Moroccan olej: Poznáte jeho výhody pre krásu?

Vybrať si ten správny olej na pokožku, nechty či vlasy nie je nič jednoduché. Nechceme predsa, aby naša pleť či vlasy pôsobili mastne. Vyskúšajte arganový olej z Maroka, ktorému sa hovorí moroccan olej. Je určený na ošetrenie suchej pokožky, suchých, poškodených a namáhaných vlasov, dokonca i na nechty.

moroccan olej
https://www.shutterstock.com

Čo je marocký olej?

Marocký olej sa vyrába z jadier arganových orechov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri plodov arganového stromu. Tieto stromy majú pôvod v Maroku, na iných miestach sa prakticky nepestujú. Olej sa získava zo sušeného ovocia – zvyčajne slnkom, potom sa vyberú orechy, prasknú a lisujú. Tak sa uvoľní olej, ktorý považujeme za jeden z najvzácnejších na svete. Ako arganový olej je niekedy označovaná čistejšia forma moroccan oleja.

moroccan olej
https://www.shutterstock.com

Marocký olej je plný omega mastných kyselín, ktoré liečia suchú pokožku a dodávajú lesk poškodeným vlasom. Fenoly v oleji udržiavajú zdravú pokožku hlavy a pomáhajú vyrovnať úrovne pH. Okrem toho obsahuje vitamín E a linolové kyseliny, ktoré jemne zvlhčujú pokožku, zjemňujú suché oblasti a dokonca zmierňujú jazvy po akné. Moroccan olej pomáha bojovať proti starnutiu – zmierňuje výskyt jemných vrások a zabraňuje poškodeniu pokožky slnkom.

Mohlo by vás zaujímať

blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Sila prírody: Vyskúšajte blahodarnú starostlivosť prírodných olejov

Mandľový olej: Tajomstvo kráľovnej Kleopatry Mandľový olej používali už lekári v starovekej Číne, Egypte a Indii pre ošetrovanie suchej, drsnej a podráždenej pokožky. Obsahuje totiž lipidy, … Čítaj ďaľej

Pre aký typ pleti je vhodný?

Aj keď je bezpečné používať ho na väčšinu typov pleti, ak máme sklon k vyrážkam, nepoužívajme ho.  Obsahuje totiž kyselinu olejovú, vysoko komedogénnu zložku. To znamená, že môže upchávať póry a spôsobiť zápalové akné.

Pri každom ošetrení pleti myslime na to, že menej je viac. Nanesme niekoľko kvapiek na dlaň a potom ich prstami vmasírujme do pokožky.

Pre zdravé a krásne vlasy

Mnohí vizážisti a kaderníci si nevedia vynachváliť arganový olej pri starostlivosti o vlasy. V porovnaní s inými olejmi na trhu je ľahší a dobre funguje na suché i poškodené vlasy. Hydratuje ich a dáva im lesk. Vyznie aj pri úprave kučeravých vlasov. V porovnaní s inými olejmi na vlasy im dodáva hĺbkovú vlhkosť bez toho, aby oťaželi alebo pôsobili mastne.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach