Tyčinky do kabelky pre zdravie a pohodu

Muesli Woman line – čisto ženská záležitosť!

Je toho naozaj veľa, čo všetko ženy musia stihnúť. Chceme byť perfektné doma i v práci,  byť skvelé manželky i milujúce mamičky. A pritom, samozrejme, musíme byť príťažlivé, krásne, vitálne a zdravé. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo všetko v skutočnosti robíme pre svoje zdravie a krásu? Na krásu si určite väčšina z nás potrpí. Venujeme pozornosť svojmu oblečeniu, účesu, mejkapu a v rámci svojich možností i postave. Ale čo naše zdravie?

pre zdravie

Čo potrebujeme na to, aby sme boli zdravé?

Aby sme boli skutočne v pohode, mali by sme myslieť aj na to, aby nášmu telu nechýbala potrebná výživa. Nároky na železo, vitamíny vlákninu či bielkoviny v rôznych obdobiach života ženy sú naozaj špecifické a netreba ich podceňovať. V opačnom prípade by sa mohli prejaviť nepríjemné zdravotné problémy. Jedným z dôvodov, ktorý môže viesť k vážnym zdravotným problémom je napríklad nedostatok železa. Môže sa prejaviť v rôznych obdobiach života ženy – ako dôsledok silnej a dlhotrvajúcej menštruácie, v tehotenstve, či počas menopauzy. Domnievať sa však, že ak sa budeme zdravo stravovať, nedostatok železa nás nemôže ohroziť, by mohlo byť mylné.

Kyselina listová je dôležitejšia než si myslíme…

Každá žena, ktorá chce pôsobiť mladistvo, spomaliť príznaky starnutia a robiť účinnú prevenciu proti osteoporóze, by nemala  zabúdať ani na pravidelný a dostatočný príjem kyseliny listovej. Jej hlavné funkcie v tele zahŕňajú obnovu buniek, metabolizmus proteínov  a nukleových kyselín, ako aj produkciu červených krviniek. Ženy, ktoré sú tehotné alebo môžu otehotnieť, užívajú kyselinu listovú, aby zabránili potratu a defektom neurálnej trubice.

Čo dokáže vitamín D?

Jedným z ďalších dôležitých prvkov pre zdravie ženy je vitamín D. A prečo vlastne?

Napríklad preto, že reguluje hladinu vápnika a fosforu v tele. Má tiež dôležitú úlohu pri udržiavaní správnej kostnej štruktúry. Okrem toho, podporuje plodnosť, pôsobí preventívne  proti rakovine prsníka, podporuje imunitný systém a zabraňuje syndrómu polycystických vaječníkov.

Zdravie, ktoré chutí

Samozrejme, že myslieť popri každodenných starostiach na to, čo všetko by naše telo potrebovalo a ako mu včas doplniť potrebné živiny, môže byť riadne vyčerpávajúce. Našťastie, je tu aj veľmi príjemný, chutný a najmä zdravý variant, ktorý nám rýchlo doplní potrebné živiny, dodá energiu a čo je dôležité: Môžeme ho mať kedykoľvek poruke, pretože je to muesli tyčinka, ktorá sa nám zmestí do kabelky.

Náš tip:

Muesli Woman line

Chutné muesli tyčinky od Tekmar, ktoré sa zmestia do každej kabelky, sú skvelým zdrojom železa, kyseliny listovej aj vitamínu D. Okrem toho obsahujú bielkoviny, cennú vlákninu i prírodný cukor.

Obsah železa je v množstve 7 mg na 100 g výrobku, čo predstavuje 50 % odporúčanej dennej dávky. Jedna 30-gramová tyčinka teda obsahuje 2,1 mg železa.

Obsah kyseliny listovej je v množstve 100 μg na 100 g výrobku, čo je 50 % odporúčanej dennej dávky. V jednej tyčinke je 30 μg kyseliny listovej.

Muesli tyčinky si možno vybrať v troch výborných chutiach: marhuľovej, orieškovej a brusnicovo – malinovej. Tak ktorá bude vašou favoritkou

Poradíme vám: Vyskúšajte všetky tri!

www.tekmar.sk 
eshop:
www.tekmarshop.eu