SPÄŤ
Wellness

Slovenské liečebné kúpele Piešťany pomôžu vášmu zdraviu

Od: Jana Vančová 10.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Slovenské liečebné kúpele Piešťany majú viac ako 200-ročnú históriu úspechov pri liečbe ochorení – predovšetkým ochorení pohybového aparátu a nervového systému. Základným elementom kúpeľnej liečby je vždy využitie prírodných liečivých zdrojov, ktorými sú v Piešťanoch liečivá minerálna voda a bahno.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Odkiaľ vyviera minerálna voda?

Piešťanská minerálna voda vyviera v podobe prameňov, ktoré sú zložením síranovo-hydrauhličitanové, vápenato-horčíkové, sírne, hypotonické s teplotou vody 67 – 69° C s obsahom okolo 1500 mg minerálnych látok v litri vody. Dôležitý je obsah voľných plynov, najmä sírovodíka. Piešťanské bahno, v balneológii nazývané peloid, je unikátna procedúra a je k dispozícii len v kúpeľoch Piešťany.

Slovenské liečebné kúpele Piešťany

Najčastejšie zdravotné problémy klientov

Najčastejším zdravotným problémom klientov kúpeľov je bolesť chrbta. Máva rôznu príčinu – ochorenia medzistavcových platničiek, skoliózy, osteoartróza, stavy po operáciách chrbtice. Druhú početnú skupinu tvoria klienti s osteoartrózou bedrového kĺbu a kolena, prípadne tí, u ktorých pre túto diagnózu bol implantovaný umelý kĺb. Aj zápalové reumatické choroby ako reumatoidná artritída, či ankylozujúca spondylitída (Bechterevova choroba) predstavujú diagnózy, u ktorých je kúpeľná liečba vhodná. Tiež každý pacient po úraze a operácii pohybového aparátu by mal uvažovať nad doliečením v kúpeľoch.
Kúpele však nenavštevujú len ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, ale aj tí ktorí hľadajú relax a oddych v krásnom prostredí Piešťanských kúpeľov.

womangalérie VŠETKY