Wellness hit (nielen) medzi slávnymi: Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž sľubuje zbaviť telo toxínov, posilniť imunitu a upraviť hmotnosť a zbaviť nás nadbytočnej vody. Túto procedúru si nevedia vynachváliť ani mnohé celebrity vrátane Hailey Biebs, Seleny Gomez či Meghan Markle. Skutočne je lymfomasáž taká jedinečná?

https://www.shutterstock.com

Lymfatický systém je rozhodujúcou časťou nášho imunitného systému. Funguje to ako ochranný systém tela, pretože ho zbavuje odpadu. Odnáša z neho nielen odpad vytvorený bunkami a orgánmi, ale aj baktérií či vírusov. Tým pádom nás chráni pred infekciou. Ak sa cítime nafúknutí, chorí, vyčerpaní, lymfodrenážna masáž môže byť skutočne dobrým pomocníkom. Samozrejme nestačí jedna masáž za rok.

Ako funguje lymfodrenážna masáž?

Táto terapia je šetrné a používa účinné techniky a metódy na rozhýbanie tekutín v tele. Nie je ako bežná masáž chrbta, ktorá používa hlboký tlak. Masáž je, naopak, jemná, pretože lymfatický systém je blízko povrchu pokožky. Terapeut či masér najskôr masírovať oblastné lymfatické uzliny, aby ich uvoľnili a boli schopné prijať viac tekutín. Potom masírujú postupne oblasti, ktorými lymfa prúdi telom.

Pomôže lymfodrenážna masáž zlepšiť zdravie?

Odborníci predpokladajú, že upchatý lymfatický systém má podiel takmer na všetkých druhoch zdravotných problémov. Zdravie buniek je závislé od lymfatickej tekutiny (je plná bielych krviniek bojujúcich proti chorobe), ktorá transportuje látky, komunikuje s ostatnými bunkami a pomáha im pri plnení ich povinností. Poškodená sieť môže tieto procesy zničiť a prispieť tak k problémom, ako je lymfoedém, chronický opuch v určitej oblasti tela.

Mohlo by vás zaujímať

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je naozajstný pôžitok

Dostane nás v chladných dňoch do pohody, urobí nás šťastnejšími, pohyblivými a dodá nám silu. Ten, kto si ju dopraje, zažíva pri nej blahodarné príjemné… Čítaj ďaľej

Kto má najčastejšie narušený lymfatický systém?

Väčšinou sú narušené alebo upchaté lymfatické cievy výsledkom chirurgických zákrokov, infekcií, úrazov alebo chorôb, ako sú rakovina a niektoré autoimunitné poruchy. Môže sa však upchať aj po ťažkej infekcii.

Pomôže nám lymfodrenážna masáž schudnúť?

K skutočnému odbúravaniu tukov pri nej nedochádza. Je však pravdou, že táto masáž znižuje zadržiavanie vody telom a nadúvanie.

Ako si rozprúdime lymfu doma?

Lymfatický prietok zvýšime aj domácimi trikmi. Skúste sa v rámci sprchy niekoľkokrát opláchnuť studenou vodou.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach