Keď slnko svieti a voda láka

Horúce počasie nás ťahá k vode a kúpaním strávime nejedno príjemné popoludnie. Aké suveníry si okrem vyventilovanej hlavy môžeme odniesť z kúpaliska, termálnych prameňov či prírodných nádrží?

slnko svieti

Spálená pokožka volá SOS

Tým najštýlovejším letným doplnkom je pre viaceré dámy aj pánov bronzovo opálená pokožka. Za vidinou južanského imidžu sme ochotní ignorovať náš fototyp alebo, ešte lepšie, nenatrieť sa opaľovacím krémom vôbec. Záver potom býva bolestivý a môže trvať aj týždeň. Spálená pokožka nám vysiela SOS signály v podobe štípania, svrbenia či bolestivých pľuzgierov. Po návrate domov nečakajte ani minútu, uteráky ponorte do studeného mlieka a prikladajte na telo. Chladiaci účinok eliminuje teplo a kyselina mliečna sa postará o regeneráciu.

Problémy s trávením

Po plávaní alebo športe každému z nás vyhladne. V lete bežne žijeme na šalátoch a bezmäsitých jedlách, pri vode sa necháme zlákať oparom z fritézy a obed odbijeme langošom, hranolkami s tatárskou omáčkou a dvoma kopčekmi zmrzliny zo stánku odvedľa. Pri konzumácii pokrmov na kilometre vzdialených od racionálneho stravovania ale nezaškodí trochu opatrnosti. V horúčavách sa potraviny ako zmrzlina alebo šľahačka kazia oveľa rýchlejšie. Langoš, hotdog alebo hranolky pripravované na hektolitroch oleja sa môžu v našom žalúdku transformovať na kameň.

Kúpanie nielen osvieži

Ženy si z termálnej vody najčastejšie odnášajú gynekologické zápaly, muži sa tak ľahko nenakazia, ale stáva sa to. Ochorenie môžu spôsobiť kvasinky, baktérie a pri nedodržaní najmä teplotných rozdielov u prostatikov hrozí i zápal prostaty, semenníkov alebo nadsemenníkov. Páni by preto mali po kúpaní v termálnej vode použiť na intímne partie antibakteriálne mydlo a v prípade zdravotných problémov neotáľať s návštevou odborníka. Hoci ide o citlivú tému, prostatu netreba brať na ľahkú váhu. Udržiavať v dobrej kondícii ju možno aj za pomoci kvalitných výživových doplnkov.

ProstaXin od NaturaMed Pharmaceuticals je špeciálne vyvinutý pre mužov, ktorí pociťujú následky neškodného zväčšenia prostaty. Mesačné balenie ProstaXinu teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného. K mesačnému baleniu navyše získate zadarmo domáci PSA test prostaty. Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.prostaxin.sk.