Tehotenstvo a aromaterapia

Ak ste sa rozhodli používať aromaterapiu aj v tehotenstve urobíte pre seba a svoje dieťatko skutočne to najlepšie. Aromaterapia svojou bohatou paletou možností priaznivého pôsobenia na najrôznejšie časti ľudského organizmu, môže preukázať neoceniteľné služby. Jemne pôsobiace éterické oleje tej najvyššej kvality a čiste prírodné oleje vám zaručujú tú najvhodnejšiu starostlivosť bez nebezpečenstva poškodenia zdravia vášho dieťatka.

tehotenstvo a aromaterapia
https://stock.adobe.com

Tehotenstvo a aromaterapia a jej úskalia

Samozrejme aj aromaterapia má svoje úskalia. Je to predovšetkým nevhodnosť použitia niektorých druhov éterických olejov. Nie sú všeobecne škodlivé ale niektoré z nich majú silne prekrvujúce a povzbudzujúce účinky, čo by vo výnimočných prípadoch u žien s oslabeným organismom mohlo viesť ku spontánnemu potratu. Preto by ste sa vy, nastávajúce mamičky, mali vyhnúť úžívaniu výrobkov obsahujúcich rizikové oleje (yzop, oregáno ).

Aromaterapia a nevolnosť

Najčastejším problémom, ktorý trápi všetky nastávajúce mamičky sú ranné nevoľnosti. Tie z vás, ktoré tieto nemilé pocity prekonali určite dobre vedia ako je to nepríjemné. S výborným výsledkom vám môžme doporučiť šálku čaju z mäty. Pokiaľ dávate prednosť aromalampám, tak najúčinnejšie je použitie éterických olejov z ihličnanov, citrusových plodov a eukalyptu. Nielenže vás osvieži, ale zbaví váš byt choroboplodných baktérií obsiahnutých vo vzduchu.