Jesenná letargia nemusí byť vaším problémom

S príchodom jesene sa niektorí z nás zrazu cítia unavení a bez energie. Problémy majú najmä ľudia, ktorí leto strávili aktívne a sychravé počasie ich uväznilo do svojich príbytkov. Ako sa naladiť na pozitívnu vlnu aj napriek neprívetivému ročnému obdobiu?

letargia

Aktivity zaženú letargiu

Kratšie dni, menej svetla, veterné a daždivé počasie. To všetko sa podpisuje pod náš duševný stav, ktorý sme opísali ako „cítiť sa pod psa“. Nezabúdajme, že zdravý duch sa dobre cíti v fyzicky aj psychicky v zdravom tele.

Začnime ľahkou prechádzkou v prírode, návštevou divadla alebo priateľov. Zásadne robme iba to, čo nás baví. Ak sa na svojich pravidelných 10 kilometrov behu v upršanom počasí necítime, relaxujme s knihou alebo sa započúvajme do rytmov obľúbeného interpreta. Literatúra a hudba nám niekedy dokáže dobiť baterky viac ako silená fyzická aktivita.

Jeseň na tanieri

Ako sa cítime veľmi záleží od toho, čo jeme. Práve preto by sme nemali zabúdať na prísun vitamínov, najlepšie v podobe ovocia či zeleniny. Jablkový koláč s ovsenými vločkami, pečená cuketa s bylinkami, krémová hokkaido polievka sú stelesnením jesene na tanieri. Na náš duševný stav priaznivo pôsobia aj nenasýtené mastné kyseliny, známe aj ako dobré tuky.

Ich význam vysvetľuje výživová špecialistka Alžbeta Béderová, ktorá sa podobnými problémami vo svojej praxi zaoberá už 40 rokov. „Omega-3 mastné kyseliny pôsobia protektívne pri udržovaní psychickej kondície, duševného zdravia. Rovnako sú nevyhnutné pre mentálne funkcie a priaznivo podporujú psychickú kondíciu. Stabilizujú emocionálnu rovnováhu, potláčajú poruchy spánku, depresívne stavy a pocity vyčerpania a úzkosti.“

Hľadajte kvalitu

letargia

Omega-3 mastné kyseliny sa nachádzajú v tuku všetkých druhov rýb. Vzhľadom k tomu, že nie sme prímorská krajina, konzumácia rýb v našej strave nemá silnú tradíciu. „V posledných rokoch pozorujeme čiastočný nárast, ale na krytie potreby omega-3 mastných kyselín a plnenie všetkých benefitov to zväčša nestačí. V takom prípade je vhodné doplniť potrebu formou výživových doplnkov,“ odporúča Béderová.

Ak nekonzumujeme ryby aspoň dvakrát do týždňa, spoľahnite sa na výživové doplnky OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahujú vysokú koncentráciu omega-3  a na pokrytie denného príjmu vám stačia dve kapsuly. Tie sa rozkladajú až v črevách, takže nepocítite nepríjemnú pachuť v ústach.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.