Čas na zdravie

Akú má súvislosť čas a zdravie? Kým sme zdraví, nemáme potrebu zamýšľať sa nad touto otázkou. Je pre nás úplne prirodzené, že si denne vytvárame pre svoje zdravie takzvané „časové okienko“. Plánujeme si, kedy pôjdeme cvičiť, kedy pôjdeme na masáž a kedy sa budeme venovať regenerácii.

Čas na zdravie

Ale môže nastať situácia, keď  sme nútení naplánovať si návštevu lekára. Návšteva lekára je požieračom nášho času. Posedíme si v čakárni, porozprávame sa o našich problémoch, lekár určí diagnózu (dúfame, že správnu) a napokon začneme užívať lieky, ktoré nám predpíše. Áno, takto to väčšinou býva. Aj keď každý zdravotný problém je špecifický a vyžaduje si primeraný čas na uzdravenie, vždy máme možnosť tento čas skrátiť a rozmeniť ho na drobné v zmysle „pár minút denne“, ktoré si vyhradíme na terapiu polarizovaným svetlom bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Čas na zdravie

Nie je svetlo ako svetlo

Svetlo a jeho účinky sú známe už niekoľko tisícročí. Už aj v starovekom Grécku využívali ľudia tzv. svetelné kúpele na očistu tela pri zdravotných problémoch. Skutočne efektívne využitie svetla v medicíne však nastalo až objavom účinkov polarizovaného svetla.  Polarizované svetlo posilňuje imunitný systém a má za následok zlepšenie stavu organizmu. Pri takomto svetle sa svetelné vlny pohybujú v rovnobežných rovinách a stupeň polarizácie je viac ako 99 %.  V praxi to znamená, že polarizované svetlo preniká cez jednotlivé štruktúry tela a spúšťa v organizme samoliečebný proces.

Čas na zdravie

Odborník na zdravie

Biolampa je jedinečný prístroj, ktorý má neuveriteľný vplyv na ozdravenie. Použiť ju môžeme ako prostriedok na prevenciu chorôb, ako doplnkovú liečbu a dokonca v niektorých prípadoch na vyriešenie zdravotného problému úplne postačí len jej účinok. Rozsah jej použitia je veľmi široký. Aplikovať ju môžeme pri bežných ochoreniach ako nádcha a zápaly dýchacích ciest, pri ochoreniach kože, pohybového aparátu, stomatologických a gynekologických problémoch, prípadne pri akýchkoľvek bolestivých stavoch organizmu. V závislosti od druhu ochorenia príslušné miesto osvetľujeme minimálne 2 x denne počas celej doby liečenia.  

Kolorterapia – terapia farbami

Veľmi vhodným doplnkom k polarizovanému svetlu vyžarovanému biolampou je farebná kolorterapia, ktorá podstatne zvyšuje jeho účinok. V závislosti od zdravotného problému aplikujeme priaznivú farbu alebo kombináciu viacerých farieb. Napríklad pri zápale čelných a prínosových dutín je odporúčaná modrá farba. Ako ošetrujeme rany, preležaniny, bradavice na ktorejkoľvek časti tela, použijeme zelenú farbu. V prípade odstraňovania vrások je vhodná aplikácia oranžovej farby. Na tú istú oblasť môžeme aplikovať následne aj viac farieb, čím  sa podstatne skráti doba liečenia.  

Dobrý pocit zo seba

Overený a moderný všeliek menom biolampa si získal srdcia mnohých, ktorým jednoznačne pomohol. Dostupná liečba v pohodlí našich domovov a bez vedľajších účinkov je tých „pár minút denne“, ktoré si vyžaduje naše zdravie. Investujme svoj čas správne a robme správne rozhodnutia, naše zdravie si to zaslúži.

Zdroj: Liečba svetlom a farebnou terapiou, 2007, Dr. Deák Sándor

Autor článku: Ing. Želmíra Jurčová

www.medilight.sk