19. 3. 2018
wwwww
Jozef
wwwww
omene

Meno Jozef je z hebrejského slova Jóséph vo význame Boh pridá. Sú to muži s poslaním, svedčiaci s oduševnením o svojej pravde, mužní a sebaistí, obdarení pozoruhodnými danosťami. Odmalička si berú zodpovednosť za svoj osud do vlastných rúk a vedia presne, čo chcú od života. Majú veľmi vyrovnanú povahu, za každých okolností sa dokonale ovládajú, nikdy sa nenechajú vyprovokovať, nevybuchnú v hneve, nereagujú prudko a nevhodne.

Jozef

Ich rozsiahla inteligencia im umožňuje globálny pohľad na veci a ľudí. Jozefovia sú nesmierne činorodí, vyžaruje z nich hlboká vrúcnosť, svojimi činmi ovplyvňujú druhých ľudí. Po celý život sa svojimi činmi usilujú ostatných presvedčiť, aby prispeli k  budovaniu nového, lepšieho sveta. Sami si vyberajú povolania,  kde treba schopných, rozhodných a najmä nezištných a oddaných ľudí. Dôležitá pritom nie je  pre nich materiálna stránka či stupeň spoločenského významu, ale miera ľudomilstva.  Títo muži nemajú v sebe kúsok egoizmu, vždy sa snažia prinášať medzi svojich blízkych lásku, pomoc a porozumenie. Sú veľmi priateľskí a každému dávajú pocítiť, že patrí do rodiny ich najbližších. V láske sú  verní a úprimní,  milujú celým svojím srdcom. Partnerky sa  nikdy nebudú musieť obávať ich nevery. Jozefov ovplyvňuje planéta Jupiter, ich obľúbené farby sú modrá a červená.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

19. marec

Ste energický, nezávislý a sebavedomý jedinec, máte dušu revolucionára, vždy ste ten priekopník, ktorý posúva nové myšlienky do reality. Vládnete veľkou vnútornou silou a odhodlaním, dokážete nadchnúť pre svoj zámer aj ostatných.

19. marec

Máte dar intuície a empatie voči iným ľuďom, ste veľmi vnímavý a chápavý, máte vždy snahu pomáhať ostatným, prejavujete záujem a účasť  na riešení problémov  druhých ľudí.  Vynikáte prirodzenou múdrosťou,  ste inteligentný a máte neochvejnú vieru v seba samého. Nie vždy však dokážete udržať správny pomer  medzi sústredením sa na svoje zámery a medzi pomocou  druhým. Niekedy nezvládnete  vnútorné  napätie a reagujete príliš prudko a výbušne. Nemali by ste druhým vnucovať svoje názory, pokúste sa ovládať občasné prejavy  panovačnosti a pýchy. Nezaškodí vám učiť sa väčšej otvorenosti a pochopiť, že nikto nie je neomylný.  Nebojte sa dať väčší priestor aj názorom a nápadom vašich spolupracovníkov.

Ryby (20. február – 20. marec)

Tomuto znameniu, charakteristickému výraznými mystickými sklonmi vládnu Neptún a Jupiter. Ľudí, narodených v tomto znamení priťahuje voda, povahovo patria k melancholikom až cholerikom. Sú nábožensky založení a inklinujú k samote. Ich chôdza je pomalá, malátna, rovnako aj držanie tela je ohnuté, bez energie. Ich tvár má široké čelo a pôsobí ospalo. Pri rozhovore pôsobia často ako neprítomní, ale sú veľmi citliví. Bývajú nerozhodní, plachí, ťažkopádni, nemávajú priateľov. Sú skôr pesimistami ako optimistami. Majú však úžasnú schopnosť abstrakcie, ich myslenie je romantické, naplnené snením, utópiou a fantáziou.

