SPÄŤ
Wellness

Zázrak v čajovom vrecúšku, ktorý vás postaví na nohy – Zázvor s bazou

Od: Jana Vančová 11.12.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Popradský Wellness čaj – Zázvor s bazou

 Aj vy by ste chceli prežiť krásne vianočné sviatky, ešte predtým toho veľa stihnúť, ale ako naschvál máte pocit, že na vás “niečo lezie” a že na to všetko, čo ste si naplánovali, máte málo energie?

 

Zázvor s bazou

Máme pre vás tajný tip:

Pripravte si šálku chutného a zdravého čaju, ktorý posilní váš imunitný systém a skvele účinkuje už pri prvých príznakoch nachladnutia. Tajomstvo znie: Popradský Wellness čaj – Zázvor s bazou.

Čaj so zázvorom s bazou naštartuje vašu imunitu a pohladí vase vnútro

Zázvor je vďaka svojmu obsahu vitamínov a iných dôležitých živín ideálnym pomocníkom pri chrípke, nádche, angíne a horúčkach. Práve v tomto chrípkovom období si ho preto doprajme čo najčastejšie. Tento čaj vás spoľahlivo postaví na nohy hneď pri prvých príznakoch nachladnutia a naštartuje vašu imunitu. Zázvor tlmí množenie baktérií a vírusov, čím sa uplatňuje v prevencii respiračných ochorení, nádchy a chrípky. V kombinácii s bazou chutí výborne. Baza je taktiež známa ako účinný antioxidant a pomocník pri rôznych ochoreniach, a preto tento čaj podporí vašu imunitu nielen počas chrípkového obdobia.

Rýchla príprava a výborný účinok

Vrecúško čaju vložíme do šálky, zalejeme horúcou vodou a necháme 8 – 10 minút vylúhovať. Potom už stačí len vychutnať si jeho čistú chuť alebo ho ochutiť cukrom, medom, či inak.

Zaujímavé liečivé účinky bazy:

O tom, že baza má mimoriadne liečivé účinky, vedeli už naši predkovia a rovnako tak starí Kelti, ktorí bazový krík uctievali a pripisovali mu magické účinky. Čaj z bazy je prvotriednym liekom na všetky choroby z prechladnutia. Vyvoláva potenie, ničí hnilobné baktérie, čistí zahlienené priedušky a má aj močopudné účinky.

Zázvor s bazouTip pre zdravie:

Ak sa necítite celkom dobre vo svojej koži a máte obavy, aby ste neochoreli, nečakajte, kým sa choroba prejaví, ale naštartujte svoju imunitu šálkou chutného Zázvorového čaju s bazou. Jeho príprava je veľmi jednoduchá, takže si ho bez problémov môžete vychutnať v práci, či doma. Najpríjemnejšie a najúčinnejšie však bude vychutnať si svoju šálku v pohodlí a teplúčku domova, prípadne si tento lahodný čajový ritual spojiť aj s teplým kúpeľom nôh, s pridaním vonného esenciálneho olejčeka. V tom prípade je dobré uvariť si čaj radšej do kanvice, aby nás pri tejto príjemnej liečbe nič nerušilo. Popradský Wellness čaj – Zázvor s bazou vás nielen zahreje, ale aj prelieči a povzbudí.

Save

womangalérie VŠETKY