Dnes je štvrtok, 9. júla 2020, sviatok má Lujza
VIAC

  Vianočné pečenie

  Jablkové štvorčeky so škoricou

  Jablkové štvorčeky so škoricou

  Suroviny na jablkové štvorčeky: Na cesto: 4 plátky lístkového cesta (300 g mrazené), 1 až 2 jablká, 30 g marcipánovej hmoty, 30 g hrubo nasekaných lieskových orechov, 30...
  Zázvorové kolieska

  Zázvorové kolieska

  Jemne pikantné zázvorové kolieska s citrónovou kôrou a perníkovým korením sú výborné ako vianočné pečivo alebo sušienky k čaju. Suroviny na zázvorové kolieska (vystačí na asi 100 kusov):

  Snehové ozdoby

  Vyrobte si jedlé ozdoby na stromček podľa vlastnej fantázie zo snehového pečiva Suroviny na snehové ozdoby (vystačia na asi 30 kusov): Na cesto:
  Vianočná štóla s orieškami a mandľami

  Vianočná štóla s orieškami a mandľami

  Ozdobte svoj sviatočný stôl vianočnou štólou s orieškami, Perníkovým korením a Vanilkovou pastou Vianočná štóla s orieškami a mandľami - Suroviny ( na asi 20 porcií):
  Mikulášske rukavice

  Mikulášske rukavice

  Klasické perníčky v originálnej forme s perníkovým korením a zdobením Suroviny na mikulášske rukavice (rozpočet vystačí na asi 20 kusov): Na cesto:
  Slané odpaľované koláčiky

  Slané odpaľované koláčiky Gougères

  Slané odpaľované koláčiky Gougères: 125 ml vody125 ml mlieka125 g masla alebo rastlinného tuku125 g hladkej múky100 g nastrúhaného syru Gruyère4 vajíčka1 ČL soličerstvo mleté čierne korenieštipka nastrúhaného...
  Vianočná medová roláda

  Vianočná medová roláda

  Suroviny na vianočnú medovú roládu: 4 vajíčka80 g medu60 g krupicového cukru50 ml rastlinného oleja100 g polohrubej múky1 ČL prášku do pečiva2 ČL perníkového korenia

  Plnené medové koláčiky

  Suroviny na plnené medové koláčiky: 2 vajíčka200 g práškového cukru160 g masla2 PL medu260 g hladkej múky2 ČL sódy bikarbóny1 ČL perníkového korenia50 ml mlieka
  Citrónový chlebíček so snehovou pokrývkou

  Citrónový chlebíček so snehovou pokrývkou

  Citrónový chlebíček so snehovou pokrývkou, ktorý nádherne doplní váš slávnostný stôl. Suroviny na citrónový chlebíček so snehovou pokrývkou (vystačí na asi 8 porcií):
  Čokoládovo-vanilkové mráčiky

  Čokoládovo-vanilkové mráčiky

  Krehké vianočné snehové pečivo s vanilkovým nádychom a s trstinovým cukrom s mletým vanilkovým strukom a čokoládou. Suroviny na čokoládovo-vanilkové mráčiky(vystačí na asi 60 kusov):