RybyPovaha:

Ryby sú zvyčajne hanblivé a pôsobia zakríknuto. Neradi sa zoznamujú s novými ľuďmi. Ich život neraz vyzerá ako vnútorný boj, pretože svoje schopnosti len málokedy dokážu uplatniť. Sú vážni, tvrdohlaví a často poznačení pocitmi neschopnosti. Keďže sú obetaví. Často ich iní ľudia využívajú. I keď majú veľké ideály, nikdy sa k ním nedopracujú, pretože nemajú dostatok energie a tvrdosti, aby v existenčnom zápase dokázali uspieť. Utiekajú do sveta fantázie, boja sa reálneho života.

Práca:

Keďže ľudia, narodení v tomto znamení sú samotárski, chýba im sila presadiť sa, často majú problém s uplatnením. Na vedúce miesta sa nehodia, nie sú dosť odvážni a rázni. Zväčša sa nájdu v profesiách, ktoré vyžadujú trochu obety – v zdravotníctve, charite. Niekedy sa venujú hypnóze a rôznym mystickým záležitostiam a okultným vedám. Nájdeme ich aj v reštauráciách, laboratóriách, či v obchodoch s nápojmi. V práci a v celom živote im pomáha skvelá intuícia.

Zdravie:

Ryby veľmi citlivo reagujú na všetky vonkajšie vplyvy, veľmi intenzívne vnímajú fyzickú bolesť. Majú sklon k zníženej imunite, ochabnutosti, často sú chorľavé od ranného detstva. Neraz podľahnú neurózam, psychózam, závislostiam – majú sklon k alkoholizmu. Najcitlivejšie časti ich tela sú nohy, bývajú náchylní na ochorenia žliaz a miechy.

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – kamene dúhových farieb, krištáľ

❤️Najobľúbenejšie farby – ostré a dúhové farby, farby mora

❤️Najobľúbenejšie z prírody – vodné tvory, chameleóny, jašterice, ostrovy, prímorské oblasti, osamelé miesta, vodné ruže, snežienky, konvalinky

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – sakrálne umenie, kláštory, sanatóriá, mystika, parapsychológia, ľudové liečiteľstvo

❤️Najšťastnejší deň – pondelok

❤️Nešťastné dni – posledné dni v týždni

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Victor Hugo, Fryderik Chopin, Pavol Dobšinský, Albert Einstein, Galileo Galilei, Elizabeth Taylorová, Jozef Kroner

Mesiac dáždnikov – marec

Môže aj liať ako z krhly

V druhej polovici 18. storočia sa na trávniku londýnskeho Hydeparku z času na čas objavil akýsi čudák... Vždy si vyčkal na spŕšku, akých je tu denne aj tucet, a to výdatných. Po každý raz vybehol do ulíc a  dažďom zmáčaným chodcom ukazoval z kusov látky vyhotovenú striešku, ktorá  keď ju držal vytýčenú na krátkej tyči nad sebou, pohotovo zachytila padajúce kvapky dažďa... Kvapka ku kvapke, a sú z toho moria, oceány, rieky, záplavy. Kvapkami vody pokropený, z hľadiska dejín ľudstva v tej chvíli nevýznamné alebo nedocenené udalosti, ktoré objavujú až ďalšie storočia a vzdajú im zaslúženú poctu.

