Urobme si z kúpeľne ozdravné wellness! Ako?

Mať upchatý nos v zime, nie je žiaden zázrak. Spreje a kvapky na uvoľnenie dýchania sú síce voľnopredajné, ale nemali by sa užívať dlhšie ako týždeň.

Ako si pomôcť prirodzeným spôsobom a zároveň posunúť kúpeľňu v dome či v byte na vyšší level?

ozdravné wellness

Východné kultúry vedia v sprche relaxovať

Ku kúpeľom, masážam a ďalším wellness aktivitám majú bližšie východné kultúry ako západné. Vieme, že napríklad Japonci si dajú záležať na priestrannej príjemnej kúpeľni, ktorá je pre nich centrom relaxu, miestom nielen očisty, ale predovšetkým naberania nových síl. Naopak, spálňa im stačí menšia. U nás je to skôr naopak. Samozrejme, nie je jednoduché z malej panelákovej kúpeľne spraviť oázu relaxu, ale existuje jednoduchý a rýchly spôsob, ktorý nám v tom pomôže a zároveň prospeje aj nášmu zdraviu.

Ešte lepšie ako horúca sprcha

Horúca sprcha je skvelý relaxom po vyčerpávajúcom, stresujúcom dni. Zážitok zo sprchovania sa však dá ešte znásobiť. Novým trendom v kúpeľniach sú rastliny a „kúpeľové kytice“, ktoré vydávajú vôňu s liečivými účinkami. Najväčší efekt dosiahneme, keď nad sprchu zavesíme zväzok vetvičiek eukalyptu. Omamná vôňa, ktorú budete pri kúpeli vdychovať sa premieša s parou a uľaví nám od upchatého nosa. Eukalyptus pomáha zmierniť problémy horných dýchacích ciest, para z horúcej sprchy uvoľňuje esenciálne oleje z eukalyptu. Okrem bežnej nádchy sú skvelou pomôckou aj pri bronchitíde alebo sínusitíde.

Zabudnime na chemické osviežovače

Eukalyptus zavesený v kúpeľni je omnoho lepšou vonnou pomôckou ako chemické osviežovače vzduchu, ktoré často kupujeme. Nie je potrebný masívny zväzok, pretože vôňa, ktorú eukalyptus podporený horúcou parou vydáva je intenzívna. Môžete vyskúšať vetvičky pripevniť gumičkou na samotnú hlavicu sprchy – ak máte stojanovú alebo zabudovanú zvrchu, aby prúd vodu pretekal priamo cez ne – záleží od typu sprchovej hlavice.

Pozor, ak máme v domácnosti psa alebo mačku, zabráňte ich kontaktu s eukalyptom, pretože je pre domáce zvieratká veľmi toxický.

-sz-