Ako si udržať zdravú imunitu aj keď sedíte zavretí doma

Pre silnú imunitu sa často odporúča veľa slnka a pobyt na čerstvom vzduchu. To je však luxus, o ktorý sú mnohí z nás dnes ukrátení. Prinášame vám preto tri jednoduché tipy, ako posilniť imunitu aj v pohodlí vlastného domova.

Ako si udržať zdravú imunitu

Vydýchnite si

Stres je skoro neodmysliteľnou súčasťou hektického 21. storočia a v posledných týždňoch ho mnohí pociťujeme ešte viac. Zvýšený stres je však to posledné, čo vaša imunita potrebuje. Dlhodobý stres zvyšuje produkciu hormónu kortizol, ktorý oslabuje imunitný systém. Preto s ním treba bojovať.

Dá sa to robiť rôznymi spôsobmi a každému bude vyhovovať iný. Niektorí radi meditujú, iní majú radi jogu a ďalší sa zase najlepšie odreagujú pri kreatívnom hobby. Často pomáha pustiť si dobrý film alebo seriál a prísť pri nich na iné myšlienky. Zistite, aký štýl odbúravania stresu najviac vyhovuje vám a pustite sa do toho. Vaše telo aj myseľ sa vám určite odvďačia.

Slnečné svetlo je dôležité

Slnečný vitamín, alebo teda vitamín D, má pre telo viacero benefitov. Pomáha udržiavať zdravé a pevné kosti a zuby, napomáha regulácii inzulínu a v neposlednom rade prispieva svojou trochou aj k posilňovaniu imunity.

Jedným z najlepších zdrojov vitamínu D je prirodzené slnečné svetlo. To dnes ale radšej chytajte len na vlastnom balkóne alebo záhrade. Rovnako dobrými zdrojmi vitamínu D sú aj ryby alebo syry, vajíčka či hovädzia pečeň.

Základ je zdravá a pestrá strava

Ako si udržať zdravú imunitu

Kvalitná strava je základom zdravého tela aj mysle. Mala by byť pestrá a bohatá na ovocie, zeleninu a nemali by ste zabúdať ani na ryby. Pochutnajte si na mandarínkach, mrkve alebo grapefruitoch, ktoré sú bohaté na vitamín C. Ten podporuje tvorbu bielych krviniek a tým pádom aj imunitu.

Ryby sú zase výborným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú znižovať zápaly v tele. „Omega-3 majú na imunitu pozitívny vplyv, pretože sú súčasťou mnohých dôležitých metabolických procesov v tele,“ vysvetľuje výživová špecialistka Janka Trebulová. Výskum tiež ukazuje, že zvyšujú aj efektívnosť B-lymfocytov, ktoré sú tiež zodpovedné za imunitu.

Prísun omega-3 mastných kyselín viete zabezpečiť aj s pomocou výživového doplnku OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Je vyrábaný z kvalitného oleja z nórskych lososov, vďaka čomu je bohatý na omega-3 mastné kyseliny a vitamín D. Tie okrem posilňovania imunity napomáhajú aj zdraviu ciev, srdca a mozgu.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.