20. 8. 2018
wwwww
Anabela
wwwww
omene

Pôvod mena Anabela sa vysvetľuje buď spojením mien Anna a Bella, alebo Anna a Sibyla, prípadne je jeho základom latinské meno Amabel, čo v preklade znamená hodná lásky, milá, ľúbezná.  Anabely sú plné života, inteligentné, nadané, s výnimočnou pamäťou, mimoriadne aktívne. Ich obrovskému tempu málokto stačí. Tieto dynamické stvorenia sú však aj ženy mnohých tvárí, hrdé a priame, ale i veselé a bezstarostné, niekedy až bezočivé, večné rebelky, neuznávajúce zaužívané spoločenské normy a konvencie. Tieto obhajkyne spravodlivosti a pravdy - najmä tej svojej, subjektívnej, všetko vedia, nič im neujde, nikomu nič nedarujú a všetko chcú mať hneď a zaraz. Robia si čo chcú, malomeštiacke a všedné záležitosti -  to nie je nič pre ne. V záujme veci dokážu však byť aj dostatočne disciplinované a rozhodné. Priťahuje ich všetko tajomné, zaujíma ich alternatívna medicína, v stredoveku by z nich najskôr boli čarodejnice. Anabely sú niekedy veľmi spoločenské a vzápätí uzavreté vo svojom svete. Potrebujú byť milované, čo z ich hľadiska znamená najmä vlastniť a vládnuť nad svojimi „podanými“. V uzatváraní  priateľstva sú vyberavé, málokoho si pustia bližšie k sebe, priatelia sa len s tými, čo sa im páčia. Pre členov svojej partie sú však tie najvernejšie kamarátky. Anabely ovplyvňujú planéty Mars a Pluto. Ich šťastné farby sú tmavomodrá, červená a žltá.

Čo znamená Váš dátum narodenia?
odni

20. augusta

Dvadsiatka a k tomu znamenie Leva – to všetko nasvedčuje tomu, že ste výborný herec a že ku svojmu životu potrebujete publikum. Zbožňujete obdiv a lichôtky, neznášate samotu a potrebujete spoločnosť okolo seba. Ste veľmi spontánny človek a teší vás, ak je ľuďom s vami dobre.Najlepšie uplatnenie nájdete tam, kde môžete využiť svoje duševné schopnosti. Túžite po sebavyjadrení a váš vynaliezavý duch vždy nachádza originálne riešenie problémov. Ste intuitívny človek s charizmou a diplomatickými schopnosťami. Dokážete upútať pozornosť a rýchlo si získavate priazeň ľudí. Napriek tomu, že túžite presadiť sa, máte aj potrebu harmónie, pokoja a spolupráce a rád ste prospešný iným. Stres neznášate veľmi dobre a je jednoduché vyviesť vás z rovnováhy. Môže sa stať, že ste potom výbušný, prudký a ťažko sa ovládate. Dajte si pozor na manipuláciu s druhými a na nerozhodnosť – najmä ak ide o city.

Lev (23. júl – 23. august)

Znamenie Leva je mužským znamením, ktorému vládne Slnko. Živlom Levov je oheň a sú charakteristickí silnou túžbou vládnuť. Inak sú to ľudia, ktorí okolo seba šíria silu, veselosť a teplo, i keď povahovo patria k cholerikom. Majú urastenú, dobre vyvinutú postavu, už na pohľad vzbudzujú dojem sily a zdravia. Levov charakterizuje aj vzpriamená chôdza a hrdé držanie tela. Pôsobia vo všeobecnosti vznešene. Tvár majú oválnu a aj v staršom veku pôsobia mladistvo. Prezrádza ich úprimný a živý pohľad, vedia sa tešiť zo života, sú celkovo srdeční. Nepoznajú pocit strachu a menejcennosti. Vedia ovplyvniť davy ľudí. Ich myslenie je energické, cieľavedomé, šľachetné a optimistické. V skratke – sú symbolom životodarnej energie, vznešenosti a dôstojnosti.

Povaha:
Pre Levov je neodmysliteľná veselá a optimistická povaha, otvorenosť. Všade, kam prídu, vzbudzujú dôveru a úctu. Svojou sviežosťou oživia akúkoľvek smutnú spoločnosť, sú sebavedomí a každému pomôžu, pretože cítia potrebu rozdávať zo svojej sily. Veria vo vlastné schopnosti a vždy dosiahnu, čo chcú. Sú však prehnane dôverčiví a niekedy sa preto aj popália. Veselí sú navonok aj vtedy, keď vnútorne trpia. O svojich problémoch nikdy nehovoria, vždy myslia na celospoločenské blaho, a preto sú veľmi obľúbení. Nikde nezávidia, každému doprajú. Ich túžbou, ba priam potrebou je usmerňovať a viesť ostatných, všade chcú byť prví. Keď sa rozhnevajú, len málokedy to ukážu navonok.

