SPÄŤ
Wellness

Do kúpeľov s noblesou

Od: Henrieta Karabova 19.10.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Čo si zbaliť do kufra a čo radšej nechať doma

Ak si po náročných dňoch chcete dopriať zaslúžených oddych a nesiahnuť pritom hlboko do vrecka, stavte na relaxačný pobyt v kúpeľoch. Nádherné priestory kúpeľov, v ktorých sa snúbi história s prvkami modernosti, si zaslúžia nielen obdiv, ale aj úctu vo forme vhodného oblečenia. Príjemný a relaxačný zážitok možno ľahko pokaziť nedostatočnou znalosťou spoločenskej etikety.

Do kúpeľov

V minulosti sa kúpeľnými uličkami prechádzala najmä smotánka, ktorá im hold vzdávala patrične zvoleným šatníkom. Dnes je móda o niečo uvoľnenejšia, komfortná a ponúka priestor vlastnej fantázii.

Plavky, frotéžupan a šľapky sú povinnou jazdou každého ozdravného pobytu, no aj tu sa dá trochu zaexperimentovať. Ak vám zostane miesto v kufri, pribaľte si doň svoj obľúbený župan. O to viac, ak je z luxusného materiálu, napríklad z hodvábu. Určite nájde svoje využitie, napríklad pri večernom posedení na izbe s priateľmi,“ hovorí uznávaný módny návrhár Richard Rozbora.

Do kúpeľov

Hoci je v kúpeľoch minimálna požiadavka na oblečenie, nájdu sa tu aj miesta, kde si musíte bazénový dresscode odpustiť. Konkrétne jedálne a verejné priestranstvá v blízkosti recepcie, kde to žije spoločenským životom. Milé dámy, ak nechcete mať kufor naplnený do prasknutia, na dlhodobejšie pobyty v kúpeľoch voľte ľahko farebne a štýlovo kombinovateľné kúsky, najlepšie z prírodných a nekrčivých materiálov. Do batožiny si nezabudnite pribaliť štýlové blúzky, svetríky, sukňu, nohavice, trenčkot a iné oblečenie vhodné podľa ročného obdobia.

Naopak, ak chcete vybočiť z každodennosti, kúpeľnú kolonádu môžete poňať ako predvádzacie mólo s prvkami glamour. „Kúpele sú tým pravým miestom, kde môžete ukázať svoju lásku k móde. Ideálne sú na prevetranie klobúkov alebo hodvábnych šatiek. Veď vlhké prostredie a časté procedúry neumožňujú ženám stálu starostlivosť o svoje účesy,“ hovorí Richard Rozbora. Dámy neurobia chybu, ak svojim polovičkám k obľúbeným džínsom pribalia elegantnejšie košele a pulóvriky.

Do kúpeľov

A čo je teda vyslovene faux pas? „Hostia by určite nemuseli chodiť na večere do honosných reštauračných priestorov v športovej – joggingovej súprave, vyťahaných neforemných tričkách a legínach. Nemali by sa navzájom privádzať do pomykova nevhodným a nadmieru vyzývavým oblečením. Najlepšia cesta je všetko s mierou,“ dodáva s úsmevom Rozbora.

Do kúpeľov

Tip:

Ak si chcete dožičiť maximálny estetický zážitok, navštívte najstaršie a najnavštevovanejšie kúpele. Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú možnosť vychutnať si zrekonštruované hotely v kombinácii s kvalitnými a obľúbenými procedúrami. Ústretový personál, pohodlie a relax vytvárajú tú pravú kúpeľnú atmosféru. Navyše  od 17. 11. 2016 si v kúpeľných hoteloch Pax a Krym môžete užiť pobyt pre dve osoby so skvelou zľavou 50 percent pre druhú osobu.

Do kúpeľov

Save

womangalérie VŠETKY