pondelok, 20. máj 2019 , sviatok má Bernard

Koláče

Maková bábovka s čerešňami poliata čokoládou

Maková bábovka s čerešňami poliata čokoládou

Suroviny na 12 porcií: 250 g kryštálového cukru 5 vajec 250 g polohrubej múky ½ bal. prášku do...
Svieži ovocný koláč

Svieži ovocný koláč

Svieži ovocný koláč osviežený citrónovým trstinovým cukrom a prevoňaný vanilínovým cukrom. Suroviny na svieži ovocný koláč (vystačí na asi 12 porcií): Na cesto:
Jahodové rezy

Jahodové rezy

Suroviny na jahodové rezy: 5 vajec, 5 lyžíc práškového cukru, 5 lyžíc polohrubej múky, 1 balíček kypriaceho prášku, jahodový džem, jahody, tuk a múka na plech.
Pasticciotto - sicílske pečivo

Pasticciotto – sicílske pečivo

Talianska dobrota Pasticciotto - sicílske pečivo, plnená krémom zo Zlatého klasu a vanilkovej pasty. Suroviny na Pasticciotto - sicílske pečivo ( vystačí na 12 porcií ):
Vegánsky mazanec

Vegánsky mazanec 

Mazanec je tradičné veľkonočné pečivo. Mazanec sa podľa kresťanskej tradície piekol na Bielu sobotu. Chudobnejší ľudia piekli obyčajné kysnuté cesto, bohatší pridávali hrozienka a mandle. Pečenie a zdobenie mazanca krížom má hlbšie...
Muffiny s glazúrovanými jablkami

Muffiny s glazúrovanými jablkami

Muffiny s glazúrovanými jablkami, karamelovým cukrom a vanilkovou pastou. Suroviny na muffiny s glazúrovanými jablkami ( vystačí na 12 porcií ):

Jahodovo-rebarborový koláč

Jahodovo-rebarborový koláč - báječný špaldový koláč s jahodami a rebarborou. Suroviny na jahodovo-rebarborový koláč ( vystačí na asi 12 porcií ):
Citrónovo-makový chlebíček

Citrónovo-makový chlebíček

Šťavnatý citrónovo-makový chlebíček s citrónovým trstinovým cukrom, citrónovou kôrou a citrónovou polevou. Suroviny na citrónovo-makový chlebíček (vystačí na asi 12 porcií): Citrónovo-makový chlebíček

Banánový chlebíček s rumovo-karamelovou polevou

Suroviny na Banánový chlebíček s rumovo-karamelovou polevou ( vystačí na asi 12 porci ): Na cesto: 250 g hladkej múky

Truhličky Pavlova

Suroviny na Truhličky Pavlova ( vystačí na 2 kusy ): Na korpus: 1 balenie Pavlova torty Dr. Oetker150 ml vodyFarba gélová potravinárska žltáFarba gélová potravinárska...