SPÄŤ
Zlosované

Zázračná premena – Zuzka schudla 11 kíl!

Od: Jana Vančová 10.6.2015
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zuzana je atraktívna mladá žena, ktorá sa na jeseň minulého roku rozhodla, že chce radikálne zmeniť svoju postavu i životný štýl. Prezradila nám, že kilá sa jej začali ukladať v období dospievania, ale nielenže z nich nevyrástla, ale postupom času ešte viac pribudli, až sa napokon ručička na váhe zastavila na 83, 5 kg! Diéty, ktoré neskôr skúšala, nejako výrazne nepomohli a rovnako tak ani kondičný tréner, ktorý jej upravil stravu. Samozrejme, že Zuzka bola z takejto situácie veľmi nešťastná a nechcela sa vzdať. A vtedy sa vďaka priateľke, ktorú dlhší čas nevidela, dozvedela o Inštitúte redukcie a prevencie nadváhy kompliment a onedlho bolo rozhodnuté – hneď  na druhý deň po vstupnej konzultácii začala so svojím redukčným programom a presne od tej chvíle vykročila na cestu k svojej peknej postave. Fotografie pred chudnutím a po schudnutí sú viac než presvedčivé…

Vizitka:

Meno: Zuzana
Vek: 26 rokov
Bydlisko: Bratislava
Zamestnanie: administratívna pracovníčka
Hmotnosť: 69 kg
Hmotnosť pred chudnutím: 80 kg

ondrovicova, komplimentZopár otázok na úvod…

Akú ste mali postavu v detstve a ako tínedžerka– boli ste ako dieťa štíhla, chudá, alebo bacuľatejšia?
V detstve som bola štíhla a detská asi len do 12 rokov. Ale odkedy som začala dospievať, zmenila sa mi celá postava – narástli mi boky a potom sa to už nabaľovalo aj na brucho a celkovo, celá moja postava bola veľká. Naučila som sa s tým však žiť a viac som očarila osobnosťou ako postavou. Samozrejme, ako pubertáčku ma to zožieralo,  ale nikdy som diéty nedržala. 

ondrovicova, komplimentKedy ste začali pociťovať, že chcete na svojej postave niečo zmeniť? A ako ste to skúšali?
V mojej prvej práci som už dosiala váhu okolo 80 kg, čo je smutné, lebo som mala len okolo 19 alebo 20 rokov… Až vtedy som začala vymyšlať, že čo by som skúsila. Vtedy som skúsila prvú diétu na báze kokteilov a vďaka tomu som schudla len 3 až 4 kilá, ale len čo som prestala, tak sa to pomaly vrátilo. Potom som to už neriešila – až znova o pár rokov, keď som už mala priateľa a akosi tým našim spolunažívaním sme pribrali obidvaja, sme sa rozhodli cvičiť pod dohľadom kondičného trénera, ktorý nám upravil aj stravu. Približne za 2 mesiace sme schudli 6 kg a začali sme cvičiť už sami, ibaže do pol roka prišiel jo-jo efekt a dostala som sa časom na váhu 83,5 kg! Tak vtedy som už bola riadne zo seba nešťastná a frustrovaná.

Ako ste sa rozhodli pre Inštitút kompliment? Doporučil vám to niekto z blízkych, či okruhu vašich známych?
V tom čase som sa stretla s kamarátkou, ktorú som dlho nevidela a dozvedela som sa od nej o Inštitúte kompliment. Vtedy som to len prepočula, ale nerozhodla som sa hneď. Myslela som stále na to, či by to fungovala a koľko by to trvalo a podobné myšlienky, ktoré má asi každá žena, ktorá je už so sebou nespokojná.

Kým som sa rozhodla ísť do Inštitútu kompliment, podarilo sa mi samej schudnúť asi 3 kilá na rovných 80 kg. Nezabudnem na ten pocit, keď som si skúšala šaty v kabínke a uvidela sa v zrkadle. To rozhodlo! Ihneď som si na internete vyhľadala kompliment. Stretnutie som si dohodla hneď na druhý deň. Keď som tam prišla, ešte stále som nebola o tom presvedčená, že to dokážem, ale úžasný personál vo mne vyvolal pocit, že teraz to už pôjde a natrvalo. Deň po konzultácii som začala svoj redukčný program a začala sa moja cesta k peknej postave.

ondrovicova, kompliment

Zuzka pred chudnutím

Ako dlho už chudnete v Inštitúte redukcie a prevencie nadváhy kompliment a koľko kíl sa vám podarilo schudnúť?
Rozhodla som sa pre program Chudnutie BASIC a začala som v októbri 2014. Aj napriek tomu, že boli Vianoce, vo februári som bola chudšia o 10 kíl. V páse a bokoch som zhodila 10 centimetrov a na bruchu – 14 centimetrov. Teraz mám rovných 69 kíl, spevnené svaly a krásny šatník. Momentálne v Inštitúte kompliment cvičím a absolvujem program FIT, ktorý je zameraný na tvarovanie a spevnenie tela. Chcela by som schudnúť ešte 4 kilá a vážiť 65 kíl, mať vypracované telo, najmä vnútorné stehná a ruky a užívať si svoju postavu.

