SPÄŤ
Wellness

Pre sviežosť a dobrú náladu

Od: Jana Vančová 14.7.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Viete, ako pôsobiť a cítiť sa od rána do večera sviežo a mať dobrú náladu?

Možností je určite viac a každý má osvedčené niečo iné. Tu je zopár tipov, ktoré sa vyplatí vyskúšať:

dobrú náladu

Tajomstvo správnej sprchy

Ráno sa osprchujte. Voda musí byť vlažná, nie studená. Ak by ste sa sprchovali v studenej vode, po kúpeli by vám bolo veľmi teplo. Pokožku si osušte ľahkým pritláčaním uteráka – nehajte vlahu vsiaknuť do pokožky. K pocitu dokonalej sviežosti prispeje sprhový šampón s príjemnou vôňou, ktorý nás príjemne naladí do celého dňa.

Kúpeľ, ktorý osvieži

Po únavnom si doprajte krátky vaňový kúpeľ. Aby bol skutočne osviežujúci, nemal by trvať dlhšie ako 10 minút a voda by mala byť vlažná. Aby vás osviežil na tele aj na duši, pridajte si doňho šťavu z jeného citróna alebo trochu octu.

Prvá pomoc z chladničky

V chladničke vždy majte odloženú fľaštičku s liehom (môže byť aj alpa). Ak vás rozbolí hlava alebo pociťujete únavu, navlhčite vychladeným liehom (alpou) vatový tampónik, pridajte zopár kvapiek voňavky alebo éterického olejčeka (pomarančový, citrónový, levanduľový) a jemným pritláčaním si ním prejdite po spánkoch, lakťových zhyboch a v oblasti pod kolenami.

Čaj s citrónom

Osviežujúci účinok má aj šálka vlažného čaju s kolieskom citróna.

Výber potravín

Ak sa nechceme zbytočne potiť a cítiť sa unavene, mali by sme jesť len ľahké jedlá, surovú zeleninu a čerstvé ovocie. Ťažké pokrmy a pikantné príchute zvyšujú potenie. Ak sa chystáte na dovolenku k moru alebo do hôr, alebo trávite veľa času na slnku, mali by ste sa vyhýbať kyslému ovociu, pretože spolu s ostrým slnkom môže spôsobiž vyrážky.

Aj soliť treba

Ak sa často potíte, alebo máte fyzicky namáhavú prácu, môžete si jedlo pokojne trochu viac osoliť. Soľ zadržiava vodu v tele a je potrebná ako náhrada minerálnych látok stratených pri potení.

Foto: Avon

womangalérie VŠETKY