Triky na schudnutie? Týmto sa vyhnite, nefungujú!

Spôsoby a metódy, ako schudnúť, ako si udržať peknú postavu sa na nás sypú z každej strany. Takmer každá žena skúša nejakú diétu, alebo má vlastnú fintu, ktorej sa drží. Lenže, mnohé z týchto trikov nielenže nefungujú, ale môžeme z nich naopak – pribrať či ochorieť. Čomu netreba veriť?

triky na schudnutie
https://stock.adobe.com

Či potrebujeme schudnúť alebo nám ide „len“ o zdravé stravovanie je dobré vedieť čo funguje a čo nie. Tieto triky na schudnutie a udržanie zdravej hmotnosti sú len mýty, ktoré v skutočnosti nefungujú:

Zelené smoothies

Zelené smoothies boli považované za svätý grál zdravého životného štýlu. Propagujú ich mnohé slávne ženy, ale v skutočnosti nie sú pre nás tak dobré, ako sa hovorí. Rozmixovaná zelenina a ovocie robia veľkú časť práce za nás – nemusíme ich žuť. Vyzerá to ako pozitívum, ale nie je. Omnoho zdravšie je jesť zeleninu a ovocie vcelku. Proces žutia a postupného trávenia je dôležitý, telo si priebežne vyberá dôležité živiny. Pri procese mixovania sa stráca tiež veľká časť cennej vlákniny.

Sušené ovocie

Ešte pred pár rokmi bolo považované za jednoduchý a dobrý spôsob, ako si medzi jedlami dobiť energiu. Lenže: do sušeného ovocia sa často pridáva cukor. Navyše, nie je super zdravé, ani keď v ňom nie je pridaný cukor. Prečo? Pretože je zbavené všetkej vody a to, čo z ovocia zostalo je množstvo cukru – síce prírodného, ale i to je cukor. Fruktóza môže rovnako spôsobiť priberanie ako klasický cukor.

Osem pohárov vody denne

Triky na schudnutie sa nevyhnú odporúčaniam dostatočného príjmu tekutín, samozrejme, nie sladených, ale najlepšie čistej vody. Liať do seba množstvo vody však nie je vždy ideálne. Náš žalúdok má veľkosť päste a môže mať problém prijať veľké množstvo vody naraz. Samozrejme, príjem vody počas dňa je dôležitý, ale priveľa tiež nemusí byť dobré. Ak pijeme pred spaním, v noci budeme musieť ísť na toaletu. Navyše veľké dávky vody môžu zaťažiť obličky a vylúčiť cenné živiny bez toho, aby sme ich absorbovali. Skvelým spôsobom hydratácie je primeraný príjem tekutín a jedlá s vysokým obsahom vody: uhorky, melón, stonkový zeler, jahody, polievky.