Život s intoleranciou

V poslednom čase čoraz viac ľudí rieši nejaký zdravotný problém v súvislosti s prijímanou potravou. Podľa prieskumov 15-20% ľudí trpí laktózovou intoleranciou, 5-7 % nedokáže spracovať prijatú fruktózu, 1-3% trápi histamínová intolerancia a okolo 1% ľudí nedokáže spracovať lepok. Život s intoleranciou a príznaky, ktorými sa tieto intolerancie prejavujú sú veľmi rôznorodé – bolesti brucha, nafukovanie, hlasné škvŕkanie v bruchu,  alebo to môžu byť aj bolesti hlavy, únava, bolesti svalov, ekzémy, svrbenie, ťažkosti s dýchaním podobné astme, búšenie srdca, závraty, chronický únavový syndróm

Život s intoleranciou

Po diagnostikovaní ochorenia gastroenteorológom alebo imuno-alergológom prichádza fáza, keď je potrebné z jedálnička nevhodné potraviny vylúčiť. Keď sa zdravotný stav upraví, je možné postupne pridávať aj niektoré potraviny zo zoznamu zakázaných ale v malom množstve a nie príliš často. Ak sa negatívna reakcia tela nespozoruje, uvedená potravina môže ostať v jedálničku.

Napriek tomu chcú aj títo ľudia plnohodnotne žiť aj keď sa musia zmieriť s určitými  s obmedzeniami.

Život s intoleranciou

Ľudia trpiaci intoleranciami sú často odkázaní na prípravu stravy doma, aby vedeli čo obsahuje a aby bola čo najčerstvejšia, či je veľmi dôležité hlavne pri histamínovej intolerancii, keď sa histamín zvyšuje aj dlhším skladovaním.

Avšak niekedy nie je úplne možné prežiť deň s vlastnými zásobami stravy. Ak máte  dohodnutý pracovný obed alebo večeru, viete si pomôcť vhodnými prípravkami. Pri laktózovej intolerancii vám účinne pomôže LACTOSOLV 17 500 FCC. Laktáza v jednej kapsule rozloží približne 30g laktózy, čo zodpovedá 0,5 l mlieka. Pri  histamínovej intolerancii  je vhodné 15 minút pred jedlom užiť DAOsin, ktorý poskytuje telu prírodný komplex enzýmov potrebný na spracovanie prebytočného histamínu

Život s intoleranciou

DAOsin

Je dietetická potravina na osobitné medicínske účely (doplnok k diéte pacienta). Dôležité upozornenia: Potravina nie je vhodná na požívanie ako jediný zdroj výživy (doplnok k diéte pacienta). Obsahuje proteínový extrakt z bravčových obličiek bez obsahu histamínu (prírodnú diaminooxidázu (DAO)). Alkohol a niektoré lieky môžu podstatne spomaľovať účinnosť  enzýmu DAO. Potravinu možno požívať len pod lekárskym dohľadom.

LACTOSOLV 17 500 FCC

Život s intoleranciou

V závislosti od obsahu laktózy v jedle sa užívajú 1-3 kapsuly, ktoré sa zapijú vodou. LACTOSOLV®   sa užíva s každým jedlom alebo nápojom, ktoré obsahuje laktózu.  V závislosti od stupňa laktózovej intolerancie je dávkovanie individuálne a musí sa prispôsobiť obsahu laktózy v jedle. LACTOSOLV® je výživový doplnok a výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada vyváženej a rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.