13. 11. 2018
wwwww
Stanislav
wwwww
omene

Meno Stanislav má slovanský pôvod a vo voľnom preklade znamená staň sa slávnym. Sú to inteligentní, stáli, tvoriví a cieľavedomí muži, neraz až príliš priami, ostrí a nekompromisní.  Sú to novátorské typy, rodení budovatelia.   

Stanislav

Majú silnú vôľu, rýchly postreh a bleskové reakcie. Nedajú sa ovplyvniť, neznesú odpor a zvyčajne presadia svoju predstavu. Spravidla sú na vedúcich miestach, kde svojich spolupracovníkov riadia pevnou rukou.  Ich spôsob komunikácie nie je vždy príjemný. Svoje zásady vnucujú aj ostatným, sú pritom príliš výbušní a vecní, nemajú dostatok diplomacie, nijako sa neusilujú zapáčiť sa druhým.  Stanislavovia sú neuveriteľne aktívni, do všetkého sa púšťajú prudko, často  bez rozmyslu, a to v akomkoľvek odvetví, dôležité je, že sa realizujú a plnia svoje poslanie. Za svoj ideál sú ochotní obetovať všetko. Títo ostrí chlapíci majú zmysel  pre tímovú prácu a  verejný život, no nie sú veľmi spoločenskí. Neradi strácajú čas s ľuďmi, s ktorými si nemajú čo povedať. V priateľstve i v láske sú požadovační, ale aj verní.  Nie sú to romantické nežné typy, sú skôr drsní a dobyvační, neznášajú maznanie, vo vzťahoch  majú silný zmysel pre povinnosť, spravodlivosť a porozumenie. Ovplyvňuje ich planéta Mars, ich šťastné farby sú červená a modrá.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

13. november

Ste charizmatická, cieľavedomá, samostatná, pracovitá a tvorivá osobnosť, pričom vám nechýbajú ani vodcovské kvality. Ak sa už raz pre niečo rozhodnete, idete do toho s plným nasadením a nedáte sa len tak ľahko odradiť.

13. november

Túžite sa presadiť, nechýba vám odvaha a ak sa vám podarí dosiahnuť materiálne zabezpečenie, posilní sa aj vaše sebavedomie a energia zdolávať prekážky. Pre ľudí, ktorých ľúbite, sa snažíte byť oporou. Mali by ste sa však naučiť dávať otvorene najavo svoje city a neobávajte sa citového zranenia. Môže sa síce stať, že by vás takéto obavy mohli popohnať k výborným pracovným výkonom, ale mohlo by sa to negatívne odzrkadliť na vašej psychike.

Škorpión (24. október – 22. november)

Tomuto ženskému, i keď bojovnému znameniu vládne Mars. Napriek tomu, že ide o ženské znamenie, ľudia narodení v tomto znamení nemajú jemné a zženštilé spôsoby. Ich živlom je voda. Dokážu byť veľmi milí a ochotní, ale na strane druhej neznesú ani najmenší odpor a napadnú každého, kto sa im nepáči. Postoj i chôdzu majú vždy energickú, vyplýva to z ich hrdosti a snahy vládnuť. Základnou charakterovou vlastnosťou Škorpiónov je diktovanie podmienok a úplne okupovanie ostatných, preto zväčša nepatria k obľúbeným. V ich pohľade si všimneme pochmúrnosť, prípadne vyzývavosť. Pokiaľ ide o postavu, vzhľadom na svoje telo majú zvyčajne krátke končatiny a nevýrazné črty. Sú to komplikovaní melancholici s cholerickými prejavmi

Povaha:
Ľudia narodení v tomto znamení sú plní paradoxov. Chvíľu sú až prehnane milí a ochotní, vzápätí vás bodnú rovno do srdca. Ich reakcie sa nedajú predvídať, preto sa neoplatí s nimi naťahovať. V ich duši existuje popri sebe túžba pomáhať a túžba ničiť. V podstatne sú priateľskí, ale beda tomu, kto sa im znepáči. Vedľa seba neznesú múdrejších a nadanejších, musia byť najlepší. Ak stretnú rovnocenného partnera, neustále hľadajú spôsob, ako sa škriepiť a zničiť ho. K svojmu cieľu kráčajú tvrdohlavo, zatrpknuto a aj cez mŕtvoly. Sú veľmi hašteriví, drsní, zlomyseľní, urážliví a pritom ctižiadostiví, energickí, odvážni a tajomní. Myslenie majú hĺbavé a bystré, často sa z nich stanú fanatici.