Mesiac dáždnikov

Sprvu ho mali za bláznivého chvastúna

Zasa jeden, čo vymýšľa hlúpe zbytočnosti! Bolo to v časoch, keď filantropi ako Sir Jonas Hauwei (Vo Veľkej Británii taký známy ako Edison v Amerike )anglický vynálezca a cestovateľ na prahu priemyselnej revolúcie presadzovali zmeny, ktoré so sebou prinášala. Sir Hauwei osudovo spojil svoj život s uplatnením dáždnikov v galérii najužitočnejších vynálezov. Usadil sa v Londýne, kde vyše 30 rokov trpezlivo presviedčal domácich o užitočnosti dáždnikov, božského daru ostrovnej krajine. Nie je predsa až také príjemné po celý deň moknúť a zakaždým sa prezliekať! Robili mu prieky, ohovárali, vysmievali ako agenta s dažďovou vodou, do jedného vreca hádzali s „lacnými Jožkami“ podomového obchodu s pochybným tovarom, vedno s podvodníkmi a zlodejmi. Z úcty ( omnoho neskôr, ale predsa), Angličania  založili tradíciu podpory iniciatívam vedúcim k pokroku na rôznych úsekoch života. Každý nový stroj v priemysle mal za následok zmeny spôsobu života. Trpezlivé šírenie myšlienky nepoddávať sa, ale chrániť pred následkami dažďov, zvyšoval okruh vážnych záujemcov o „Jonasove dáždniky“ jednostaj vylepšované. S objavom vhodných materiálov pre zmenu striešky na kupolu z nepremokavej ochrannej strechy, ušitú z nových alebo dovážaných materiálov (hodváb, ľan a iné). Bambus a kovy zdokonaľujú výstuž v hornej časti a spevňujú celú rukoväť, teraz už i dizajnom blízku klasickej podobe dáždnika. Ostáva ešte overiť si ako slúži svojmu účelu. Iný je vzťah k dáždnikom na miestach, kde si dážď vymodlia ako životodarnú silu, iný tam, kde symbolizuje bohatstvo a moc tých, čo môžu mať vo svojej moci najviac dáždnikov. Nikto nesmel v krajine mať viac dáždnikov ako európsky panovník, indický maharadža, turecký sultán, čínsky cisár. Zato v Londýne - meste dažďov, dáždniky vyvolávali čoraz väčší rozruch. Ako symbol prešli do rodových erbov a znakov, ako súčasť odevu snobského stavu umožnili isť do dažďa a nechať si na hlave bez obavy o poškodenie honosné cylindre,  Lady si vzala miesto vejára dáždnik nielen na parádu. Pre radového mešťana znamenal úsporu, málokedy sa už dal odviezť fiakrom po meste. Do divadla, kostola, na návštevy prechádzal sťa rodinná vychádzka i pešo. Protesty, dokonca aj organizované demonštrácie za zákaz takejto konkurencie, nepomohli, Ani lámanie a rozbíjanie nových výrobkov ich príliv nezastavili. Istý čas dokonca ako epidémia sa šírili organizované krádeže dáždnikov v skladoch, obchodoch a domácnostiach. Kto asi mohol mať na tom záujem? Menej dáždnikov malo priniesť viac objednávok na prevážanie sa fiakrom. Jednoduchá matematika. A k tomu ešte aj lastovičky lietajú veľmi nízko !

Čo bolo skôr - parazol alebo dáždnik?

Sir Jonas Hauwei sa nespoliehal iba na slniečko. Keď sa skrylo za mraky, bol pripravený aj s armádou dobrovoľníkov nastaviť v uliciach Londýna protidažďovú pascu zvanú umbrella – dáždnik, ambrela  parapeľ. Môžete sa presvedčiť osobne ( veď Anglicko je „mocnosť“ vo vyvolávaní duchov) o totálnom víťazstve Londýna ako hlavného mesta dáždnikovej módy, ktorá vládne na celom svete zo slávnej Victoria Street. Na nábreží Temže pomenovali po ňom bariéry proti záplavám. V Japonsku mu vzdajú úctu sochou, v Mongolsku má byť park Hauwei. Tešte sa slnku, po ňom príde leja a vás pozvú supermodelky a pod ich extravagantnými dáždnikmi sa skryjete, nech by mala nastať potopa. Vyberte si : Priesvitný dáždnik ponúka ruská hviezda Elena Permina, čipkový farebný dáždnik má po ruke Mira Duma z Balkánu a voľný je zatiaľ aj svadobný s Elinou Neli z Pobaltia, Japonka Harajuku otvára špeciálnu dáždnikovú školu...V Top pesničkách z ulice (Street Style)zlatú získala populárna Rihanna za najpredávanejší singel - Umbrella!! Všetci sú za obľúbenú barbadoskú speváčku. Jej osudový priateľ Chris Brown oceňuje, že Rihanne stačí tento hit plus pár „ihličiek“ a môže prísť aj lejavica. Pripomienky pri rečiach o  dáždnikoch pripomínajú: A čo „ parazól ?“ Neraz sa zamieňa za „paragón!“– nechajme , nech slúži ďalej ako účtovný doklad. V staršej slovenskej literatúre môžeme naďabiť u Kukučína na roztvorený parapeľ, ktorý chráni dámy pred oblievačkou z mrakov. Zaujme tiež svedectvo o najstarších vynálezoch v histórii. Medzi nimi experti identifikovali kresbu z praveku. A je tam! Lovec s bodnou zbraňou a dajaké krytie nad hlavou...V časoch keď Perikles učil Aténčanov demokracii na zhromaždeniach, dažde ich nevyradili z činnosti, no slnečná páľava bola smrtonosná .