V negatívnych konšteláciách môžu vyniknúť ich ďalšie vlastnosti ako sú pýcha, arogancia a chválenkárstvo.

Práca:
Túžba vládnuť sa odzrkadľuje aj v tejto sfére. So zamestnaním, v ktorom sa nemôžu plne realizovať, sa nikdy neuspokoja. Sú rozhodní a rázni, preto im patrí vedúce postavenie. Netrvajú na byrokracii a formalitách, ich podriadení sú spokojní aj preto, že ľudia narodení v tomto znamení sú spravodliví. Najradšej pracujú vo svete finančníctva a obchodu, ako šéfovia veľkých firiem, podnikatelia, lekári, ale aj automobiloví pretekári. Zmysluplná pre nich je aj učiteľská profesia.

Zdravie:
Lev je silný, aj keď ide o jeho telesnú schránku a kondíciu, navyše sa veľmi dobre lieči. Malé príznaky ochorenia ignorujú, a tak sa môže stať, že ich choroba neskôr pripúta na istý čas na lôžko. Najčastejšie trpia nachladnutím, ale aj ochoreniami srdca, chorobami ciev a krvi. Bývajú postihnutí aj ochorením chrbtice, zápalom žlčníka, preto je dôležitá zdravá životospráva.

Najobľúbenejšie drahokamy – granát, rubín, slnečný kameň a diamant

Najobľúbenejšie farby – oranžová, zlatohnedá, zlatožltá

Najobľúbenejšie z prírody – slnečnice, púpavy, palmy, citrusy, lev, pávy

Najobľúbenejšie predmety a koníčky – teplé krajiny, módny biznis, zlato,

Nešťastný deň – utorok

 

Osobnosti, narodené v tomto znamení: Napoleon I., Henry Ford, Guy de Maupassant, Július Satinský, Boleslav Polívka, Benito Mussolini, Louis de Funées, Mata Hari, Fidel Castro

Manželstvá Levov

Ľudia narodení v znamení Leva si zvyčajne dlhšie hľadajú životného partnera, ale ak nájdu toho správneho, potom sú pre manželstvo vyslovene vhodní. Najvhodnejšími spoločníkmi pre nich sú Barani a Strelci. Dobré manželstvo by mohli mať aj s ľuďmi narodenými v znamení Blížencov a Váh. Zrejme najvhodnejšie  partnerské znamenie je  pre nich Lev, ktorý má pri narodení v znamení Mesiac. Nevhodné znamenia sú pre nich Býk, Škorpión i Vodnár.  Ľudia narodení v znamení Leva majú veľmi radi deti, ba dokonca sú, pokiaľ ide o výchovu, rodenými pedagógmi.  Bývajú aj starostlivými manželmi a otcami. O rodinu sa vždy vedia dobre postarať, aj ju finančne zabezpečiť. Často sa stáva, že muži – Levy ani nechcú, aby ich manželky pracovali – chcú, aby boli doma, starali sa o deti, o domácnosť, ale aj o seba, aby ich reprezentovali.  Títo muži sú veľmi štedrí a zahŕňajú svojich blízkych drahými darčekmi, sú radi, keď okolo nich panuje dobrá nálada. Ak by netúžili po bezvýhradnej oddanosti a vládnuť rodine, asi by nebolo lepších manželov. Ženy – Levy sú podobné ako muži – Levy a v manželstve sa rovnako nadradene správajú. Ešte ťažšie si hľadajú svojho životného partnera ako muži – Levy, pretože mužov, ktorí by chceli, aby im vládla žena, je určite menej ako žien, ktoré dovolia, aby im vládol muž. Ženy – Levice totiž nevedia vládnuť potajme, svoje záujmy, túžby a ciele vyjadrujú otvorene. Levice si obvykle berú za manželov mladších mužov, ktorí ich obdivujú a vidia v nich viac svoje matky ako manželky. Žene – Levici sa síce takýto vzťah páči, ale zo strany mladšeho muža može hroziť, že sa zaľpbi do mladšej a stará Levica, ktorú predtým obdivoval, ho omrzí. Ak sa Leviciam nedarí v manželstve presadiť vlastné záujmy, môžu sa z nich stať tyranky. Na svoj vlastný súkromný život si nedajú siahať, potrpia si na luxusné zariadenie a značkové oblečenie. Na svojich mužov kladú vysoké finančné nároky, ale ani ony samotné nechcú žiť skromne a v ústraní  – trpeli by.

