Celebritné taktiky na chudnutie, ktoré fungujú

Poďme si povedať niečo o taktikách na chudnutie, ktoré praktizujú celebrity. Inšpirujú vás články v časopisoch, ktoré popisujú ako si známi ľudia uľahčujú chudnutie? Závidíte filmovým hviezdam ich vypracované postavy? Ak ste odpovedali áno, alebo ak chcete iba odhaliť niekoľko tajomstiev známych ľudí, čítajte ďalej, pretože o niektoré taktiky na chudnutie, ktoré uplatňujú celebrity, sa teraz s vami podelím!

Najprv mi dovoľte, aby som vás uistila, že na to, aby ste dosiahli telesnú kondičku, akú majú celebrity, nepotrebujete zamestnávať výživového poradcu či fitnes trénera na plný úväzok. Kľúčom k úspechu a splneniu vášho sna sú tvrdá práca a odhodlanie.

Tu je niekoľko rád, čo by ste mali a nemali robiť, ak chcete nasledovať štyri základné taktiky pre cvičenie, ktoré robia celebrity. Všetci sme celebritami v našich vlastných životoch a tak mi dovoľte, aby som vám pomohla vykročiť po ceste k dosiahnutiu vašich vlastných celebritných cieľov pri cvičení.

Celebritná taktika pre chudnutie číslo 1:

Nárazové diéty

Čo nerobiť: Neuchyľujte sa k nebezpečným diétam. Veľa známych ľudí sa pri príprave na svoj debut na filmovom plátne spolieha na diétu na poslednú chvíľu, a ak je v hre niekoľko miliónov dolárov spolu s prísľubom slávy, nikoho neprekvapuje, že sú ochotní zájsť až do extrémov. Praktizovať diéty, ako sú dlhé a náročné očistné kúry a hladovka, je veľmi nebezpečná taktika, ak ich nedodržiavate pod dohľadom lekára.

Prečo to nerobiť: Extrémne diétne postupy vám zabezpečia iba dočasné výsledky. S diétami, pri ktorých prijímate extrémne nízky objem kalórii, je zároveň spojené množstvo zdravotných rizík. Dlhodobé zdravotné problémy vám určite za dočasne štíhly driek nestoja.

Ako to robiť: Dobre sa pozrite čo máte v chladničke a komore a prehodnoťte svoje stravovacie návyky. Nájdite si svoj vlastný ideálny a vyvážený objem kalórií, ktoré budete prijímať, tak, aby ste schudli a zároveň poskytli svojmu organizmu dostatok výživných látok – to je najlepšia a najbezpečnejšia cesta ako schudnúť.

Celebritná taktika pre chudnutie číslo 2:

Extrémne výcviky zamerané na chudnutie (boot camps)

Čo nerobiť: Vrhnúť sa do intenzívneho cvičebného plánu s rozvrhom na každý deň počas celého týždňa. Už vás počujem, ako ste si pri tejto rade povzdychli, všetci si myslíme, že viac je lepšie. To však neplatí vždy, najmä ak ide o cvičenie. Určite ste si už niekedy prečítali v časopise titulok o tom, ako vaša obľúbená celebrita cvičí dvakrát denne štyri hodiny a  je iba toľko ako malá myška. V takýchto článkoch sa však nepíše o bolesti a utrpení, ktoré často sprevádzajú takéto intenzívne cvičebné rozvrhy. Veľa ľudí sa spolieha na lieky proti bolesti a čítala som o mnohých prípadoch, keď sa celebrity kvôli vyčerpaniu dostali do nemocnice. Neverte všetkému, čo vyzerá, že vám môže priniesť zázračné výsledky, pretože je tu vysoká šanca, že to bude len ďalšia krátkodobá záležitosť. Môžete mi veriť – neexistuje rýchle riešenie.

Ako to robiť: Cvičebnú záťaž zvyšujte postupne, pretože na to, aby ste dosiahli dlhodobé výsledky, potrebujete dávky cvičenia zvyšovať. Naše telo sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť zvýšenej fyzickej záťaži. Ak sa vám cvičenie začne zdať príliš ľahké, zaberte viac. Ak s cvičením iba začínate, sústreďte sa najmä na dĺžku cvičenia. Keď získate lepšiu kondičku, môžete začať prispôsobovať intenzitu cvičenia, aby ste získavali lepšie výsledky v kratšom čase.