Čarovný prútik ochrany zdravia i vražedná zbraň!

V tôni jaskýň a porastov vznikol nápad – nosiť ochranný tieň so sebou. A vymysleli parazol. Aké jednoduché! Začali to grécke dámy. Statná slúžka chodila všade s paňou a niesla jej parádny slnečník, pyšná na dar z Orientu, roztvorený tak, aby celou cestou bola v príjemnom tieni. To mohla byť inšpirácia pre vynález dáždnika. Spočiatku slúžil mužom podobne. Kto mal na to otroka, ten ho sprevádzal s dáždnikom, chránil si suché oblečenie viac ako svoju kožu pred slnečnými lúčmi. Z Grécka sa nápad dostal do Rímskej ríše a ďalej. Nie náhodou slnko sa nachádza i v latinskom názve parazol (sole, slnko). Pláže, celý svet je zaplavený dáždnikmi. Spočiatku výsada bohatých, postupne však s novými materiálmi, strojovou výrobou neustále zlepšovaním ich užitočností (strieška väčšia – rodinná, lepšie a lepšie odoláva dažďu a vetru, kvalita palice a rukoväte upravovaná k pohodlnejšiemu držaniu dáždnika i po celý deň)  je trvale dobrým biznisom. Záujem ostáva o klasické (dáždnik i vychádzková a zdravotná palica), skladacie, roztváracie mechanicky a lacné, niekedy aj na jednorazové použitie. Hitom sa stal minislnečník, súčasť dámskej garderóby. Slnečník či dáždnik? Na parádu i do nečasu. Nepredstaviteľná domácnosť, aby nemala dáždnik. Ak sa dostanete do dažďa bez parazóla, sú miesta, kde ich požičajú (knižnice, výstavné siene atď), niekde i požičovne majú šancu, pribúda zábudlivosť vekom i chorobami. Zariadenia Straty a nálezy majú pravidelný prísun zabudnutých dáždnikov v dopravných prostriedkoch, kinách, kaviarňach ,školách... Zábudliví profesori sú bezpečne na čele tejto slabosti. S dáždnikom v ruke sa cíti i muž sebavedomejšie a jeho partnerka bezpečnejšie. Je to aj palica, ktorou možno odraziť útočníka, zahnať zlého psa, ale aj vystreľovací dáždnik, na konci s ostrým hrotom, nebezpečná zbraň, a nie suvenír z lunaparku. Známy je prípad Markov z Londýna 1978. Bulharského disidenta zlikvidoval špión za bieleho dňa na zastávke autobusu, ktorým sa už neodviezol. Vrah ho stihol odzadu prebodnúť „dáždnikom“, vypovedali svedkovia. Iný prípad: Nemec zavraždený otrávenou ambrelou, dáždnikom, v ktorom bola ukrytá smrtiaca dávka ortute...Rozprávkou nie sú ani prípady s pašerákmi. Do rukoväti možno dobre zamaskovať diamanty a iné cennosti zo zločinnej lúpeže. No cca 4 tisíc rokov od nápadu chrániť sa od hlavy pred častými dažďami, stovky rôznych patentov na zdanlivo jednoduchom doplnku odievania, priniesli dosť príkladov o potrebe dáždnikov v pracovných i sviatočných dňoch a ostali v trendoch svojho pôsobenia –chrániť, pomáhať, potešiť. Keď si uvedomíme koľko poslaní plnili a plnia –to je najlepšia reklama a neváhame obnoviť svoju dáždnikovú zbierku. Nie je tajomstvom, ale môže byť nenápadne pohodený v domácnosti ako okrasa alebo raz za čas proprieta vychádzková, a prečo nie i tajná skrýša cenností? Takúto možnosť nám pripomenie a celkom dobre zabaví Dáždnik  svätého Petra, úspešný film v maďarsko-slovenskej koprodukcii. Dej sa krúti okolo hľadania dedičstva, ktoré je ukryté v dáždniku a komplikáciami jeho zámeny. Dáždniky z Cherburgu, ďalší film,v ktorom sa uplatňujú dáždniky, dokonca v hviezdnom obsadení i s francúzskou superhviezdou Catherine Deneuve. Je aj jej zásluhou, že v  minikabelke francúzskej dámy je vždy priestor pre rúž, voňavku a dáždniček. V Taliansku ostalo označenie cirkevných hodností farbou parapelu – pápež červená, kardinál fialová, biskup zelená. „Krajinou pod dáždnikmi“ je Anglicko, Londýn centrum módy dáždnikov v dňoch zvlášť špeciálnych šouprogramov s topmodelkami ako Heidi Klum, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Daniela Peštová i naša Adriana Sklenařiková...Na módnych prehliadkach dáždniky svetových značiek ( Doppler, Bugatti, Oliver a ďalšie do vybraných Top 100! ) postúpia i do vrcholov žonglérskych vystúpení. Francúzka si slnečník i dáždnik z dielne moderného dízajnéra  užíva ako súčasť rozkoší luxusu. Angličanku poteší  krásny, atraktívny, skrátka superdáždnik, ak s ním môže vyjsť do ulíc bez obáv z mračien, z ktorých sa k dažďu naisto chýli. Patrí k vynálezom úzko spätým s úrovňou poznania prírodných javov, v tomto prípade dažďov či slnečných dní.