Práca:
Škorpióni majú tvorivé a samostatné myslenie, radi objavujú neobjavené a tajomné, ale ako sme spomínali nestrpia odpor ani konkurenciu. Keďže vedia byť zároveň milí a srdeční, v konečnom dôsledku majú svojich obdivovateľov. Uplatnia sa zvyčajne ako samostatní a vedúci pracovníci, a to najmä vo sfére humanitných a prírodných vied. Sú vrodenými bádateľmi, hĺbavými filozofmi, mystickými mysliteľmi. Často medzi nimi nachádzame lekárov, pričom vynikajú najmä v diagnostike ochorení. Môžu byť dobrými humoristami, karikaturistami, filozofmi, uplatnia sa aj v armáde, polícii a tajných službách.

Zdravie:
Chúlostiví sú na ochorenia pohlavných orgánov a okolitých oblastí. Ženy mávajú silné menštruačné poruchym, muži ochorenia prostaty, hrubého čreva, konečníka, močovodu a močového mechúra. Sú veľmi eroticky založení a často striedajú partnerov. Od detstva často krvácajú z nosa, majú nosové polypy, časté angíny, chrípky, zápaly uzlín. Veľa zvyknú fajčiť, majú nepravidelný spánok a holdujú alkoholu. Choroby nezvyknú vyležať, až keď je najhoršie.

Najobľúbenejšie drahokamy – rubín, jaspis

Najobľúbenejšie farby – červená

Najobľúbenejšie z prírody – ihličnany, bodliaky

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – tvrdé životné podmienky – neúrodné oblasti, močiare, vulkány, ostré pokrmy, zbrane, operačné sály, divadlá

Najšťastnejší deň – utorok

Nešťastný deň – štvrtok

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Ľudovít Štúr, Robert Kenedy, F. M. Dostojevskij, Niccolo Paganini, Martin Luther, Indíra Gándhíová, Alain Delon, Pablo Picasso, Friedrich Schiller

 

-sz-

Manželstvá Škorpiónov

Ľúbostné city sa u Škorpiónov prejavujú veľmi skoro, ich vášne bývajú veľmi silné a ak sa nedokážu ovládať, môžu mať aj nepríjemnosti. Zo všetkých znamení sú práve Škorpióni v láske najvášnivejší.Ľudia narodení v znamení Škorpióna veľmi rýchlo dospievajú a takisto zavčasu ich zaujímajú všetky otázky sexu. Ak stretnú človeka, do ktorého sa zaľúbia, veľmi rýchlo sa rozhodnú uzavrieť manželstvo. Ak stretnú osobu narodenú v znamení Rýb alebo Raka, ktorá sa im páči, zvyčajne si veľmi dobre rozumejú. Aj s osobami narodenými v znamení Panny alebo Kozorožca môžu vytvoriť harmonický zväzok. Škorpióni sú síce dobrí ľudi, ale mávajú dosť panovačnú povahu, preto potrebujú prispôsobivých partnerov.  Muži – Škorpióni svoju manželku milujú, ale spčasne na ňu aj žiarlia. Niektorí muži – Škorpióni však svoju žiarlivosť nedávajú tak okato najavo a držia ju na uzde. Neveru partnerky však nedokáže odpustiť – dokáže sa svojej partnerke aj pomstiť.  Nie všetci muži – Škorpióni sú však panovační – mnohí bývajú aj milujúcimi a oddanými manželmi, ktorí sa dokážu aj obetovať pre spoločné blaho.
Ženy – Škorpióni bývajú príťažlivé a intenzívne prežívajú všetky city. Ak svojho manžela milujú, sú mu verné a silou – mocou sa usilujú aj udržať manželstvo s ním. Často aj vtedy, ak je manželstvo s ním už utrpením. Vo vzťahu k mužovi sú úprimné, ale vždy si nechávajú nejaké tajomstvo aj pre seba. Sú odvážne a zvyčajne pomáhajú svojim mužom dosiahnuť ciele – na svoju kariéru sú pritom neraz schopné aj zabudnúž. Vo financiách raz sú sporovlivé až lakomé, inokedy zase márnotrané. Sú dobrými matkami, ale bývajú aj prísne. Nazdávajú sa, že prílišné kamarátstvo s so svojimi deťmi by mohlo podlomiť ich autoritu.

