Šik aj v kancelárii? V tomto určite áno!

mohito officemohito officeVäčšina z nás si nemôže dovoliť nosiť do práce rovnaké oblečenie ako na voľný čas. Práca v kancelárii, pracovná náplň, ktorá nás predurčuje na styk s inými ľuďmi zvyčajne vyžaduje iný druh oblečenia ako je ležérne. Napriek tomu aj v elegantnom „Office“ oblečení sa môžeme cítiť dobre. Čo bude IN na jar a v lete?

Základ a jemné variácie
Absolútnym základom nového looku sú tri veci, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadnej ženy. Aké to sú? Biela košeľa, džínsy a čierne sako. Z tohto základu môžeme ďalej odvinúť množstvo rôznych kombinácií, vhodných do kancelárie. Samozrejme, podľa toho, aký štýl oblečenia uprednostňujeme si môžeme dovoliť pretaviť náznaky tohto štýlu aj do oblečenia do práce. V každom prípade treba dodržať mieru, ale dnes už rozhodne neplatí, že za každú cenu musíme potláčať prejavy svojej osobnosti v štýle obliekania.mohito officemohito office

Klasika nemusí byť nudná
Najnovším trendom, ktorý osviežuje inak fádnu kancelársku módu je spestrenie jednofarebnými kúskami s výraznou potlačou. Keď nimi osviežime klasiku, budeme stále pôsobiť elegantne, ale zároveň sviežo a šik. Ak si to môžete v práci dovoliť a máte zmysel pre humor – vyskúšajte klasickú košeľu s vtipnou potlačou. Pozor na to, niektoré vzory nie sú vhodné na pracovisko – určite nie srdiečka, pusinky a podobné záležitosti. Ak vzory, najlepšie rôzne geometrické.

Aj tu platí: V jednoduchosti je krása
… a ešte viac ako pri ostatných štýloch. V tomto prípade si nemôžeme dovoliť preháňať ani so strihmi, ani so vzormi. Jednoduchými čistými strihmi nič nepokazíme, dôležité je však aj kvalitné krajčírske vypracovanie. Elegantné dámske kancelárske oblečenie by nemalo obsahovať veľa elastanu, ale malo by na postave i tak dokonale sedieť. mohito officemohito officePôsobiť uhladením dojmom teda nie je nič jednoduché, dnes už však na to, našťastie nepotrebujeme vlastnú krajčírku – v mnohých kamenných i internetových predajniach nájdeme modely na rôzne typy postavy.

Nielen saká, košele, nohavice, ale aj šaty
Šaty v štýle „Office“ by mali mať jemne vypasovaný strih a žiadne volániky, ani iné špeciálne ozdoby. Strih, s ktorým nič nestratíte, a len získate sú jednoduché tubové šaty bez rukávom, ale s hrubšími ramienkami a malým oválnym výstrihom. Optimálna dĺžka takýchto šiat je po kolená. Novinkou sú kabátové šaty – šaty, ktoré majú štýl kabáta sa môžu zapínať buď na gombíky od vrchu po spodok alebo na módny zips. Mali by však byť jednofarebné a zips a gombíky pôsobiť decentne.

Pre inšpiráciu
Všestranne využijeme úplne jednoduché jednofarebné alebo aj vzorované topy. Pokiaľ ide o doplnky najväčším pútačom sú priesvitné veľké tašky, označované ako „shopper“, teda pre nákupov chtivé dámy.

-sz-

Foto: MOHITO