Najextrémnejšia diéta všetkých čias

Náplasť prišitá na jazyk!

Aj vám sa zdá, že celý svet sa točí okolo diét? Takmer každý deň sa dozvedáme o novom spôsobe ako schudnúť, pritom, tak, kto žije zdravým životným štýlom a náležite sa o seba stará nepotrebuje na diétu ani pomyslieť. Existujú rôzne druhy diét, niektoré sú však až extrémne a doslova šialené. Jednou z takýchto extrémnych diét je napríklad, kŕmenie výživnou tekutinou hadičkou cez nos alebo špeciálny „ventil“ na žalúdku, ktorým môžete z neho odčerpať väčšiu časť skonzumovaného jedla. V dietologických šialenstvách a azda aj najextrémnejšou metódou na chudnutie doposiaľ je náplasť prišitá na jazyk!

Najextrémnejšia diétaČoraz drastickejšie

Mohli by sme si myslieť, že hazardovanie s ľudským a často i detským zdravím prostredníctvom rôznych diét by malo mať jasné hranice, ale žiaľ, stále vznikajú nové a nové metódy, čoraz extrémnejšie a čoraz drastickejšie. Ešte horší je fakt, že sa im skutočne aj darí. Doposiaľ najnovšou a tiež najextrémnejšou metódou je našitie „zázračnej“ náplasti na jazyk. Po našití plastovej náplasti, ktorá je na jazyk pripevnená šiestimi stehmi je skutočne veľmi náročné čokoľvek zjesť. Ak by ste sa pokúsili niečo zjesť, je to veľmi bolestivé, a tak zostáva stravovať sa len tekutou stravou.

Trinásť kíl za mesiac

Túto metódu začal v roku 2009 používať pre svoje klientky plastický chirurg z Beverly Hills Nikolas Chugai. Tvrdí, že táto metóda pomôže ženám schudnúť viac ako 13,5 kilogramu za mesiac, i keď rozhodne nie bez nepríjemných vedľajších účinkov. Náplasť má byť nosená maximálne počas jedného mesiaca, potom ju lekár odstráni a ešte chvíľu trvá, kým sa jazyk zahojí. To však nie je všetko. Po aplikovaní náplaste mnohí chudnutiachtiví trpia opuchom jazyka, problémami s hovorením, so spánkom a podobne.

Krajina umelej krásy

Tento zákrok stojí v Los Angeles dvetisíc dolárov a na klinike doktora Chugaiho ho absolvovalo od roku 2009 viac ako 60 žien. Vo Venezuele, krajine s najrozvinutejším kozmetickým priemyslom a najväčším počtom zákrokov na jedného obyvateľa môžu ženy získať tento zákrok už za 150 dolárov. Napríklad na klinike v Caracase si dáva od roku 2011 našiť jazykovú náplasť až 900 klientov mesačne. Je to údajne tým, že Venezeulčania veľmi dbajú o svoju krásu – bez ohľadu na to, či je prirodzená alebo nie. Keď si uvedomíme, že bežná venezuelská žena minie až 20 percent svojho ročného príjmu na kozmetické procedúry a zákroky, je to neuveriteľné. Navyše často si na tieto úkony berú úvery – tak, ako my na bývanie.

Keď to funguje, dokážeme trpieť

Je skutočne obdivuhodné, keď sa žena dokáže primäť k takémuto spôsobu chudnutia. Lekári, ktorí ponúkajú tento zákrok tvrdia, že ženy sú ochotné ísť aj do extrému vtedy, ak vidia, že výsledky sú reálne a efektívne. Špeciálne tie ženy sa odhodlajú aj k drastickým diétam, ktoré nemajú pevnú vôľu schudnúť normálnym spôsobom. No, nie je toto až priveľmi silná káva? Čo vy na to?

-sz-