20. 3. 2018
wwwww
Víťazoslav
wwwww
omene

Víťazoslav je pôvodné slovanské meno.  Sú to bystrí a mimoriadne komunikatívni muži, vynikajú v rétorike, sú veľmi priateľskí a obetaví. Sú to bojovníci za spravodlivosť, zástancovia ukrivdených, brániaci každú neprávosť. Víťazoslavovia sú fyzicky mimoriadne zdatní a aj manuálne zruční.  Hoci im zavše chýba väčšia sebadôvera, sú to veľmi  spoločenské povahy, v kruhu  priateľov a známych sa cítia ako ryba vo vode, sú nesmierne zábavní, vtipní a príjemní spoločníci a svojím šarmom si dokážu rýchlo získať ženské srdcia. Títo muži si vyberajú povolania hlavne z oblasti  kultúry, umenia a literatúry. Ovplyvňujú ich planéty Jupiter, Mars a Merkúr, ich šťastné farby sú svetlomodrá, zelená a biela.

Víťazoslav

Meno Klaudius je odvodené od mena  rímskeho cisára Claudia a znamená chromý, krivý.

Klaudiovia  sú atypickí  introverti, na jednej strane sa uzatvárajú do seba a neraz odmietajú aj styk s reálnym životom, na druhej strane sú v istom zmysle exhibicionisti, radi sa predvádzajú a hrajú divadlo a neraz si pritom o seba vymýšľajú rôzne historky. Sú veľmi citliví a ich psychika je nevyrovnaná s veľkými výkyvmi nálad. Raz sa vznášajú v úžasných výšinách, inokedy sa prepadnú do najhlbšej priepasti, ťažšie sa vyrovnávajú s neúspechmi. Títo muži majú bohatú predstavivosť a fantáziu, takmer ženskú intuíciu, sú mimoriadne tvoriví a často umelecky nadaní. Inklinujú k tancu,  divadlu, módnemu návrhárstvu, môžu byť vynikajúci speváci a hudobníci. Klaudiovia  túžia po nezávislosti, a zároveň potrebujú rodinné zázemie. Toto protirečenie potreby rodinného útočiska a slobody je pre nich typické. V čase nepohody sa radi utiekajú do náručia rodiny a matky, v časoch úspešných vylietajú bez rozlúčky z rodinného hniezda.  Ovplyvňuje ich planéta Merkúr, ich šťastné farby sú červená, biela a zelená.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

20. marec

Ste nesmierne citlivý, priateľský a láskavý človek. Nie ste nijaký samotár, milujete spoločnosť, no túžite aj po spriaznenej duši a dokážete sa partnerovi dokonale prispôsobiť. Ste nesmierne ľudský, vnímavý a spontánny jedinec s bohatou intuíciou. 

20. marec

Vďaka vašej invenčnosti a tvorivému mysleniu vždy dokážete nájsť originálne riešenia problémov, čo súčasne zvyšuje aj vaše sebavedomie.  Máte v sebe dosť odvahy, priebojnosti a ctižiadostivosti ísť stále ďalej a dosahovať vzdialenejšie méty. Niekedy však nezvládate dostatočne svoj hnev a podráždenosť, reagujete neprimerane výbušne a  poviete aj veci, ktoré neskôr ľutujete. Napriek svojmu sebavedomiu potrebujete cítiť uznanie a podporu svojho okolia. V situáciách, keď sa cítite neistý, máte sklony pretvarovať sa a chovať sa neprimerane. Buďte prirodzený a sám sebou, nepotrebujete sa štylizovať do niečoho, alebo niekoho, čo nie ste.

Ryby (20. február – 20. marec)

Tomuto znameniu, charakteristickému výraznými mystickými sklonmi vládnu Neptún a Jupiter. Ľudí, narodených v tomto znamení priťahuje voda, povahovo patria k melancholikom až cholerikom. Sú nábožensky založení a inklinujú k samote. Ich chôdza je pomalá, malátna, rovnako aj držanie tela je ohnuté, bez energie. Ich tvár má široké čelo a pôsobí ospalo. Pri rozhovore pôsobia často ako neprítomní, ale sú veľmi citliví. Bývajú nerozhodní, plachí, ťažkopádni, nemávajú priateľov. Sú skôr pesimistami ako optimistami. Majú však úžasnú schopnosť abstrakcie, ich myslenie je romantické, naplnené snením, utópiou a fantáziou.

RybyPovaha:

Ryby sú zvyčajne hanblivé a pôsobia zakríknuto. Neradi sa zoznamujú s novými ľuďmi. Ich život neraz vyzerá ako vnútorný boj, pretože svoje schopnosti len málokedy dokážu uplatniť. Sú vážni, tvrdohlaví a často poznačení pocitmi neschopnosti. Keďže sú obetaví. Často ich iní ľudia využívajú. I keď majú veľké ideály, nikdy sa k ním nedopracujú, pretože nemajú dostatok energie a tvrdosti, aby v existenčnom zápase dokázali uspieť. Utiekajú do sveta fantázie, boja sa reálneho života.

