Triky pre lepší spánok

Kvalitný spánok nie je dôležitý len pre naše zdravie, ale aj psychickú pohodu a krásu. Svieži vzhľad, lepšia schopnosť sústrediť sa a riešiť problémy sú pozitíva, ktoré oceníme každý deň. Okrem toho pravidelný kvalitný lepší spánok znižuje riziko ochorení srdca a ciev a metabolických problémov. Navyše, chráni nás pred prejedaním. Je dokázané, že ľudia, ktorí nemajú dostatok spánku, častejšie siahajú po nezdravých potravinách.

lepší spánok

Ako si pomôcť, ak máme problém zaspať alebo spať bez prerušenia?

Vyskúšajme aromaterapiu

Omnoho ľahšie sa uvoľníme, ak nám atmosféru dotvára vôňa. Nie je to úžasný pocit ležať v posteli plnej levanduľových kvetov? Alebo zaspávať vo voňavom lese či na slnečnej lúke, alebo na morskej pláži? Tieto predstavy pomôže evokovať aromaterapia a nám sa bude omnoho lepšie zaspávať. Špeciálne levanduľové esenciálne oleje dokážu zmierniť úzkosť a zvýšiť kvalitu spánku.

Dajme si pauzu od hektického dňa

Nie je nič zvláštne na tom, že keď sme mali hektický deň a rovno z povinností a stresu ideme do postele, budeme mať problém zaspať. V každom prípade, aj keď je už veľa hodín, urobme si príjemnú prestávku po práci, pretože je dôležité zbaviť sa pred spaním chaosu. Pustime si pokojnú hudbu, urobme si teplý kúpeľ, začítajme sa do príjemnej knihy alebo sa uvoľnime pri omaľovánke pre dospelých.

Nepremýšľajme

Mnoho žien robí rovnakú chybu – keď sa uloží do postele, začnú rozmýšľať nad povinnosťami ďalších dní alebo hľadať riešenie nejakého vážneho problému. Je jasné, že takýmto spôsobom nezaspíme. Naopak, minimalizujme pred spaním stres a myslime len na príjemné veci.

Investujme do chladiacich obliečok

Mnoho žien má v noci návaly tepla a budia sa preto, že im je v posteli priveľmi teplo. Ak je to aj váš prípad, pomôckou sú chladiace obliečky z priedušnej tkaniny. V nich budeme počas celej noci v pohode. Obliečky s umelým vláknom zadržiavajú pot, koža pod nimi nemôže dýchať. Výsledkom je nepokojný spánok.

-sz-