Aké boli začiatky? Bolo to ťažké?
Na začiatku som mala obavy aj ja – asi ako všetci, ktorí sa pušťajú do chudnutia, čo to bude, koľko to bude trvať, čo budem môcť jesť, či to vydržím, či náhodou nesklamem seba a priateľa a personál v komplimente. Až po pár mesiacoch som sa začala sústreďovať len na seba a svoj cieľ a veľa vecí sa mi v hlave vyjasnilo. Zrazu bolo všetko jasné a jednoduché a pochopila som podstatu chudnutia, o čo tu ide a že tá strava je len nástroj a treba vedieť, čo jesť a kedy. Pochopila som, že pri diéte nemusím hladovať, jesť veci na ktoré nemám chuť, ale stravovať sa normálne a mať z jedla dobrý pocit.

Ako často  a na aký dlhý čas chodíte do komplimentu a ako vyzerala vaša prvá návšteva?
Do komplimentu chodím 2 x tyždenne už od októbra, čo je viac ako pol roka, vždy mi poradia, vysvetlia a namotivujú. Na začiatku programu dostanete presné inštrukcie, čo jesť, kedy a hlavne prečo. Nie ste len stroj, ale začínate chápať tú stravu. Vždy sa vážime pred každým cvičením, zo začiatku je to frustrujúce, keď tam vidíte to číslo, že 80, ale potom je to už radosť, ked vidíte, ako to klesá a klesá a máte motiváciu na ďalšie váženie, aby to išlo dole. Teraz chodím do Inštitútu kompliment už len cvičiť a stravu, keďže som už absolvovala komplexné výživové poradenstvo a edukáciu, si už riešim sama. My ženy presne vieme, čo jesť, kedy a prečo, lebo to každý deň čítam na nete, či v časopise, ale nikdy do neurobíme, lebo nechápeme tú stravu a berieme to len ako trest si dať zeleninu a bez sladkostí vydržať. A je to len na chvíľu, kým si vytrpíme tú diétu a potom zrazu hop -jojo efekt! Ale toto je o pochopení stravy a nastavení si životného štýlu, kde môžu byť aj sladkosti, aj zelenina, aj všetko, ale treba vedieť si to zadeliť a potom nie je dôvod pribrať. A samozrejme, pohyb a hlavne aj taký, ktorý vás baví. Ja okrem komplimentu chodím ešte behať alebo korčuľovať alebo na thai box.

Ako sa upravil váš jedálny lístok a koľkokrát denne môžete jesť? A čo môžete jesť?
Jesť už môžem teraz v podstate všetko a jem 5 – 6 x denne, podľa toho, aký mám náročný deň. Treba si vedieť rozdeliť, kedy sladké, kedy zelenina, kedy toto a tamto, čo doobeda čo poobede a potom je to už automatika. Prispôsobíte porcie, lebo veď nie sme drevorubači a to bol môj najvačší problém – veľkosť porcií. Bála som sa, že budem hladná, lebo celý život kopcom tanier, čo je nepochopitelné, lebo častokrát ani chlapi nezjedli také porcie, čo ja. Za to som sa najviac hanbila.

ondrovicova, komplimentMuseli ste robiť veľké obmedzenia?
Na začiatku je to šok, lebo to nepoznáte a neskúsili ste to a neviete, že vám to bude stačiť, ale teraz je to už úplne normálne stravovanie. Teraz si dvakrát premyslím, že či si dám aj to, aj to, či to naozaj potrebujem a či miniem tú energiu, či mi je to naozaj treba. Na začiatku som si musela urobiť poriadok v jedálničku, vynechať jedlá, ktoré boli kalorické a nezdravé a zaradiť diétne a zdravšie. Musela som si strážiť porcie, a preto som si, najmä na začiatku, musela jedlo aj odvážiť. Bola som sama zo seba prekvapená, aký zlý odhad som mala. Teraz to mám v oku a viem odhadnúť, koľko ktorá potravina váži a aká porcia jedla je tak akurát.