Práca:

Keďže ľudia, narodení v tomto znamení sú samotárski, chýba im sila presadiť sa, často majú problém s uplatnením. Na vedúce miesta sa nehodia, nie sú dosť odvážni a rázni. Zväčša sa nájdu v profesiách, ktoré vyžadujú trochu obety – v zdravotníctve, charite. Niekedy sa venujú hypnóze a rôznym mystickým záležitostiam a okultným vedám. Nájdeme ich aj v reštauráciách, laboratóriách, či v obchodoch s nápojmi. V práci a v celom živote im pomáha skvelá intuícia.

Zdravie:

Ryby veľmi citlivo reagujú na všetky vonkajšie vplyvy, veľmi intenzívne vnímajú fyzickú bolesť. Majú sklon k zníženej imunite, ochabnutosti, často sú chorľavé od ranného detstva. Neraz podľahnú neurózam, psychózam, závislostiam – majú sklon k alkoholizmu. Najcitlivejšie časti ich tela sú nohy, bývajú náchylní na ochorenia žliaz a miechy.

❤️Najobľúbenejšie drahokamy – kamene dúhových farieb, krištáľ

❤️Najobľúbenejšie farby – ostré a dúhové farby, farby mora

❤️Najobľúbenejšie z prírody – vodné tvory, chameleóny, jašterice, ostrovy, prímorské oblasti, osamelé miesta, vodné ruže, snežienky, konvalinky

❤️Najobľúbenejšie predmety a koníčky – sakrálne umenie, kláštory, sanatóriá, mystika, parapsychológia, ľudové liečiteľstvo

❤️Najšťastnejší deň – pondelok

❤️Nešťastné dni – posledné dni v týždni

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Victor Hugo, Fryderik Chopin, Pavol Dobšinský, Albert Einstein, Galileo Galilei, Elizabeth Taylorová, Jozef Kroner

Mesiac dáždnikov – marec

Môže aj liať ako z krhly

V druhej polovici 18. storočia sa na trávniku londýnskeho Hydeparku z času na čas objavil akýsi čudák... Vždy si vyčkal na spŕšku, akých je tu denne aj tucet, a to výdatných. Po každý raz vybehol do ulíc a  dažďom zmáčaným chodcom ukazoval z kusov látky vyhotovenú striešku, ktorá  keď ju držal vytýčenú na krátkej tyči nad sebou, pohotovo zachytila padajúce kvapky dažďa... Kvapka ku kvapke, a sú z toho moria, oceány, rieky, záplavy. Kvapkami vody pokropený, z hľadiska dejín ľudstva v tej chvíli nevýznamné alebo nedocenené udalosti, ktoré objavujú až ďalšie storočia a vzdajú im zaslúženú poctu.

Mesiac dáždnikov

Sprvu ho mali za bláznivého chvastúna

Zasa jeden, čo vymýšľa hlúpe zbytočnosti! Bolo to v časoch, keď filantropi ako Sir Jonas Hauwei (Vo Veľkej Británii taký známy ako Edison v Amerike )anglický vynálezca a cestovateľ na prahu priemyselnej revolúcie presadzovali zmeny, ktoré so sebou prinášala. Sir Hauwei osudovo spojil svoj život s uplatnením dáždnikov v galérii najužitočnejších vynálezov. Usadil sa v Londýne, kde vyše 30 rokov trpezlivo presviedčal domácich o užitočnosti dáždnikov, božského daru ostrovnej krajine. Nie je predsa až také príjemné po celý deň moknúť a zakaždým sa prezliekať! Robili mu prieky, ohovárali, vysmievali ako agenta s dažďovou vodou, do jedného vreca hádzali s „lacnými Jožkami“ podomového obchodu s pochybným tovarom, vedno s podvodníkmi a zlodejmi. Z úcty ( omnoho neskôr, ale predsa), Angličania  založili tradíciu podpory iniciatívam vedúcim k pokroku na rôznych úsekoch života. Každý nový stroj v priemysle mal za následok zmeny spôsobu života. Trpezlivé šírenie myšlienky nepoddávať sa, ale chrániť pred následkami dažďov, zvyšoval okruh vážnych záujemcov o „Jonasove dáždniky“ jednostaj vylepšované. S objavom vhodných materiálov pre zmenu striešky na kupolu z nepremokavej ochrannej strechy, ušitú z nových alebo dovážaných materiálov (hodváb, ľan a iné). Bambus a kovy zdokonaľujú výstuž v hornej časti a spevňujú celú rukoväť, teraz už i dizajnom blízku klasickej podobe dáždnika. Ostáva ešte overiť si ako slúži svojmu účelu. Iný je vzťah k dáždnikom na miestach, kde si dážď vymodlia ako životodarnú silu, iný tam, kde symbolizuje bohatstvo a moc tých, čo môžu mať vo svojej moci najviac dáždnikov. Nikto nesmel v krajine mať viac dáždnikov ako európsky panovník, indický maharadža, turecký sultán, čínsky cisár. Zato v Londýne - meste dažďov, dáždniky vyvolávali čoraz väčší rozruch. Ako symbol prešli do rodových erbov a znakov, ako súčasť odevu snobského stavu umožnili isť do dažďa a nechať si na hlave bez obavy o poškodenie honosné cylindre,  Lady si vzala miesto vejára dáždnik nielen na parádu. Pre radového mešťana znamenal úsporu, málokedy sa už dal odviezť fiakrom po meste. Do divadla, kostola, na návštevy prechádzal sťa rodinná vychádzka i pešo. Protesty, dokonca aj organizované demonštrácie za zákaz takejto konkurencie, nepomohli, Ani lámanie a rozbíjanie nových výrobkov ich príliv nezastavili. Istý čas dokonca ako epidémia sa šírili organizované krádeže dáždnikov v skladoch, obchodoch a domácnostiach. Kto asi mohol mať na tom záujem? Menej dáždnikov malo priniesť viac objednávok na prevážanie sa fiakrom. Jednoduchá matematika. A k tomu ešte aj lastovičky lietajú veľmi nízko !