Láska Škorpión

Ľúbostné city sa u Škorpiónov prejavujú veľmi skoro, ich vášne bývajú veľmi silné a ak sa nedokážu ovládať, môžu mať aj nepríjemnosti. Zo všetkých znamení sú práve Škorpióni v láske najvášnivejší. Pre svoju lásku sú schopní urobiť všetko, aj sa veľmi obetovať. Ak sa však vo svojej láske sklamú, hrozí im psychické zrútenie. Okrem toho, Škorpióni bývajú aj veľmi žiarliví, čím niekedy milovanú bytosť dokážu riadne potrápiť. Muži – Škorpióni bývajú v tomto smere extrémnejší ako ženy.

Muži – Škorpióni sú dôslední a vytrvalí. Keďže na svoju partnerku často žiarlia, stáva sa, že ju sledujú alebo nahrávajú, či tajne fotografujú. Nevzdávajú sa často ani vtedy, keď sa ich vzťah rozpadne. Na ženy, ktoré ich opustia, nikdy nezabúdajú. Muži – Škorpióni sú veľmi odvážni a neboja sa nadväzovať aj veľmi nebezpečné vzťahy a známosti, ktoré ich môžu aj zruinovať. Naoriek tomu sú veľmi vášnivými milencami a majú veľa neopakovateľných nápadov.

Ženy – Škorpióni si vyžadujú jemné správanie, sú veľmi rafinované, nevyspytateľné a nepoznajú žiadne medze. Rady diktujú a usmerňujú aj vo veciach lásky a niekedy v záujme lásky aj intrigujú. Dokážu milovať až do zbláznenia, ale ak ich partner opustí, ich pomsta býva krutá. Za človeka, ktorého ľúbia a ktorý je im oddaný, sú ochotné položiť aj svoj život Ich sexuálny život je pestrý – strieda sa v ňom nežnosť s perverznosťou. Nerobí im problém odstrčiť milenca, s ktorým nemajú vážne plány – v láske vedia byť neraz aj kruté…

Nenásytný Škorpión

Škorpión svojou chuťou na sex pripomína dravca – je v ňom niečo živočíšne. Jeho žiadostivosť je takmer neukojiteteľná – takmer nikdy nemá dosť. Je majetnícky a citlivý na lichôtky, ale niekedy vie byť aj trochu násilný. Škorpión nikdy nezabudne na nežnosť, ale nikdy nezabudne ani na urážku. Ak ho partner chce opustiť, nevie sa s tým zmieriť a zvyčajne je to veľmi ťažký proces. V sexuálnych hrách je veľmi aktívny a intenzívny, ale zvyčajne dbá iba na uspokojenie vlastných túžob.
Má veľký sexuálny apetít – takmer ako dravé zviera. V posteli od vás vždy požaduje viac, než mu je partner schopný dať.  Má živú erotickú predstavivosť. Od každého stretnutia očakáva maximum slasti. Disponuje nevyčerpateľnou energiou, jeho žiadostivosť je takmer neuspokojiteľná. Začína vo vysokom tempe, ktoré potom ešte neustále zvyšuje. Nedbá na pozornosť. Očakáva len uspokojenie vlastných pudov. Nežné bozkávanie, hladkanie a objímanie – to nie je nič pre neho. Rád skúša nové praktiky a láka ho to, čo nie je celkom bežné a niekedy aj to, čo sa už nachádza na hranici dovoleného. Napriek všetkému, v oblasti lásky a sexu si nikdy nedá radiť – Škorpión je presvedčený o tom, že je výnimočným milencom, ale často nemyslí na to, že každému sa to nemusí páčiť.  Má rád orálny sex, miluje sa vo všetkých polohách a snaží sa dosiahnuť čo najväčšiu rozkoš.

Škorpión túži po maxime slasti

V posteli Škorpión často vyžaduje viac ako je jeho partner schopný dať. Od každého stretnutia očakáva maximum slasti. Disponuje nevyčerpateľnou energiou, jeho žiadostivosť je takmer neukojiteľná. Nedbá veľmi na pozornosť, očakáva najmä uspokojenie vlastných pudov. V sexualite týchto ľudí sa často snúbi slasť s bolesťou. Cieľom Škorpióna je, aby si svojho partnera podriadil. Skrytá túžba ho niekedy ženie k ľúbostným praktikám, ktoré sa nachádzajú na hranici dovoleného, či obvyklého. Všetko závisí od toho, či s ním partner súhlasí a či sa mu to páči, alebo nie. Medzi výnimočným milencom a človekom, ktorý je posadnutý sexom môže byť niekedy veľmi malý rozdiel.

womangalérie VŠETKY