Topánky, ktoré vás zoštíhlia!

Aj vy patríte k tým ženám, čo rady ulietavajú pri módnych topánkach? A občas kvôli móde zabúdate aj na pohodlie? Ešte horšie však je, ak popri tom zabúdate aj na to, ako v nich vyzeráte. Topánky, ktoré vás zoštíhlia, môžete mať totiž aj vy. Prečo si teda kupovať také, ktoré vašej postave nelichotia, alebo, ešte horšie, “pridávajú” kilá?

zoštíhlia

Aké topánky nám vyčaria štíhlejší vzhľad?

Jedným z trikov, ktorý môžeme použiť, je opticky si predĺžiť nohy:

Dlhá špička

Je jedno, či je špička topánky špicatá alebo hranatá – dôležité je, aby bola dlhšia. Toto zaručí, že nohy budú pôsobiť dlhšie a členky zase štíhlejšie.

zoštíhlia

Okrúhla alebo otvorená špička

Takáto špička opticky zmenší nohu a chodidlo sa bude zdať kratšie. Ak takéto topánky majú navyše vysoké opätky, vyčaria aj efekt dlhých nôh!

zoštíhlia

Rozdelená špička

Ak máme väčšie číslo nohy, opticky nám pomôže a navyše nás zoštíhli, ak si zvolíme obuv, ktorá má špičku predelenú – či už farebne, alebo nejakou ozdobou.

zoštíhlia

Topánky, ktoré sú vpred hlboko vykrojené

Obuv, ktorá vďaka hlbokému vykrojeniu vpredu výrazne odhaľuje nohu, opticky nohy predlžuje a zoštíhľuje členky.

zoštíhlia

Sandáliky s opätkami

Sandáliky s vysokými opätkami  sú na pekných a upravených nohách síce veľmi sexi, ale dajte si pozor na to, aby remienky na sandálikoch neboli umiestnené tak, aby skracovali nohy.

zoštíhlia

Ako je to s výškou opätkov?

V prvom rade si ujasnime, že to, čo je také pohodlné, nebýva, žiaľ, až také sexi. Takže: Balerínky a topánky bez opätkov určite nikdy nenoste k sukni, v prípade, že potrebujete opticky ubrať kilá…!!!

Ak máte silnejšie kolená, nenoste tenučké a vysoké ihličkové podpätky – vyzeralo by to smiešne a nesúmerne. Oveľa lepšie bude vybrať si topánky na hrubšom a vyššom opätku.

Vhodnou alternatívou, ako vyzerať štíhlejšie a pritom sa cítiť pohodlne, sú topánky s klinovitým opätkom, alebo topánky na platforme. Dajme si však pozor, aby platforma nebola príliš vysoká – môže to byť nebezpečné pri chôdzi. Inak, platforma dodá výšku aj zoštíhli…

zoštíhlia

Čarovné čižmičky

Možno je to na neuverenie, ale čižmičky, napriek tomu, že značnú časť nohy zahaľujú, nás tiež môžu zoštíhliť, alebo nám pridať kilá. Základné pravidlo znie: Ak majú nohy vyzerať štíhlejšie, horný okraj čižmy by mal siahať až po miesto, kde sa noha zužuje.

zoštíhlia

Ak ste si vybrali čižmy, ktoré siahajú až po najširšiu časť nohy, je úplne jasné, že práve sem bude smerovať pozornosť okolia. V prípade, že niet inej šance, iba nosiť práve takéto čižmy, možno použiť malú kamufláž, a síce takú, že budete nosiť zásadne také pančuchy, ktoré majú rovnakú farbu ako čižmy.

Magdaléna