Slnku sa schovajú, no milujú ho, dážď je hrozba, ale poteší

Paradox. Iste sa pamätáte na slnečné dni detstva, keď ste s rozkošou vystavovali vyzlečení celé telo, studeným sprchám na kúpalisku. Tie pocity blaha z príjemného chladu občerstvujúcich prúdov odrazu vo vás vyvolajú túžbu, povedzme,na zájazde v trópoch. Vystúpite z autobusu a pred hotelom skôr než by ste sa dali na útek, valia sa dlhé horúce kvapky a vy sa oddávate sťa milostnému objatiu ozaj tropického dažďa a v okamihu ste zmoknutí do nitky. Odrazu sa preberiete ako z tranzu, keď niekto jednoducho otočením kohútika na studenú vodu tropický dážď ukončil. Nebo nad nami čisté, krásne modré , nikde ani mráčika. Pár krokov odtiaľ prezlečený do suchého prežívate trópy znovu a uvedomujete si, že ako je v Londýne, keď iba spŕchne , ale bez dáždnika zmoknete ako sa patrí. Paradoxom tropického zážitku je, že máte radi slnko, chcete byť už z jari hnedí ako uprostred leta, ale ono vás nemilosrdne spáli, ak sa neschováte alebo ak vám  aspoň prvú pomoc nedá slnečník. Naopak, zážitok z trópov by potešil znova, súc na vlastnom tele overenú skúsenosť: zmoknutý sa dažďa nebojí. Z veľkej hrmavice iba malý dáždik býva. Bodaj by tentokrát predzvesť mala pravdu. Tou veľkou hrmavicou má byť ešte vyvrcholenie zimy koncom marca. Vraj sto rokov takej nebolo! Marec v starých kalendároch zobrazujú ako človeka-smrtonosa, ozbrojeného kopiou. Prorokovala sa tým vojna, epidémia moru a chrípky. Splnilo sa. Obetí bolo na tisíce! Meteorologická predpoveď počasia na marec počíta tiež s chladnejším záverom. Sibírska zima by to nemala byť, ale daždivé leto a k tomu predsa len chladnejšie ako vtedy, keď veľká voda bola... K úspechu celého marca venovaného dáždnikom by prispelo aj patentovanie nápadov súvisiacich s témou. Zatiaľ je tu iba impulz k doteraz nepodanému patentu na dáždnik vyhrievaný z vlastného zdroja tepelnej energie a paralelne slnečník s príjemným samo vychladzovaním. Svätý Peter, patrón počasia, nezabudni na nás ako na dáždnik, ktorý si nechal po slávnostnej večeri v hostinci Suché dáždniky...

