SPÄŤ
Zaujímavosti

Pozor: Tieto veci nepatria do nášho lona!

Od: Henrieta Karabova 27.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Každá chceme byť zdravá, aj pokiaľ ide o intímne zdravie, cítiť sa sviežo a príjemne. Napriek tomu, či práve pre to niekedy siahneme po prípravkoch, ktoré však na naše intímne miesta rozhodne nepatria! Viete, ktoré nám namiesto príjemných pocitov a pomoci môžu spôsobiť problémy?

do nášho lona

Tu sú niektoré z nich:

1. Oleje a olejčeky

Na internete koluje mnoho fám, ale aj úplne zlých receptov, ktoré neraz môžu zhoršiť stav genitálií, či dokonca vyvolať ochorenie. Takéto návody existujú aj ako tip na to, aby sme sa zbavili pachu intímnych partií a rozvoňali ich. Jeden z receptov, ktoré by sme nikdy nemali skúšať hovorí, aby sme si namočili tampón do olivového alebo tea tree oleja a nosili tak.

Prečo je to zle? Oleje môžu narušiť veľmi citlivú mikroflóru v našej vagíne, od ktorej závisí zdravie genitálií. Navyše, je úplne normálne, že naše intímne partie majú svoj prirodzený pach. Ak máme podozrenie, že pach sa zmenil alebo je iný, ako býval, najistejšie je, keď vyhľadáme gynekológa a necháme sa vyšetriť. Ster môže odhaliť príčinu. Tú zvyčajne treba liečiť odborne a liekmi, rozhodne nie olejčekmi a olejmi!

2. Sprejový deodoran

Možno si naša babička, či mama keď bola mladá zvykli streknúť trocha spreja aj medzi nohy, rozhodne to však nie je nič, čo by sme mali robiť. Aj intímne spreje môžu narobiť viac škody ako úžitku. Parfumy a chemikálie obsiahnuté v týchto výrobkoch môžu spôsobiť podráždenie sliznice, nepríjemné kožné reakcie, alergie a ďalšie problémy.

3. Mydlá

Na dôkladnú intímnu hygienu stačí rýchle umytie jemným mydlom, určeným na osobnú intímnu hygienu a poriadne umytie čistou tečúcou vodou. Pozor nie vysprchovanie vnútra! Vymývanie pošvy môže spôsobiť vyplavenie dobrých potrebných baktérii, a tým pádom narušenie prirodzenej rovnováhy. Tak omnoho ľahšie dostaneme vaginálne infekcie – bakteriálne alebo kvasinkové.

Sprcha je výhodnejšia ako kúpeľ vo všeobecnosti, najmä však vtedy, ak sme citlivejšie na infekcie alebo podráždenie alebo ak zvykneme používať rôzne oleje, peny, či iné prípravky do kúpeľa.

4. Depilačné krémy

Starostlivosť o estetiku intímnych miest je v poriadku, ale predtým ako to začneme robiť, by sme si mali dôkladne naštudovať, čo je vhodné a čo nie. Tak, ako si zrejme nebudeme intímne miesta voskovať a nesmierne bolestivo strhávať ochlpenie, nemali by sme na tento účel používať ani depilačné krémy. Hrozí popálenie, poškodenie jemnej pokožky a slizníc. Najlepším riešením je pravidelné holenie či zastrihávanie alebo návšteva renomovaného salónu, kde nám ochlpenie upravia odborne. I pri holení však musíme postupovať opatrne a neholiť sa tupou žiletkou, či bez použitia peny, ktorá je určená na intímne miesta. Vhodné je tiež použitie veľmi jemných sprchových šampónov na holenie, ktoré medzi pokožkou a žiletkou vytvoria klzký film, minimalizujúci riziko poranenia.

5. Bylinky, naparovanie

Na internete nájdete informáciu, že niektoré svetové herečky si zvykli svoje intímne miesta naparovať nad bylinkovými odvarmi. Pozor, opäť veľmi nebezpečná kombinácia. A navyše úplne zbytočná a neprirodzená záležitosť. Genitálie nepotrebujú takúto starostlivosť, navyše tu hrozí riziko obarenia! Ďalším nezmyslom je takzvaný vaginálny detox – balíček sušených byliniek, ktorý sa má dať do vagíny a tak ju očistiť. Pozor, takto si nielenže nepomôžeme, ale môžeme vyvolať nemalé komplikácie!

-sz-

womangalérie VŠETKY