Čo bolo skôr - parazol alebo dáždnik?

Sir Jonas Hauwei sa nespoliehal iba na slniečko. Keď sa skrylo za mraky, bol pripravený aj s armádou dobrovoľníkov nastaviť v uliciach Londýna protidažďovú pascu zvanú umbrella – dáždnik, ambrela  parapeľ. Môžete sa presvedčiť osobne ( veď Anglicko je „mocnosť“ vo vyvolávaní duchov) o totálnom víťazstve Londýna ako hlavného mesta dáždnikovej módy, ktorá vládne na celom svete zo slávnej Victoria Street. Na nábreží Temže pomenovali po ňom bariéry proti záplavám. V Japonsku mu vzdajú úctu sochou, v Mongolsku má byť park Hauwei. Tešte sa slnku, po ňom príde leja a vás pozvú supermodelky a pod ich extravagantnými dáždnikmi sa skryjete, nech by mala nastať potopa. Vyberte si : Priesvitný dáždnik ponúka ruská hviezda Elena Permina, čipkový farebný dáždnik má po ruke Mira Duma z Balkánu a voľný je zatiaľ aj svadobný s Elinou Neli z Pobaltia, Japonka Harajuku otvára špeciálnu dáždnikovú školu...V Top pesničkách z ulice (Street Style)zlatú získala populárna Rihanna za najpredávanejší singel - Umbrella!! Všetci sú za obľúbenú barbadoskú speváčku. Jej osudový priateľ Chris Brown oceňuje, že Rihanne stačí tento hit plus pár „ihličiek“ a môže prísť aj lejavica. Pripomienky pri rečiach o  dáždnikoch pripomínajú: A čo „ parazól ?“ Neraz sa zamieňa za „paragón!“– nechajme , nech slúži ďalej ako účtovný doklad. V staršej slovenskej literatúre môžeme naďabiť u Kukučína na roztvorený parapeľ, ktorý chráni dámy pred oblievačkou z mrakov. Zaujme tiež svedectvo o najstarších vynálezoch v histórii. Medzi nimi experti identifikovali kresbu z praveku. A je tam! Lovec s bodnou zbraňou a dajaké krytie nad hlavou...V časoch keď Perikles učil Aténčanov demokracii na zhromaždeniach, dažde ich nevyradili z činnosti, no slnečná páľava bola smrtonosná .

Čarovný prútik ochrany zdravia i vražedná zbraň!