Manželstvá Rýb

Ľudia narodení v znamení Rýb nedávajú svoju lásku tak ľahko najavo, akoby nemali odvahu odhaliť svoje city – často dlho milujú len platonicky. Napriek tomu sú veľmi nežní a citliví. Pre ľudí narodených v tomto znamení platí, že majú vrodený cit  pre spolužitie s iným človekom.

Manželstvá RýbŽeny – Ryby a sú mimoriadne rodinne založení. Vyberajú si radšej život vo dvojici, aj keď majú radi samotu. Sú prispôsobiví a najlepšie si rozumejú so znameniami, u ktorých nachádzajú harmóniu a pokoj – s Kozorožcami, Býkmi, Rakmi, Škorpiónmi, ale predovšetkým s Rybami. Úplne nepriaznivé môže byť pre Ryby spojenie s ľuďmi narodenými v znamení Strelca, Blížencov a Panny.

Muži – Ryby bývajú dobrí manželia, ktorí túžia po harmonickej rodine ako oáze pokoja a istoty. Svoje deti majú veľmi radi a manželke bývajú verní po celý život.  Muži narodení v tomto znamení nemajú ambíciu vládnuť a vyberajú si ženy s veľkou energiou a pevnou vôľou, keďže oni sami bývajú dosť pohodlní a nerozhodní. Nevera manželky ich však nesmierne raní, ale napokon jej zvyčajne dokážu odpustiť, pretože sa neradi rozvádzajú.

Ženy – Ryby vidia zvyčajne v manželstve svoje hlavné poslanie a preto sa aj vydávajú dosť skoro. Majú zmysel pre rodinu a túžia po silnom jedincovi, ktorý ich bude ochraňovať a ktorému ony môžu slúžiť. Tieto ženy sú vernými manželkami a starostlivými matkami, sú veľmi jemné. Ich výchova nie je prísna – snažia sa nájsť vždy strednú cestu medzi prísnosťou a láskavosťou. Občas u nich možno pozorovať sklon k pohodliu a bezstarostnosti. Muži aj ženy narodení v znamení Rýb si svojich partnerov vážia, podporujú ich schopnosti a pre dobro rodiny sa dokážu neraz celkom nezištne obetovať.

Láska Ryby

Ľudia narodení v znamení Rýb nedávajú svoju lásku tak ľahko najavo, akoby nemali odvahu odhaliť svoje city – často dlho milujú len platonicky. Napriek tomu sú veľmi nežní a citliví. Keďže do svojich ľúbostných vzťahov vkladajú veľa emócií, ich vtťahy bývajú komplikované. Málokedy urobia prvý krok, alebo sa naň dlho odhodlávajú.

