Slnečné dni bez obáv

Slnko zlepšuje náladu, pozitívne ovplyvňuje duševnú pohodu a harmonizuje základné telesné funkcie – imunitný systém a hormonálnu rovnováhu. Zásluhou jeho hrejivých účinkov sa v ľudskom tele produkuje vitamín D3, dôležitý pre zdravie kostí.

Slnečné dni
Obrázok od Terri Cnudde z Pixabay

Slnečné žiarenie má aj svoje tienisté stránky. Bez správnej ochrany pri dlhšom pobyte na slnku koža rýchlo stráca vlhkosť a pružnosť, predčasne starne a začínajú pribúdať vrásky. Preto je výber opaľovacieho prípravku veľmi dôležitý. Okrem toho je potrebné zohľadniť aj čas, ktorý je vhodný pre slnenie bez spálenia kože a  závisí od typu pleti. Známych je šesť základných typov pleti, každý s rôznou mierou tolerancie na slnečné lúče. Limity pôsobenia slnka sú individuálne, čo je pre vašu kožu prospešné môže byť nebezpečné pre iných s rovnakým fototypom pleti. Pri výbere vhodného opaľovacieho prípravku je dôležité aby pokrýval celé spektrum škodlivého slnečného žiarenia (UV-A, UV-B a aj infračervené).

Nemali by sme zabúdať, že slnko opaľuje aj v tieni, a aj ak je zamračené počasie.

Opaľovať by sme sa mali začať postupne v kratších intervaloch. Postupne pobyt na slnku môžeme predlžovať. Počas intenzívnych  slnečných dní sa nedoporučuje pobyt na slnku v čase od 11. do 15. hodiny. Ak túžite po peknej opálenej koži, vyhľadajte v ponuke opaľovacie prípravky, ktoré podporujú jej zhnednutie vďaka svojmu unikátnemu zloženiu. Takýmto intenzifikátorom opáleného vzhľadu je napríklad prírodný Tosolín.

A koľko opaľovacieho prípravku by ste si mali zobrať so sebou na dovolenku? Doporučuje sa 1 opaľovací prípravok na 1 osobu na 1 týždeň. Opaľovací prípravok sa má aplikovať každé 2 hodiny.

Opaľovacie prípravky LADIVAL® obsahujú unikátnu kombináciu filtrov nielen proti UV-A, UV-B ale ako jediné na Slovensku aj proti infračervenému žiareniu.

Slnečné dni

Všetky produkty LADIVAL® sú bez farbív, vonných látok a neobsahujú žiadne minerálne oleje, PEG emulgátory alebo parabény. Opaľovacie prípravky LADIVAL® sa ľahko nanášajú a rozotierajú, rýchlo sa vstrebávajú a pokožka po nich zostáva jemná a hebká. Sú zárukou vysokokvalitnej ochrany pred slnečným

žiarením pre všetky typy pleti – normálnu, citlivú a obzvlášť

náročnú.  Produktový rad LADIVAL® obsahuje spreje a mlieka na opaľovanie pre deti a dospelých. LADIVAL® plus vám zabezpečí  krásny opálený vzhľad pokožky, ktorý vydrží aj dlho po návrate z dovolenky.

Na starostlivosť o kožu po opaľovaní sú určené prípravky Aprés a Akut. Prípravky po opaľovaní APRÈS a AKUT obsahujú regenerujúci enzým fotolyáza.

Prípravky LADIVAL®     sa predávajú výhradne v lekárňach.

Opaľovacie prípravky LADIVAL® sú kozmetické prípravky. Viac informácií nájdete na www.ladival.sk a www.stada.sk