V tôni jaskýň a porastov vznikol nápad – nosiť ochranný tieň so sebou. A vymysleli parazol. Aké jednoduché! Začali to grécke dámy. Statná slúžka chodila všade s paňou a niesla jej parádny slnečník, pyšná na dar z Orientu, roztvorený tak, aby celou cestou bola v príjemnom tieni. To mohla byť inšpirácia pre vynález dáždnika. Spočiatku slúžil mužom podobne. Kto mal na to otroka, ten ho sprevádzal s dáždnikom, chránil si suché oblečenie viac ako svoju kožu pred slnečnými lúčmi. Z Grécka sa nápad dostal do Rímskej ríše a ďalej. Nie náhodou slnko sa nachádza i v latinskom názve parazol (sole, slnko). Pláže, celý svet je zaplavený dáždnikmi. Spočiatku výsada bohatých, postupne však s novými materiálmi, strojovou výrobou neustále zlepšovaním ich užitočností (strieška väčšia – rodinná, lepšie a lepšie odoláva dažďu a vetru, kvalita palice a rukoväte upravovaná k pohodlnejšiemu držaniu dáždnika i po celý deň)  je trvale dobrým biznisom. Záujem ostáva o klasické (dáždnik i vychádzková a zdravotná palica), skladacie, roztváracie mechanicky a lacné, niekedy aj na jednorazové použitie. Hitom sa stal minislnečník, súčasť dámskej garderóby. Slnečník či dáždnik? Na parádu i do nečasu. Nepredstaviteľná domácnosť, aby nemala dáždnik. Ak sa dostanete do dažďa bez parazóla, sú miesta, kde ich požičajú (knižnice, výstavné siene atď), niekde i požičovne majú šancu, pribúda zábudlivosť vekom i chorobami. Zariadenia Straty a nálezy majú pravidelný prísun zabudnutých dáždnikov v dopravných prostriedkoch, kinách, kaviarňach ,školách... Zábudliví profesori sú bezpečne na čele tejto slabosti. S dáždnikom v ruke sa cíti i muž sebavedomejšie a jeho partnerka bezpečnejšie. Je to aj palica, ktorou možno odraziť útočníka, zahnať zlého psa, ale aj vystreľovací dáždnik, na konci s ostrým hrotom, nebezpečná zbraň, a nie suvenír z lunaparku. Známy je prípad Markov z Londýna 1978. Bulharského disidenta zlikvidoval špión za bieleho dňa na zastávke autobusu, ktorým sa už neodviezol. Vrah ho stihol odzadu prebodnúť „dáždnikom“, vypovedali svedkovia. Iný prípad: Nemec zavraždený otrávenou ambrelou, dáždnikom, v ktorom bola ukrytá smrtiaca dávka ortute...Rozprávkou nie sú ani prípady s pašerákmi. Do rukoväti možno dobre zamaskovať diamanty a iné cennosti zo zločinnej lúpeže. No cca 4 tisíc rokov od nápadu chrániť sa od hlavy pred častými dažďami, stovky rôznych patentov na zdanlivo jednoduchom doplnku odievania, priniesli dosť príkladov o potrebe dáždnikov v pracovných i sviatočných dňoch a ostali v trendoch svojho pôsobenia –chrániť, pomáhať, potešiť. Keď si uvedomíme koľko poslaní plnili a plnia –to je najlepšia reklama a neváhame obnoviť svoju dáždnikovú zbierku. Nie je tajomstvom, ale môže byť nenápadne pohodený v domácnosti ako okrasa alebo raz za čas proprieta vychádzková, a prečo nie i tajná skrýša cenností? Takúto možnosť nám pripomenie a celkom dobre zabaví Dáždnik  svätého Petra, úspešný film v maďarsko-slovenskej koprodukcii. Dej sa krúti okolo hľadania dedičstva, ktoré je ukryté v dáždniku a komplikáciami jeho zámeny. Dáždniky z Cherburgu, ďalší film,v ktorom sa uplatňujú dáždniky, dokonca v hviezdnom obsadení i s francúzskou superhviezdou Catherine Deneuve. Je aj jej zásluhou, že v  minikabelke francúzskej dámy je vždy priestor pre rúž, voňavku a dáždniček. V Taliansku ostalo označenie cirkevných hodností farbou parapelu – pápež červená, kardinál fialová, biskup zelená. „Krajinou pod dáždnikmi“ je Anglicko, Londýn centrum módy dáždnikov v dňoch zvlášť špeciálnych šouprogramov s topmodelkami ako Heidi Klum, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Daniela Peštová i naša Adriana Sklenařiková...Na módnych prehliadkach dáždniky svetových značiek ( Doppler, Bugatti, Oliver a ďalšie do vybraných Top 100! ) postúpia i do vrcholov žonglérskych vystúpení. Francúzka si slnečník i dáždnik z dielne moderného dízajnéra  užíva ako súčasť rozkoší luxusu. Angličanku poteší  krásny, atraktívny, skrátka superdáždnik, ak s ním môže vyjsť do ulíc bez obáv z mračien, z ktorých sa k dažďu naisto chýli. Patrí k vynálezom úzko spätým s úrovňou poznania prírodných javov, v tomto prípade dažďov či slnečných dní.

