SPÄŤ
Wellness

8 tipov na okamžité zlepšenie nálady

Od: Henrieta Karabova 5.2.2014
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Ak hľadáte jednoduchý spôsob ako byť šťastnejšia, skúste jeden z rýchlych tipov na zlepšenie nálady, ktoré Vám pomôžu cítiť sa pozitívnejšie. A to okamžite.

Často  sa pristihnem pri tom ako sa snažím vyvážiť môj nabitý program. Uvedomila som si, že niekedy si jednoducho potrebujem nájsť trošku času, aby som si zlepšila náladu a dobila sa energiou. Ak ste ako ja, určite ste už boli v situácii, keď si Váš náročný deň zobral to najlepšie z Vás.

Nabudúce keď budete vystresované z denného programu a budete cítiť, že potrebujete na krátko vypnúť, skúste jeden z mojich okamžitých tipov na zlepšenie nálady. Zistíte ako môžu mať úplne jednoduché veci pozitívny vplyv na Váš deň.

 

8 tipov na zlepšenie nálady- okamžite!

1.tip na zlepšenie nálady: Precvičte si brušné dýchanie
Precvičte si vedomé dýchanie tak, že budete dýchať nosom, nadýchnete sa až do brucha a potom ho vydýchnete ústami. Či už ste v práci alebo beháte a vybavujete veci počas rušného dňa, doprajte si pauzu na 5-10 vedomých nádychov, ktoré Vám pomôžu upokojiť Vašu myseľ a zároveň doprajú omladzujúcu prestávku.

2.tip na zlepšenie nálady: Naplánujte si strečingovú prestávku
Namiesto prestávky na kávu skúste strečingovú prestávku. Ponaťahujte si krk a  ramená z pohodlia Vašej pracovnej stoličky alebo počas státia pri telefóne- kdekoľvek ste! Jednoduché pohyby počas celého dňa osviežia myseľ a uvoľnia svaly.

3.tip na zlepšenie nálady: Urobte si poriadok
Stres môže byť občas spôsobený aj tým, že založíte alebo stratíte svoje veci. Zlepšenie nálady prichádza s uvoľnením hladiny stresu. Vybojujte si nejaký čas vo Vašom programe len na to, aby ste si upratali- či už doma, v práci alebo v aute. Len pár minút denne venovaných upratovaniu svojich vecí môže viesť k stále dobrej nálade.

4.tip na zlepšenie nálady: Vyskúšajte koordinačné cvičenia
Zlepšenie zdravotného stavu ovplyvní Vaše telo a aj Váš mozog. Pri robení cvikov, ktoré zapoja vrchnú a zároveň aj spodnú časť tela, ako napríklad výpady s dvíhaním ramien, sa urýchli Váš tréning a zlepší činnosť mozgu! Nabudúce keď budete cvičiť, skúste zopár pohybov, ktoré stimulujú koordináciu.

5.tip na zlepšenie nálady: Často sa smejte
Hladina endorfínov (hormónov šťastia) vo Vašom tele sa zvýši vždy keď sa usmejete, dokonca aj vtedy keď na to nemáte náladu! Každá chvíľka z Vášho dňa, keď sa usmejete, zlepší Vašu náladu a precvičí Vaše tvárové svaly. Bonusom je aj fakt, že Váš úsmev môže zlepšiť deň iným ľuďom natoľko, že aj oni sa budú usmievať na Vás!

6.tip na zlepšenie nálady:  Rýchla chôdza
Môžete si myslieť, že dve minúty chôdze nemôžu mať vplyv na Vašu náladu alebo zdravie. Avšak rýchla chôdza, aj keď iba pár minútová, môže zlepšiť činnosť kardiovaskulárneho systému. Ak máte iba chvíľku, urobte si čas na rýchlu, svižnú chôdzu, pokojne aj pri vykonávaní inej činnosti, pri ktorej môžete chodiť a budete schopní znížiť si hladinu stresu. Skúste si nahromadiť aspoň 30 minút chôdze počas dňa.

7.tip na zlepšenie nálady: Cvičenie pre Vašu pleť
Kvalitné výrobky na starostlivosť o pleť majú pozitívny vplyv na náš vzhľad, čo má prirodzene pozitívny vplyv na našu náladu. Doma si darujte dve minúty denne na starostlivosť o Vašu pleť so svojim obľúbeným pílingom a vmasírovaním Vášho obľúbeného krému do pokožky. Ak venujete trošku času navyše svojmu vzhľadu, pomôže Vám to cítiť sa sebavedomejšie a ja verím, že malá masáž tváre s obľúbeným krémom je to najjednoduchšie cvičenie zo všetkých!

8.tip na zlepšenie nálady:
Skúste intervalové cvičenie s využitím starých známych cvikov: zostavte si 4 jednoduché cvičenia po 30 sekúnd. Získate energiu tým, že uvoľníte endorfíny do krvného obehu, bez ohľadu na dĺžku Vášho tréningu. Tu je jednoduchý príklad intervalových cvičení:

–        Panák (YX-cvičenie)- 30 sekúnd
–        Drepy – 30 sekúnd
–        Kliky – 30 sekúnd
–        Zdvihy – 30 sekúnd

Žijeme v rýchlo sa meniacom svete, ktorý môže byť občas stresujúci. Hneď ako sa zahltíte stresom, môže to začať zasahovať do ďalších oblastí Vášho života a to môže negatívne ovplyvniť  Vaše zdravie. Mnohokrát, sa najskôr postaráme o všetkých okolo seba, pričom svoje potreby odložíme na druhú koľaj a to hlavne v prípade, že máme rodinu, o ktorú sa treba starať.

Je veľmi dôležité starať sa o svoje psychické aj fyzické zdravie. Hoci môže byť veľmi zložité  nájsť správnu rovnováhu v živote. Dúfam, že Vám mojich 8 tipov na zlepšenie nálady pomôže cítiť sa lepšie.

Samantha

womangalérie VŠETKY