Láska Lev

Levy sú v láske vášnivé a ohnivé. Ľúbostné city prežívajú mimoriadne intenzívne. Chcú vládnuť, byť nezávislé a žiť podľa vlastných predstáv. Muži – Levy zvyčajne okúzlia každú ženu a želajú si, aby im bezvýhradne patrila. Neveru zo strany partnerky by nezniesli. Muži narodení v znamení Leva chcú byť obdivovaní a chválení a radi sa obklopujú atraktívnymi ženami. Majú zmysel pre bohatstvo, luxus a krásu. Muži narodení v znamení Leva sa občas môže stať, že sa zaľúbia do ženy, s ktorou si po vyprchaní vášní už ani nemajú veľmi čo povedať. Skutočnosť je však taká, že Muž – Lev my ani s veľmi múdrou ženou žiť nechcel, ani nemohol. Levy si veľmi potrpia na svoju sexuálnu energiu a neznášajú akékoľvek spochybňovnie v tomto smere.  Aj preto si radšej hľadajú partnerku, ktorá má menší sexuálny apetít ako oni – nezniesli by, že by práve ona mala v tejto oblasti hlavné slovo! Muž – Lev skrátka potrebuje mať pocit, že je kráľ…

Levy – ženy sú podobné mužom narodeným v tomto znamení – aj ony túžia po obdive a uznaní, sú temperamentné a vášnivé v láske.Nezniesli by pomyslenie na to, že im je partner neverní! Páčia sa im urastení a príťažliví muži, ktorým svoje sexuálne nároky dávajú otvorene najavo. Niekedy sa zdá, akoby u nich sexuálna túžba bola väčšia ako zdravý rozum – ak sa im zapáči niekto iný, pudovo, ba priam živočíšne idú za ním a sú schopné opustiť svojho predošlého partnera. Majú síce srdce široké a láskavé, ale v láske akoby im rozum a dobro chýbali.  zakladajú si na takžch hodnotách, ako krása, sexuálna výkonnosť a sila, ale múdrosť u partnera veľmi nehľadajú. Ak majú hviezdy nepriaznivú konšteláciu, ženy – leby sú v láske a vzťahoch nestále a nemusia nájsť uspokohenie u žiadneho muža. V prípade, že sú hviezdy priaznivo naklonené, bývajú dobrými priateľkami a potom aj starostlivými mamami.

Srdečný a márnivý Lev

Ak niekde vstúpi žena či muž Lev, chcú sa blysnúť a zažiariť. Doprajte im ten pocit, obdivujte ich a oni vás za to budú vášnivo milovať. Lichôtky a obdiv na adresu Levov sú priam povinné. Ak v nejakej diskusii máte pravdu a Lev nechce ustúpiť, bude najlepšie, ak sa všetko pokúsite obrátiť na žart – Lev sa totiž veľmi rád srdečne smeje. Miluje divadlo, umenie a literatúru. Ak by ste sa mu dostatočne nevenovali, nenechali by ste ho zažiariť alebo by ste vyvolávali jeho žiarlivosť, opustí vás – Lev chce byť totiž tam, kde je kráľom on sám. Lev je silne sexuálne orientovaný a vždy pripravený na milovanie.  A presne to isté očakáva aj od svojho partnera, či partnerky. Lev je vytrvalý a ide neodbytne za svojím cieľom – na predohry si veľmi nepotrpí, ale zato očakáva pochvalu za svoje techniky. Ak chcete Leva upútať, neprejavujte voči nemu nezáujem v nádeji, že si vás takto skôr všimne: v takomto prípade, ak aj bude pociťovať voči vám vážne city, mohlo by sa stať, že sa k vám otočí chrbtom a bude sa ihneď obzerať po ďalšej. Je rád, ak sa mu jeho vyvolená podriadi – aj keď iba naoko. Lev má rád ženy, ktoré potrebujú jeho ochranu, alebo tie, ktoré sa ho budú snažiť o svojej bezbrannosti presvedčiť. Samozrejme, musia ho obdivovať a chváliť jeho potenciu. Pri milovaní má rád polohu “muž hore”, aby zdôraznil svoju dominantnú úlohu. Orálny sex on sám veľmi nepraktizuje, ale od partnerky ho požaduje. Ak mu predvediete aspoň občas dramatický orgazmus, zahrnie vás prívalom obdivu a vášne.

Lev je kráľovsky nenásytný

Lev potrebuje lásku, rovnako ako jedlo a pitie. Je vždy pripravený na milovanie a to isté očakáva aj od partnera. Je rád, ak sa mu objekt jeho záujmu podriadi a obdivuje ho. Uprednostňuje partnerov, ktorí vzdávajú hold jeho sexuálnej výdrži. Lev je pri milovaní schopný zavrhnúť akékoľvek obmedzenie, či konvenciu. Ak si niečo začnete s levom, nesmiete váhať. Lev nemá rád, ak ho vodíte za nos. Ak nechcete vec dokončiť, radšej ani nezačínajte…

womangalérie VŠETKY