Slnku sa schovajú, no milujú ho, dážď je hrozba, ale poteší

Paradox. Iste sa pamätáte na slnečné dni detstva, keď ste s rozkošou vystavovali vyzlečení celé telo, studeným sprchám na kúpalisku. Tie pocity blaha z príjemného chladu občerstvujúcich prúdov odrazu vo vás vyvolajú túžbu, povedzme,na zájazde v trópoch. Vystúpite z autobusu a pred hotelom skôr než by ste sa dali na útek, valia sa dlhé horúce kvapky a vy sa oddávate sťa milostnému objatiu ozaj tropického dažďa a v okamihu ste zmoknutí do nitky. Odrazu sa preberiete ako z tranzu, keď niekto jednoducho otočením kohútika na studenú vodu tropický dážď ukončil. Nebo nad nami čisté, krásne modré , nikde ani mráčika. Pár krokov odtiaľ prezlečený do suchého prežívate trópy znovu a uvedomujete si, že ako je v Londýne, keď iba spŕchne , ale bez dáždnika zmoknete ako sa patrí. Paradoxom tropického zážitku je, že máte radi slnko, chcete byť už z jari hnedí ako uprostred leta, ale ono vás nemilosrdne spáli, ak sa neschováte alebo ak vám  aspoň prvú pomoc nedá slnečník. Naopak, zážitok z trópov by potešil znova, súc na vlastnom tele overenú skúsenosť: zmoknutý sa dažďa nebojí. Z veľkej hrmavice iba malý dáždik býva. Bodaj by tentokrát predzvesť mala pravdu. Tou veľkou hrmavicou má byť ešte vyvrcholenie zimy koncom marca. Vraj sto rokov takej nebolo! Marec v starých kalendároch zobrazujú ako človeka-smrtonosa, ozbrojeného kopiou. Prorokovala sa tým vojna, epidémia moru a chrípky. Splnilo sa. Obetí bolo na tisíce! Meteorologická predpoveď počasia na marec počíta tiež s chladnejším záverom. Sibírska zima by to nemala byť, ale daždivé leto a k tomu predsa len chladnejšie ako vtedy, keď veľká voda bola... K úspechu celého marca venovaného dáždnikom by prispelo aj patentovanie nápadov súvisiacich s témou. Zatiaľ je tu iba impulz k doteraz nepodanému patentu na dáždnik vyhrievaný z vlastného zdroja tepelnej energie a paralelne slnečník s príjemným samo vychladzovaním. Svätý Peter, patrón počasia, nezabudni na nás ako na dáždnik, ktorý si nechal po slávnostnej večeri v hostinci Suché dáždniky...

Deň astrológie

Kde práve ste sa nachádzali na pravé poludnie v stredu 20.marca t.r.? Žeby ste sa práve chystali na obed?  Slnko  v roku 2013 vstúpilo  do súhvezdia  BARAN  20.marca o 12..01 hod.  V tejto chvíli sa začína "Jarná rovnodennosť "  astrologického roka, a prvý jarný deň vyhlásila svetová Asociácia astrológov  v San Franciscu a Londýne 20.marec  za "Deň Astrológie ".  Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV organizuje  svoj " Deň Astronómie "  podľa  plánov sekcii a komisií v miestach (Bardejov tradične 29.apríla).

Kto je astronóm – astrológ, vyznáte sa  v tom?
Hvezdári, astronómovia, vyvíjajú činnosť ako profesiu na pracoviskách  SAV a dobrovoľne  aj v komisiách  a sekciách Slovenskej astronomickej spoločnosti. Medzinárodná spolupráca vedeckého skúmania telies  a javov vo vesmíre. 2013 – Rok komét, v marci pozorujú jednu zo štyroch veľkých komét pri prelete „ okolo“ planéty Zem smerom k Slnku.! Ich výpočtami ubezpečujú, že k obávaným katastrofickým zrážkam, ako to vychádzalo doteraz,  ani v blízkej budúcnosti nedôjde.   Astronómia astrológiu ako vedeckú disciplínu neuznáva. Astrológ nespochybňuje výsledky bádania astronómov. Astrológia v poznatkoch fyziky (i astrofyziky) hľadá súvislosti so životom na Zemi a s osudom jednotlivcov zvlášť.  Významný švajčiarsky psychoanalytik S.G.Jung  k pochopeniu existencie astrológie vysvetľuje: „Človek sa rodí vo vopred určenom okamihu, na vopred určenom mieste a nesie v sebe tak, ako každý ročník vína, kvality  moku a ročného obdobia, v ktorom prišiel na svet. Astrológia netvrdí nič viac a nič menej “. Vy však  chcete vedieť viac o planétach, ktoré sú teraz nad nami...

Hviezdy viac žiaria, keď  súhvezdia menej žiarlia
S očami na oblohe  márne hľadáte aspoň štrbinu v stiahnutej opone mrakov - nakuknúť na tisícročia reprízovanú scénu výmeny vlády zimy s prichádzajúcou  jarou. V hlúčiku zvedavcov okolo vás sa vždy prejaví niekto, pre koho od detstva je hviezdnaté nebo zaujímavejšie než atrakcie Disneylandu. Napríklad len pomyslenie  na najvzrušujúcejší okamih 1.jarný deň o 12.01 hod. čo, spôsobí, čo všetko sa doň vmestí. Slnko, prekračuje v jednom bode rovník, na Zemi „vypukne“ jar a  niekde ešte  dopukajú ľady, (Zhoda len gramatická    s dramatickým lietaním  pukov na hokejových MS). Inde trávička začína pučať a  halúzky puky vyháňať. Všade cítiť  vôňu zeme.  Zvláštnosťou je rovnodennosť o deň skôr než zvyčajne, už 20.marca, a tak až do roku 2047! O rok výnimočne 19.3. Na Jozefa jar vytiahne aj maca zo zimného spánku. Prosím, podľa hviezd rovný 12-hodinový jarný deň sa teda začína na poludnie. O.K. o nič neprídeme, podľa nás, tiež začneme, hoci ešte raz “ Raňajkami – v tráve“ na obed, ktorý posunieme na 12 hodinovú 1. jarnú noc...atď. a nasledujú ďalšie dni a noci astrologického roka dokola. Od Barana po Barana. Astronomický rok: 1.január – 31.december, aj u nás platný (do najbližšej reformy). Je načase, posledná zmena z príkazu pápeža Gregora XIIII (gregoriánsky z roku 1582)zaviedla prestupné roky, moderné vybavenie hvezdární a vedeckých pracovísk, umožní spresniť výpočet dĺžky hodiny, dňa, roka...

