Ako sa naštartovať do dňa? Osvojte si týchto päť rituálov a všetko bude ružovejšie

O tom, aký bude váš deň sa rozhoduje hneď ráno. Predradíme vám, čo robiť, aby každý deň bol vaším najlepším. 

 Ako sa naštartovať

Vstávajte skôr

Aj keď to znie ako sebatrýznenie, nastavte svoj budík o hodinu skôr než zvyčajne. Vychutnajte si kávu, prečítajte si zopár strán z rozčítanej knihy alebo si pozrite epizódu obľúbeného seriálu. Skrátka, robte všetko, čo by ste robili vo víkendové ráno. S tým rozdielom, že onedlho sa zaradíte do pracovného procesu.

Určite si ciele

Stanovte si, čo chcete v daný deň stihnúť a držte sa toho. Od pracovných úloh po domácu agendu akou je napríklad vypratie bielizne. Určite sa vám neraz stalo, že po príchode z práce ste zapustili korene na pohovke a zvyšok dňa vám len tak pretiekol pomedzi prsty. S podrobným „to do listom“ vám podobná situácia viac nebude hroziť.

Zohrejte žalúdok  

Podľa najnovšieho trendu najlepšie raňajky sú tie tepelné upravené. Hoci sme viacerí odchovaní na kúsku pečiva so šunkou a syrom, lepšou voľbou sú raňajkové kaše z obilných zŕn dochutené medom, orieškami a ovocím. Trávenie vám naštartujú aj polievky, najmä tie strukovinové alebo s obilninami. Inšpirujte sa Japoncami a ich zdravým miso vývarom.

Ako sa naštartovať

Počúvajte informácie

Určite máte svoj obľúbený playlist, ktorý si púšťate počas dňa bez výnimky raňajška. Hudbu vymeňte za rozhlasové vysielanie alebo podcast, ktorý vám okrem prílevu energie ponúkne aj prísun nových informácií, ktoré môžete využiť v konverzácii s kolegami.

Preberte sa

Pokiaľ z postele vychádzate stuhnutí, dolámaní a takpovediac bez energie, vyskúšajte strečing alebo jednoduchšiu jógu. Pokiaľ tento stav pretrváva dlhodobo, vyskúšajte prírodné životabudiče, akým je aj koreň ženšenu. Výživový doplnok Ženšen Energy+ od NaturaMed Pharmaceuticals obsahuje 74 mg ginsenoidov v každej kapsule. Vďaka tomu ide o najúčinnejší produkt svojho druhu na slovenskom trhu.

Mesačné balenie ŽenŠen Energy+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.zensenenergy.sk.  

Foto: pixabay