Láska RybyMuži – Ryby

Sú schopní ženu, ktorá je objektom ich túžob, donekonečna obdivovať a zbožňovať a pritom jej to vôbec nemusia dať najavo. Lásku často prežívajú vo  vlastných predstavách a mnohí z nich sa pre ženu dokážu úplne zničiť. Niekedy sa však stáva aj to, že keď objekt svojich záujmov získajú, strácajú oň záujem. V sexuálnej oblasti sú muži – Ryby veľmi aktívni a dokážu ženy urobiť šťastnými. Sex je pre nich veľmi dôležitý. Ak nejakú ženu milujú, dokážu sa pre ňu veľmi trápiť a boja sa, aby ju nestratili. Ako keby vo chvíľach najväčšieho šťastia mysleli na to, čo by bolo, keby… Nikdy nie sú neverní a nevera partnerky by ich veľmi ranila.

Ženy – Ryby

Ženy narodené v znamení Rýb sa často rozhodujú medzi rozumom a citom. V citoch bývajú ľahko zraniteľné a mnohí muži ich preto túžia utešovať a rozmaznávať. Vedia sa dobre prispôsobiť situácii, aj nálade v spoločnosti. Túžia po láske a ak nájdu toho pravého, milujú ho vášnivo a oddane. Ak ich citový život ostáva nenaplnený, môžu podliehať depresiám. Keďže veľmi túžia po tom, aby ich niekto utešoval a chránil, inštinktívne si vyberajú starších partnerov, u ktorých nájdu bezpečie a istotu. Odvďačia sa mu svojou nežnosťou. Sexuálnymi problémami sa príliš nezaoberajú, zvyčajne ostávajú verne pri jednom mužovi po celý život.

Jemné a citlivé Ryby

Jemné a citlivé RybyĽudia narodení v znamení Rýb sú veľmi citliví a zraniteľní. Nemajú radi skúposť, zosmiešňovanie a hádky. Ak nebudete dbať na ich názor, budete im nepretržite oponovať na verejnosti, opravovať ich a kritizovať, s najväčšou pravdepodobnosťou sa poobzerajú po nejakom inom partnerovi. Ryby rady konajú  iniciatívne. Ak však nedostanú ihneď odpoveď, tak sa stávajú netrpezlivé.  Majú sklony k tajným stykom, najmä s vydatými ženami. Ideálnym partnerom pre muža – Rybu je žena so silnou sexuálnou túžbou, ktorá má už určité skúsenosti. Ak ju miluje, je ochotný splniť jej aj tie  najzvláštnejšie želania – hoci aj milovanie v trojici… Veľkú pozornosť venuje predohre, ktorú si rád vychutnáva. Na partnerkách ich priťahujú prsia, s ktorými sa dokážu dlho maznať.  Muž – Ryba  ženu jemne hladí, manuálne dráždi, masíruje, vášnivo bozkáva.  Patrí k mužom, ktorí sa pre zvýšenie rozkoše nebránia vyholiť sa, obzvlášť oblasť semenníkov a ešte si pred stykom v rámci masáže nechávajú olejíčkom alebo gélom natierať tieto citlivé miesta.Veľmi ich vzrušuje manuálna masáž ich penisu, najviac citlivá je horná časť. Rád se miluje so ženami v pančuchách, vzrušujú ho ženské nohy a predovšetkým prsty na nohách.

Save

Save

Ryba sníva, túži a trpí

Ryby sú rady iniciatívne, ale ak nedostanú odpoveď, stávajú sa netrpezlivé. Majú sklon k tajným stykom, najmä so zadanými. Ideálnymi partnermi sú pre nich milenci so silnou sexuálnou túžbou, ktorí už majú určité skúsenosti. Ich sexualita býva poznačená fantazírovaním a rozkoš sa u nich často snúbi s troškou utrpenia. Je to najprotirečivejšia osobnosť zverokruhu. Ľudí narodených v znamení Rýb priťahujú dominantní partneri, a pritom túžia po romantickom večeri pri svite Luny. Láska je pre nich niečo ako otáčavé dvere, ktoré môžu viesť všelikam…

womangalérie VŠETKY