Vesmír – kolíska i spoločné pracovisko  hvezdárov
Z toho, čo vieme o hviezdach, mnoho má základy v 4-tisíc rokov starých  pozorovaniach hviezd, ich pohybov  i vzájomných vzťahov nad územiami Babylonu,  Perzie, Grékov, Rimanov a ďalších. Keď objavili aj súvislosti života  ľudí a ich osudov „ napísané vo hviezdach“ (vojny, nešťastia, víťazstvá) začalo rozkvitať veštenie. Prvé horoskopy sa datujú do 400 rokov pred n.l., vypracúvali ich osobní hvezdári svojim vladárom. Pri stavbe stupňovitej Babylonskej veže všetky miery jednotlivých komnát už súviseli s hviezdnym priestorom. Odhaľovanie tajomstiev vtedy už známych planét ,viedli k vzniku astrológie. Astronómia sa osamostatnila, keď roku 1609 Galileo zostrojil prvý hvezdársky ďalekohľad.  Zlatým vekom hvezdárstva bolo 15. a 16. storočie Spočiatku sa nerozlišovali zásluhy a prednosti astronómia verzus astrológia. Bohatá a svojím vplyvom na mocnárov tých čias –  Astrológia, naopak, podporovala rozvoj astronómie, ktorej výsledky  uplatňovala a svoj post i týmto upevňovala. Karty sa obrátili, keď ďalšie storočia vznikali a dominovali vedecké bádania, hvezdári vystrojení s čoraz väčšími ďalekohľadmi upriamili smer záujmu z vedeckých hľadísk na vesmír. Astrológovia sú princípom  poznávania a riešenia problémov bližšie ľudu. Pri významných hvezdárskych objavoch je v popredí osobnosť. V Prahe pôsobil 12 rokov významný nemecký matematik a astronóm Jan Kepler (objavil supernovu). Dejiny astrológie spísal Dr.W.Aureus, astrológ, Zurich.:“ Z horoskopu možno vyčítať dobré i zlé obdobia v živote človeka, záleží na ňom, či ich využije, a či nie. Ľudia sú zvedaví, čo ich čaká a neminie, nikdy nie je neskoro vrátiť sa zo  zlej  cesty. Ezoterika je akoby silnejšími lampami osvetlená cesta, teda lepšie vidí a chápe, čo sa deje vo vnútri človeka. pomôže optimisticky naladiť hľadanie zmyslu života. Pridajte sa! My vás, narodených v znamení Barana, voláme, urobte si ku Dňu astrológov ako experiment rámcovú prognózu svojej budúcnosti!  400 rokov pred n.l. vznikol najstarší známy horoskop, ktorý sa zachoval, napriek zákazom, experimentom, vojnám, katastrofám. Využite svoju intuíciu (najmä dámy) pri výbere podkladov zo svojho denníka a našej pošty pre vás, aktuálne znaky, ktoré dopĺňajú súčasnú charakteristiku Baranov (a Baraníc?).Ak nie ste Baran, aspoň zo zábavy pripravíte horoskop pre niekoho z Baranov v okruhu rodiny a známych. Takýto horoskop môže mať vplyv na vaše rozhodnutia, ak pripojíte projekt k ich splneniu. Zaslúžite si oslavu ideálneho Barana, a niečo sponzorské zo zlata – kovu Baranov. Na úvod stručne, čo by ste o Baranoch mali už vopred v horoskope uviesť:

BARAN  - prvé z dvanástich znamení Zverokruhu. Slnko zotrvá v celom znamení 20.3.-20.4.Osudy narodených v čase znamenia ovláda Mars. Šťastný deň – utorok, číslo – sedem, farba – červená, kameň – rubín červený, kvet – ruža. Kozmogam: Mesiac je v prvej časti, Baranom pribúdajú životné sily. Budete ich potrebovať.  Mars, patrón znameni, sa dostáva do opozície so Slnkom. Vtedy sa Mars vie nahnevať, počítajte s prekážkami.! Myslite dopredu, ako ich prekonať.