Čo jesť po cvičení

Celebritná taktika pre chudnutie číslo 3:

Nové nástroje na cvičenie

Čo nerobiť: Nakupujete každú novú cvičebnú pomôcku či vynález na cvičenie alebo veríte tomu, že zlepšíte svoju kondičku tým, že sa obalíte bandážami a budete využívať trasúce sa stroje. Je ľahké uveriť tomu, že ak je na obale obrázok štíhlej celebrity, musí to fungovať. Je však vysoko pravdepodobné, že modelka na obale sa na fotenie najprv pripravovala prostredníctvom tradičných foriem cvičenia!

Prečo to nerobiť: Rôzne vychytávky na cvičenie môžu vyzerať príťažlivejšie ako tvrdá drina a pot, ktoré si s cvičením spájame, ale položte si najprv otázku a úprimne si na ňu odpovedzte: kedy ste už dosiahli niečo významné bez toho, aby ste na tom tvrdo pracovali?

Ako to robiť: Investujte do cenovo nenáročnej výbavy na cvičenie, ako sú malé činky na aerobik, naťahovacie pásy a podložka na cvičenie. Trh s cvičebnými pomôckami ponúka mnoho nových výrobkov, ktoré fungujú, ale pred každým nákupom skúste každú pomôcku ohodnotiť a zistiť, aká praktická je v skutočnosti. Ak je založená na všeobecných princípoch fitnes, ako je kardio cvičenie, ohybnosť, výdrž či sila, môžete nad nimi pouvažovať. Na druhej strane, ak vám sľubuje zlepšenie kondície bez toho, aby ste sa pohli, je to pravdepodobne strata času a peňazí.

Vnútorné stehná

Celebritná taktika pre chudnutie číslo 4:

Členstvo v posilňovniach a osobní tréneri

Čo nerobiť: Míňať viac peňazí ako si môžete dovoliť na členské v posilňovni alebo na osobného trénera. Iba preto, že to robia hviezdy, neznamená to, že obyčajní ľudia by museli na tieto veci míňať každý mesiac majetok.

Prečo to nerobiť: Ak si vyberiete niečo, čo si finančne nemôžete dovoliť – a čo je horšie, ani to nebudete využívať – potom bude jednoduché prestať členské platiť, ak sa rozhodnete, že cvičenie je pre vás príliš veľká námaha a stojí priveľa peňazí. Nemusí to však byť tak – kondičku si môžete vypracovať aj keď budete behať v parku alebo cvičiť doma, nepotrebujete chodiť do exkluzívnej posilňovne. Verím síce účinkom osobného tréningu, ale ak si ho nemôžete dovoliť, bude stačiť, ak získate zopár tipov od nejakého odborníka.

Ako to robiť: Porozprávajte sa o vašej finančnej situácii s trénerom a vypracujte si plán cvičenia, ktorý budete vedieť dodržiavať. Ak máte k dispozícii určitý rozpočet, informujte vášho trénera, pretože väčšinou bude vedieť nájsť spôsob, ako s vami pracovať. Úlohou fitnes trénerov je naučiť vás základy, pomôcť vám nestratiť motiváciu a čo je najdôležitejšie – pomôcť vám, aby ste cvičili bezpečne. Dobrý tréner vás usmerní pri prechode k samostatnému cvičeniu.

Čo dodať na záver?

Obdivujem výzor celebrít a oceňujem tvrdú prácu a snahu, ktoré investujú do udržania si svojho vzhľadu. Pamätajte si však, že výzor môže byť aj zavádzajúci a nemusí naznačovať dobré zdravie. Preto navrhujem, aby ste objavili vašu vlastnú vnútornú filmovú hviezdu tak, že sa budete riadiť najlepším plánom zo všetkých: konzistentná dobrá strava a vytrvalý plán aktivít.

Autor: Samantha

Tip redakcie:

Osobná váha SENCOR SBS 8000BK

Osobná váha SENCOR SBS 8000BK

Osobná váha značky Sencor je fitnes váha z tvrdeného 6 milimetrov hrubého bezpečnostného sklas váživosťou až do 180 kg, ktorá dokáže okrem telesnej hmotnosti zmeraťi viaceré iné parametre, ako napríklad podiel telesného tuku, vody, svalstva či kostí v tele. Všetky parametre sú prehľadne zobrazené na extraveľkom LCD displeji s bielym podsvietením, ktorý dokáže zobraziť aj indikáciu slabej batérie či preťaženia. Váha taktiež ponúka aj funkciu Bluetooth či voľne stiahnuteľnú aplikáciu, pomocou ktorej je možné sledovať históriu či analýzu meraní.

www.sencor.sk