trasa, kde sa snažíte počas behu prísť na iné myšlienky? Skúste trailový beh. Prirodzený návrat k prírode vám zaručene pomôže a prinesie novú inšpiráciu do života.

 Trailový behAk patríte k cestným bežkyniam, alebo si dokážete vychutnať beh aj na bežiacom páse v posilňovni, skúste zmenu. Predstava, že beháte po lúčnych cestách, s nadšením preskakujete korene stromov a po celý čas sledujete okolitú prírodu – to je dostatočná motivácia, aby ste to aspoň skúsili. Lebo zmena môže priniesť prekvapivé situácie a novú inšpiráciu.

Ďalší rozmer behu
Trailový beh je tichý a hĺbavý. Keď sa ocitnete v lese, alebo na lúke, okrem samotného behu si začnete uvedomovať krásy prírody a svojmu behu dodáte ďalší rozmer. Šport vo všeobecnosti spôsobuje uvoľnenie endorfínov a trailový beh vás dokáže udržať v dobrej nálade minimálne 12 hodín po skončení behu.

Beh s otvorenými očami
Ak ste sa už rozhodli trailový beh vyskúšať, nezabúdajte, že počas behu musíte mať neustále „oči na stopkách“ – kam šlapete, v ostrej zákrute musíte ubrať z intenzity behu, sledovať okolie a naučiť sa ako behať po blate, štrku, alebo kameňoch. Nie je to nič náročné, pomôže vám inštinkt a prax, ktorú pravidelným behom získate veľmi rýchlo.

Čo na seba
Trailový beh sa nemeria na odbehnuté kilometre, ale na minúty, či na hodiny, ktoré ste v prírode strávili. Základom správneho behu je vaše odhodlanie, dostatočný pitný režim a kvalitná trailová obuv. Konštrukcia obuvi by mala byť zameraná špeciálne na beh v prírode, s dôrazom na komfort, odolnosť a zníženie váhy. Rovnako vaše oblečenie by malo byť z materiálov, ktoré odvádzajú pot a udržia vaše telo v suchu.