Baran som, aj chcem byť!
1.Baranom vytýkajú kariérizmus, vraj si myslia, že boli stvorení na vedúce miesta. Máme jubilantku CC – Claudiu Cardinale (75!) *15.4.1938, úspešnú filmovú hviezdu talianskeho pôvodu. Na to má príklad jednej bájky, ktorú napokon nenatočili. – Baran na čele stáda prechádza cez ťažký terén. Orol letí nad nimi a ukazuje cestu. Odrazu sa Baran zháči, došli až ku kraju priepasti. No,a? – zašomre orol a vzlietne. Baran urobí krok dopredu a ovce slepo za ním. Celé stádo padlo do záhuby...Poučenie do horoskopu: 1)stádo si má vybrať múdreho barana, 2)len hlupák kráča slepo za vodcom..

2. Mars sa dostáva do opozície so Slnkom, v takej situácii sa vie nahnevať. Počítajte s tým vo vašom horoskope. Extrémne výkyvy tepla a zimy robia škrty v rozpočtoch. 22.marca 1253 po zamrznutom Dunaji prechádzali aj povozy, 22. marca 1473 bolo tak teplo, že rozkvitli všetky stromy, vyschli potoky, mlynári  krachovali. Potom prišla nevídane tuhá zima. Vynaliezaví Barani nezvyšujú zásoby kuriva. Zabezpečia si niekde v Južnej Amerike pobyt ...

3. Televízia je fenomén, ktorý vás presvedčí, že krátka sukňa je dlhá, griluje v tv. kuchyni kurča a každého presvedčí, že chuťou je to hus. Americká Jessica Parker patrí objektívne medzi priemerné herečky a skôr sympatické ako krásne. Stačil však televízny seriál a film Sex v meste a odrazu jej veľmi ponúkali rolu do nových filmov  a seriálov. V Top 30 najžiadúcejších žien filmu má  miesto na špici a titul Módna ikona XX.storočia! Ďalšie „Baranky“ majú začo vďačiť televízii... Nataliu Portman, vítajú ako kozmickú expertku. K tomuto záujmu je tak blízko ako naša Zem k Lune. Hrá síce vo Hviezdnych vojnách, ale rozprávkovú kráľovnú. Victoria Beckham, sexi manželka sexi futbalistu Veľkej Británie, začala , vraj menej úspešne písať rozprávky pre deti. Nič to, vrátiť sa k rozprávkam pre mužov s láskavým povolením manžela Davida môže hocikedy. Baran je dobré znamenie - ani z horoskopov tak skoro neodíde... Ešte k nim aj pribudnú  „Barani“, ktorí ´´úspechmi si zaslúžili našu úctu: J.A.Komenský, učiteľ národov; Thomas Jefferson, americký prezident; J.S.Bach, nemecký hudobný skladateľ pre organovú hudbu; Lucrezia Borgia, vojvodkyňa z Ferrary, mecenáška umenia, Štefan B. Roman, zakladateľ Svetového kongresu Slovákov,  slovenský milionár.Zo žijúcich nášho znamenia pozdrav k narodeninám Dagmar Veškrnovej - Havlovej; Jane Hlaváčovej, herečke; oscarovým spevákom Eltonovi Johnovi –anglickej legende a kultovému spevákovi John Travoltovi; Všetkým žijúcim, skvelým a činorodným Baranom –100 ružičiek, červených...

Manželstvá Rýb

Ľudia narodení v znamení Rýb nedávajú svoju lásku tak ľahko najavo, akoby nemali odvahu odhaliť svoje city – často dlho milujú len platonicky. Napriek tomu sú veľmi nežní a citliví. Pre ľudí narodených v tomto znamení platí, že majú vrodený cit  pre spolužitie s iným človekom.

Manželstvá RýbŽeny – Ryby a sú mimoriadne rodinne založení. Vyberajú si radšej život vo dvojici, aj keď majú radi samotu. Sú prispôsobiví a najlepšie si rozumejú so znameniami, u ktorých nachádzajú harmóniu a pokoj – s Kozorožcami, Býkmi, Rakmi, Škorpiónmi, ale predovšetkým s Rybami. Úplne nepriaznivé môže byť pre Ryby spojenie s ľuďmi narodenými v znamení Strelca, Blížencov a Panny.

Muži – Ryby bývajú dobrí manželia, ktorí túžia po harmonickej rodine ako oáze pokoja a istoty. Svoje deti majú veľmi radi a manželke bývajú verní po celý život.  Muži narodení v tomto znamení nemajú ambíciu vládnuť a vyberajú si ženy s veľkou energiou a pevnou vôľou, keďže oni sami bývajú dosť pohodlní a nerozhodní. Nevera manželky ich však nesmierne raní, ale napokon jej zvyčajne dokážu odpustiť, pretože sa neradi rozvádzajú.

Ženy – Ryby vidia zvyčajne v manželstve svoje hlavné poslanie a preto sa aj vydávajú dosť skoro. Majú zmysel pre rodinu a túžia po silnom jedincovi, ktorý ich bude ochraňovať a ktorému ony môžu slúžiť. Tieto ženy sú vernými manželkami a starostlivými matkami, sú veľmi jemné. Ich výchova nie je prísna – snažia sa nájsť vždy strednú cestu medzi prísnosťou a láskavosťou. Občas u nich možno pozorovať sklon k pohodliu a bezstarostnosti. Muži aj ženy narodení v znamení Rýb si svojich partnerov vážia, podporujú ich schopnosti a pre dobro rodiny sa dokážu neraz celkom nezištne obetovať.