Nemali ste spočiatku pri diéte a chudnutí nejakú malú krízu?
Krízu má asi každý, lebo to je niečo nové vo vašom živote, o čom si myslíte, že nezvládnete a neviete, aký bude postup, ale práve vtedy mi pomohol personál v komplimente a môj priateľ, ktorý povedal, že vyzerám dobre a mám vydržať. Takáto obyčajná veta mi dodala toľko sily. 

Ako sa vám darí zabezpečiť si stravovanie počas dňa, keď ste v práci? Pripravujete si jedlo doma?
Moja práca je na 90 % sedavé zamestnanie, čiže ten pohyb mimo práce je veľmi dôležitý. Stravu si pripravujem doma. Raňajky mám ešte doma, najlepšie do hodiny od prebudenia. Desiatu a olovrant si pripravím vopred a zoberiem so sebou do práce. Obedy mám v rámci obednej prestávky, kde sa z ponuky food courtov snažím voliť najlepšie podľa ponuky, a večere si už varím doma.

IMG_9378ondrovicova, komplimentNemáte občas chuť na nejaké maškrty? Ako to riešite?
Keď mám chuť na sladké, tak si dám, ale vyberám si. Už viem, ktoré sladkosti su „friendly“, a ktoré nie. Sladkosť nemá byť žiaden strašiak, že teraz už v živote nemôžete, ale rozmyslím si, že čo si dám, kedy si to dám a ako to vykompenzujem pohybom a inou stravou. Je ale samozrejmé, že ked chcete niečo dokázať a schudnúť, tak sa nebudete džgať sladkým, ale vydržíte, lebo viete, že je to pre niečo, ale nemusíte sa už obmedzovať do konca života.

Ako je to s ovocím – sú tam nejaké obmedzenia?
Na začiatku je dôležité dodržiavať všetky odporúčania na zmenu výživy. Ja som sa o to čo najviac snažila. Na začiatku chudnutia som musela prijímať menej cukrov, a preto som nesmela sušené, konzervované a príliš sladké ovocie a ani ovocné šťavy a džúsy. Zvýšila som však príjem zeleniny. Teraz ovocie už jem, ale len čerstvé a snažím sa vyberať si menej sladké druhy a jem ho na desiatu, asi 150 gramov denne.

Ako rýchlo sa začali dostavovať prvé výsledky a aké boli prvé úbytky na váhe?
Ten začiatok bol motivačný, za tri týždne som schudla 3 kilá a potom dva týždne nič, váha sa mi zastavila. Trochu som prepadla panike, ale keď som videla, že v komplimente z toho vedu nerobia, upokojila som sa. Zistila som, že ja chudnem v skokoch –  váha chvíľu stojí a potom sa zase rozbehne. Dôležité je vydržať a potom to zas ide, a hlavne je to úžasný pocit.

Museli ste radikálne zmeniť šatník? Bol to skvelý pocit?
Šatník som začala meniť až po 3-4 mesiacoch, ked už to bolo očividné. Veľmi málo vecí mi zostalo z môjho pôvodného šatníka, a to len vďaka krajčírke, ktorá mala zo mna určite radosť, lebo som sa tam točila snáď denne:). Veci, ktorých som sa nechcela zbaviť, som dala prešiť a inak som všetko rozdala alebo predala. Z pôvodnej veľkosti 40-42, teraz nosím 36-38 a je to taký neskutočný pocit, že kto to nezažije, tak tú radosť, ktorú cítim, nedokáže tak pochopiť…!ondrovicova, kompliment

Plánujete ešte zhodiť nejaké kilá? Budete ešte navštevovať Inštitút kompliment v najbližšom období?
Inštitut kompliment ešte určite budem navštevovať a chcem sa dostat na tú váhu 65 kg a potom sa uvidí, ako sa budem cítiť a aké budú moje ďalšie ciele. Viem, že na kompliment sa môžem na 100 % spoľahnúť.

Ako sa zmenil váš šatník? Aké oblečenie rada nosíte, v čom sa dobre cítite? Ako reaguje okolie a vaši blízki na vašu zázračnú premenu?
Nosím rada všetko. Naozaj všetko. Jeden deň mám naládu na vypasované rifle, druhý deň si dám pokojne róbu a ihličky. Jednoducho, keď už vyzeráte dobre, môžete si dať hocičo a ja milujem módu a obliekať sa a teraz mi postava umožňuje ešte viac. A hlavne, už to pekne vynikne, takže sa ľudia aj pozrú a pochvália. V rodine a v práci mám veľmi dobré ohlasy a vlastne, všetci, čo ma poznajú a vedia, ako som celý život vyzerala a ako vyzerám teraz, takže bez pochvaly sa to nezaobíde. A je to skvelý pocit docenenia vašej snahy a nakopne vás to dalej.

