SPÄŤ
Wellness

Letná dovolenka v pohode

Od: Henrieta Karabova 5.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Neberme na letnú dovolenku zdravotné problémy!

Aj vás to láka do prírody? Veru, taký predĺžený víkend alebo dovolenka, majú svoje čaro. Aby sme si však chvíle voľna  užili naplno a v pohode, mali by sme byť zdraví – a to rovnako doma, pred odchodom, ako aj na dovolenke. Ale ako to už býva, zákon schválnosti to občas zariadi tak, že sa na prahu dovolenky, keď sme v strese, alebo priamo na nej, ocitneme v zdravotnej nepohode. Okrem bežných ochorení to často bývajú práve hnačky a problémy s trávením, ktoré dokážu život riadne znepríjemniť, či už sme na dovolenke, alebo doma.

Čo môže spôsobiť hnačku a tráviace problémy?

Bolesti brucha, kŕče i samotná hnačka – to všetko môže mať rôznorodé dôvody: Pôvodcami môžu byť choroboplodné mikroorganizmy, vírusy a neraz aj pokazené potraviny. Dôvodom však môže byť aj nemierna konzumácia niektorých potravín, či nápojov,  ktoré jednoducho náš organizmus nedokáže spracovať.  Podobný výsledok sa niekedy môže dostaviť aj po nevhodnej kombinácii niektorých jedál, alebo keď nám jedlo, ako sa hovorí, jednoducho „nesadne“.

Jarná dovolenka

Ako si pomôcť?

Pri ľahšom priebehu hnačky zvyčajne stačí upraviť svoj pitný a stravovací  režim, čo znamená, že by sme mali doplniť organizmu tekutiny, čo v tomto prípade znamená, že by sme mali vypiť 3 – 3,5 litra tekutín za deň a nasadiť si diétu. Pokiaľ ide o tekutiny, vhodná je nesýtená minerálna voda alebo nesladený čierny čaj. Cukru by sme sa mali počas hnačkového ochorenia vyhýbať, pretože prijímanie väčšieho množstva cukru by hnačku mohlo ešte zhoršiť.

Ako by mala vyzerať diéta pri hnačke a tráviacich problémoch?

Vhodné je suché slané pečivo, môžu byť aj obyčajné slané tyčinky, ryža, zemiaky, dusená či varená mrkva, jablká, banány, ľahká  zeleninová polievka. Mali by sme dbať na to, aby sme jedlo prijímali pravidelne, ale v malých dávkach, aby sme nezaťažovali a nestresovali tráviaci systém. Ak by sme totiž zo začiatku nejedli vôbec nič a potom by sme začali normálne jesť, mohli by sme si privodiť ďalšie tráviace problémy. Nevhodné sú ovocné a zeleninové šťavy, káva, alkohol, ale aj perlivé minerálky, rovnako ako aj korenisté a nafukujúce potraviny. Tučné a vyprážané jedlá sú úplne tabu. Keď sa zdravotný stav zlepší, môžeme si dopriať aj vývar z chudého mäsa a postupne zaraďovať do svojho jedálnička ďalšie ľahké jedlá.

Náš tip do vašej lekárničky:

Pre  udržanie rovnováhy mikroflóry v tráviacom trakte prirodzeným spôsobom je vhodné užívať produkty firmy BioGaia®:

Čo je BioGaia®Lactobacillus reuteri Protectis?

Lactobacillus reuteri Protectis je patentovaný druh baktérie mliečneho kvasenia, ktorý je prispôsobený na prežívanie v ľudskom organizme.

Odkiaľ pochádza?

V súčasnosti komerčne dostupný kmeň BioGaia® ProTectis pre ľudské využitie, nazývaný Lactobacillus reuteri Protectis, bol izolovaný z materského mlieka ženy žijúcej v Peruánskych Andách, teda niekoho, kto žije v dokonalej harmónii s prírodou.

Aký má vplyv?