Láska Ryby

Ľudia narodení v znamení Rýb nedávajú svoju lásku tak ľahko najavo, akoby nemali odvahu odhaliť svoje city – často dlho milujú len platonicky. Napriek tomu sú veľmi nežní a citliví. Keďže do svojich ľúbostných vzťahov vkladajú veľa emócií, ich vtťahy bývajú komplikované. Málokedy urobia prvý krok, alebo sa naň dlho odhodlávajú.

Láska RybyMuži – Ryby

Sú schopní ženu, ktorá je objektom ich túžob, donekonečna obdivovať a zbožňovať a pritom jej to vôbec nemusia dať najavo. Lásku často prežívajú vo  vlastných predstavách a mnohí z nich sa pre ženu dokážu úplne zničiť. Niekedy sa však stáva aj to, že keď objekt svojich záujmov získajú, strácajú oň záujem. V sexuálnej oblasti sú muži – Ryby veľmi aktívni a dokážu ženy urobiť šťastnými. Sex je pre nich veľmi dôležitý. Ak nejakú ženu milujú, dokážu sa pre ňu veľmi trápiť a boja sa, aby ju nestratili. Ako keby vo chvíľach najväčšieho šťastia mysleli na to, čo by bolo, keby… Nikdy nie sú neverní a nevera partnerky by ich veľmi ranila.

Ženy – Ryby

Ženy narodené v znamení Rýb sa často rozhodujú medzi rozumom a citom. V citoch bývajú ľahko zraniteľné a mnohí muži ich preto túžia utešovať a rozmaznávať. Vedia sa dobre prispôsobiť situácii, aj nálade v spoločnosti. Túžia po láske a ak nájdu toho pravého, milujú ho vášnivo a oddane. Ak ich citový život ostáva nenaplnený, môžu podliehať depresiám. Keďže veľmi túžia po tom, aby ich niekto utešoval a chránil, inštinktívne si vyberajú starších partnerov, u ktorých nájdu bezpečie a istotu. Odvďačia sa mu svojou nežnosťou. Sexuálnymi problémami sa príliš nezaoberajú, zvyčajne ostávajú verne pri jednom mužovi po celý život.

Jemné a citlivé Ryby

Jemné a citlivé RybyĽudia narodení v znamení Rýb sú veľmi citliví a zraniteľní. Nemajú radi skúposť, zosmiešňovanie a hádky. Ak nebudete dbať na ich názor, budete im nepretržite oponovať na verejnosti, opravovať ich a kritizovať, s najväčšou pravdepodobnosťou sa poobzerajú po nejakom inom partnerovi. Ryby rady konajú  iniciatívne. Ak však nedostanú ihneď odpoveď, tak sa stávajú netrpezlivé.  Majú sklony k tajným stykom, najmä s vydatými ženami. Ideálnym partnerom pre muža – Rybu je žena so silnou sexuálnou túžbou, ktorá má už určité skúsenosti. Ak ju miluje, je ochotný splniť jej aj tie  najzvláštnejšie želania – hoci aj milovanie v trojici… Veľkú pozornosť venuje predohre, ktorú si rád vychutnáva. Na partnerkách ich priťahujú prsia, s ktorými sa dokážu dlho maznať.  Muž – Ryba  ženu jemne hladí, manuálne dráždi, masíruje, vášnivo bozkáva.  Patrí k mužom, ktorí sa pre zvýšenie rozkoše nebránia vyholiť sa, obzvlášť oblasť semenníkov a ešte si pred stykom v rámci masáže nechávajú olejíčkom alebo gélom natierať tieto citlivé miesta.Veľmi ich vzrušuje manuálna masáž ich penisu, najviac citlivá je horná časť. Rád se miluje so ženami v pančuchách, vzrušujú ho ženské nohy a predovšetkým prsty na nohách.

Save

Save

Ryba sníva, túži a trpí

Ryby sú rady iniciatívne, ale ak nedostanú odpoveď, stávajú sa netrpezlivé. Majú sklon k tajným stykom, najmä so zadanými. Ideálnymi partnermi sú pre nich milenci so silnou sexuálnou túžbou, ktorí už majú určité skúsenosti. Ich sexualita býva poznačená fantazírovaním a rozkoš sa u nich často snúbi s troškou utrpenia. Je to najprotirečivejšia osobnosť zverokruhu. Ľudí narodených v znamení Rýb priťahujú dominantní partneri, a pritom túžia po romantickom večeri pri svite Luny. Láska je pre nich niečo ako otáčavé dvere, ktoré môžu viesť všelikam…

womangalérie VŠETKY