Máte už trendové okuliare?

Top štyri trendové okuliare od Vogue

Slniečko pomaly začne za pár týždňov vykukovať. To je najvyšší čas vytiahnuť slnečné okuliare. Ešte lepšie – zaobstarať si nové v úplne trendových štýloch. Niektoré z nich vám predstavíme:

trendové okuliare

Charlotte Ronson

Kolekcia slnečných okuliarov značky Vogue zahŕňa návrhy Newyorčanky Charlotte Ronson. Hitom sú najmä štyri druhy okuliarových rámov od tejto návrhárky. Prvé z nich majú tvar veľkých mačacích očí a originálne sú predovšetkým vďaka decentnému detailu, ktorý pripomína okraj mušlí. Tento detail zdobí vrch očníc a časť bočník okuliarov. Šošovky okuliarov sú gradientné, to znamená, že sú v spodnej časti číre a smerom nahor sa postupne zafarbujú. Tým sa dosiahne efekt, že slnečné okuliare sa stávajú univerzálnym módnym doplnkom – je ich možné nosiť počas intenzívnych, ale aj slabších svetelných podmienok. Samozrejmosťou šošoviek je ochrana proti škodlivému UV žiareniu.

trendové okuliare

Hipsterský štýl

O niečo rozvinutejší je model okuliarov, ktorý je doplnený  o kovové nity v hipsterskom štýle. Oba modely si môžeme vybrať v trendových odtieňoch tejto sezóny, ktorými sú bordová, mätovo-zelená, ružová, korytnačia a čierna. Pri čiernych rámoch je zaujímavým detailom kvetinová vnútorná strana. Odlišná vnútorná a vonkajšia strana, pričom vnútorná je zvyčajne vzorová je skutočným hitom roka.

trendové okuliare

Elegancia a ladnosť

Ďalším nemenej zaujímavým tipom módnych rámov je klasický a ladný model oválnych okuliarov. Vyznačuje sa ľahkými ženskými líniami. Takéto čisté mininimalistické okuliare sú vhodné pre sebavedomé, inteligentné ženy, ktoré vždy preferujú zvodné detaily. Nie sú teda úplne strohé a prísne, ale v elegancii je ukrytej aj kus ženskosti a erotiky. Punc luxusu im dodávajú precízne aplikované kryštáliky na bočniciach. Pokiaľ ide o farebnosť, môžeme si vybrať z opálovo cyklámenovej, opálovej, leteckej modrej, opálovo medenej, čiernej, či v tmavej havana farbe.

trendové okuliare

„Must have“ pre experimentátorky

Elegancia a pôvab sú charakteristickými znakmi aj posledného z návrhov známej návrhárky, ktorými sa v tejto sezóne pýši značka Vogue. Ak vyhľadávame stále najnovšie trendy, detaily a farby, mali by sme siahnuť po nich. Najvýraznejšou vlastnosťou týchto okuliarov je ich nadmerná veľkosť. Vďaka jemnej motýlej siluete, palete príjemných farieb a matnému povrchu sa radia do kategórie „Must Have“. Ocenia ich najmä dievčatá a ženy, ktoré rady experimentujú so svojim vzhľadom. Tento model dostaneme v mnohých kombináciách matných farieb od klasickej čiernej, cez tmavú havana farbu až po transparentné odtiene tyrkysovo zelenej, tmavo červenej alebo fialovej s matnými tyrkysovými, červenými alebo fialovými bočnými stranami.

Jedinečná Eva Mendez

Vogue si ako modelku pre modely okuliarov vybral Americkú herečku Evu Mendez, ktorá je tiež známou modelkou spodnej bielizne značky Calvin Klein. Táto dcéra kubánskych rodičov, narodená v Miami sa v roku 2009 stala najpríťažlivejšou ženou sveta – aspoň podľa portálu askmen.com. Vidieť sme ju mohli aj v klipoch Pet Shop Boys, Willa Smitha, či kapely The Stroke.