Jarná dovolenkaLactobacillus reuteri Protectis pomáha udržiavať rovnováhu mikroflóry v  tráviacom trakte, čím podporuje prirodzenú bariéru pred škodlivými mikroorganizmami. Lactobacillus reuteri Protectis sa využíva taktiež aj na udržanie  prirodzenej mikroflóry v ústnej dutine , čím udržiava sviež pocit v ústach.

Prečo je Lactobacillus reuteri Protectis taký dôležitý

Lactobacillus reuteri Protectis sa prirodzene vyskytuje v človeku. Je to jeden z mála druhov laktobacilov, ktorý je jedinečným spôsobom prispôsobený výskytu v tráviacom trakte človeka. Väčšina druhov má svoje prirodzené životné prostredie mimo ľudského tela, a preto sú len dočasnými obyvateľmi získanými zo stravy.

Jednoduché užívanie:1 krát denne 5 kvapiek alebo 1 tableta

BioGaia® ProTectis

Tablety s citrónovou alebo jahodovou príchuťou

BioGaia® ProTectis tablety s citrónovou alebo jahodovou príchuťou môžeme užívať preventívne ale aj pri samotných problémoch s trávením. BioGaia® ProTectis tablety je vhodné  mať vo svojej domácej i cestovnej lekárničke.

BioGaia® Protectis kvapky

Dietetická potravina na osobité medicínske účely.

Pre diétny režim pri poruchách zažívania, ako je napríklad dojčenská kolika

Vďaka obsahu baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus reuteri Protectis sú BioGaia® ProTectis kvapky jednoduchým, bezpečným a pohodlným spôsobom, ako zmierniť detskú koliku a zlepšiť funkciu trávenia. Vzhľadom na možnosť pridávania do stravy alebo nápojov alebo jednoducho podať na lyžici, sú ideálne pre dojčatá a malé deti, či iné osoby, ktoré nemôžu užívať tablety.

Kvapky obsahujú telu prospešné baktérie Lactobacillus reuteri Protectis rozmiešané v oleji. Len päť kvapiek denne poskytuje odporúčanú dennú dávku 100 miliónov aktívnych, zdraviu prospešných baktérií L. reuteri Protectis, ktoré sú pripravené potlačiť škodlivé baktérie a vytvoriť rovnováhu v tráviacom trakte.
BioGaia® ProTectis  kvapky sa uchovávajú   pri izbovej teplote (do 25 °C).

BioGaia® ProTectis Plus

Zmes na prípravu rehydratačnéhio roztoku s Lactobacillus reuteri Protectis so zinkom. Dietetická potravina na medicínske účely.

Pre diétny režim pri stredne ťažkej a akútnej hnačke a pri zvracaníu dojčiat a malých detí
Nové výsledky štúdií preukázali, že dopĺňanie zinku skracuje trvanie akútnej hnačky, preto WHO a UNICEF odporúčajú použitie tohto minerálu v orálnej rehydratácii u detí. Toto odporúčanie skvelo napĺňa ďalší produkt švédskej farmaceutickej firmy BioGaia®, konkrétne  zmes s Lactobacillus reuteri Protectis na prípravu rehydratačného roztoku s obsahom zinku BioGaia® ProTectis Plus. Roztok s BioGaia® ProTectis Plus je taktiež vhodný pri nadmerných stratách vody a minerálov pre športovcov na rehydratáciu.

BioGaia® ProDentis s mentolovou príchuťou 

Zachovanie mikrobialnej rovnováhy je žiadúce  nielen v tráviacom trakte, no i v ústnej dutine. Ak dochádza k narušeniu rovnováhy, objavujú sa rôzne komplikácie, ako sú napríklad zápach z úst a ďalšie. Tieto problémy pomáhajú zmierniť pastilky BioGaia® ProDentis s mentolovou príchuťou, ktoré obsahujú Lactobacillus reuteri Prodentis, patentovanú kombináciu dvoch kmeňov laktobacilov (L. reuteri DSM 179387 a L. reuteri ATCC PTA 5289), ktoré sú ľudského pôvodu a boli objavené v materskom mlieku a slinách. BioGaia® ProDentis pastilky sa pomaly rozpúšťajú v ústach najlepšie po umytí zubov.

womangalérie VŠETKY