Čo vám pri chudnutí najviac pomohlo?
Pochvala a komplimenty. A Pevná vôľa, ktorú som nikdy nemala, ale toto chudnutie mi pomohlo aj vo sformovaní osobnosti a ujasnení si nejakých vecí v hlave.

Ako si budete svoju postavu udržiavať v lete?
Užívam si teraz svoju postavu aj v súvislosti s inými druhmi športu, ktoré sú pre mňa teraz jednoduchšie – skúsila som napríklad aj POLE DANCE, čo je jedno úžasné a náročné, ale účinné cvičenie alebo formovanie, či šport alebo ako to nazvať… Ale hlavne, konečne nosím úžasné veci, ktoré vyzerajú dobre a môžem si ich voči postave dovoliť obliecť a prvýkrát nemám depku z plážeJ

Život je zmena!

Super účes
Zuzka má pekné zdravé, pevné vlasy a je prirodzená brunetka. Nedávno chcela so svojou farbou trochu experimentovať, ale napokon sa rozhodla, že ostane pri svojej pôvodnej farbe. Vizážistka Marta Gejdošová zo salónu Sharmant Zuzke vlasy umyla, podstrihla trochu končeky, potom ich predsušila fénom a votrela do nich penové tužidlo. Takto pripravené vlasy vyfúkala na stredne veľkej kefe. Keďže Zuzke sa vlasy prirodzene vlnia, nebolo veľa práce pri ich formovaní. Nakoniec vlasy na vrchu hlavy vizážistka mierne natupírovala a zafixovala lakom.

Ako sa tvoril účes….

Krásny mejkap
Keďže Zuzka má zdravú, bezproblémovú pleť, stačilo, aby vizážistka naniesla štetcom na pleť ľahký odtieň mejkapu a ten potom zafixovala svetlým odtieňom púdru. Aby pleť získala zdravý a žiarivý vzhľad, na líčka naniesla štetcom jemný bronzer. Potom sme zvýraznili oči: Horné viečko vizážistka Marta Gejdošová vytieňovala béžovým a hnedým očným tieňom. Nakoniec na horné viečko štetcom nakreslila linku čiernym očným tieňom a obočie zvýraznila špeciálnou farbou na obočie. Na riasy vizážistka použila špeciálnu špirálu – riasy najprv nalíčila zahusťujúcou bielou špirálou a potom predlžujúcou čiernou špirálou. Na pery použila jemný ružový odtieň rúžu.

Ako sa tvoril mejkap….

Oblečenie, ktoré má švih
Zuzkina štíhla postava nádherne vynikla v oblečení z kolekcie F&F jar a leto 2015. Zuzka sa výborne cítila aj skvele vyzerala v ľahučkých letných šatách, trendových nohaviciach, ale aj v iných pekných kúskoch oblečenia, ktoré sme skúšali. Napokon, naše autentické fotografie svedčia o tom, že Zuzka si svoju premenu skutočne užívala a že si nový imidž skutočne vychutnáva. A aby tento deň bol ešte krajší, nakoniec sme Zuzku potešili aj kozmetickým balíčkom, ktorú jej venovala značka Oriflame a oblečením aj nákupnou poukážkou F & F.

Bol to naozaj príjemný deň!

Šarmantná Zuzka v outfite z kolekcie F&F…

Tip vizážistky:
Z bohatej kozmetickej palety značky Oriflame vizážistka Marta Gejdošová Zuzke odporúča rúž na pery The ONE Colour Stylist, odtieň Lusteries Nude, alebo Rúž na pery The ONE Power Shine, odtieň Rosewood Gloss a Guľôčkový púder Giordani Gold, špirálu The ONE Wonder Lash Prismatic a na oči paletu očných tieňov Very Me Light Smokey For Your Eyes Only.

Jana Vančová
Foto:
Henrieta Karabová
Vizáž a účes: Marta Gejdošová, salón Sharmant Vajnorská 10, Bratislava
Oblečenie: F&F móda
Kozmetika:
Oriflame

www.kompliment.sk

Čitateľská súťaž !!!

IMG_9169 dermacol-enja-briskoZasúťažte si s nami  a vyhrajte kozmetiku Dermacol.
Balíček obsahuje:
1. Enja zoštíhľujúci gél na bruško
2. Enja zoštíhľujúce mlieko

Správnu odpoveď hľadajte na www.kompliment.sk. Piatich z vás, vyžrebujeme a odmeníme.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

 

 

 

Výhercovia:

1. Jaroslava Kolesárová, Vysoké Tatry
2. Vladimíra Bitarovská, Pečeňany
3. Jana Čurilová, Sačurov
4. Helena Ivanková, Veľké Bielice
5. Katarína Janotíková, Trstená

 

 

womangalérie VŠETKY