Viedeň ako mesto módy

Aj akciové nákupy s jedinečnou atmosférou

Možno si ešte pamätáte časy, keď sme za nákupmi značkového oblečenia cestovali do susedného Rakúska. A to len preto, že u nás svoje zastúpenie nemali. Situácia sa postupne zmenila a popri stále obľúbenom Shopping City Süd Slovenky za nákupmi chodia často aj do Designer Outlet Parndorfu, len necelých 35 km od Bratislavy.

Väčšinu zahraničných značiek už síce kúpite aj na Slovensku, ale nákupné výlety s kamarátkami do Viedne majú stále svoje čaro. Metropola susedného Rakúska  je vnímaná aj ako „Mekka“ módy. Navyše, teraz sa do nej z Bratislavy môžete dostať až 20-krát denne. Stačí využiť pravidelnú linku Slovak Lines. A ak si zakúpite lístok na autobus cez mobilnú aplikáciu Slovak Lines, po registrácii v nej budete mať prvý lístok iba za 1 EUR. A to čo ušetríte na doprave, môžete minúť v tamojších obchodoch a nákupných centrách. A kde je to najvýhodnejšie? Po radu sme sa vybrali za naslovovzatým odborníkom, nákupnou maniačkou, Slovenkou žijúcou už vyše 20 rokov vo Viedni, Darinou Mikoletzky.

„Nakupujem rada a dá sa povedať, že často, no ako učiteľka v materskej škole si nemôžem vždy dovoliť drahé značky. Preto sa snažím nájsť zlatú strednú cestu. Značkové veci nakupujem počas zliav a nezameriavam sa výsostne na 1. viedenský obvod s najdrahšími ulicami,“ vysvetľuje Darina. Najznámejším nákupným rajom je 1,8 km dlhá a 10 m široká Mariahilferstraße, na ktorej nájdete približne 350 rozličných obchodov. Ponúka síce špičkový tovar, no rovnocenne môžete nakúpiť aj na iných obchodných uliciach aj lacnejšie. Napríklad aj v 3. obvode na Landstraße, neďaleko spomínanej Mariahilferstraße, kde nájdete modernú, fresh, taliansku módu za prijateľné ceny.

mesto módy

Na rozdiel od minulých rokov nie sú akciové ceny a zľavy viazané len na sezónu. Nakupovať tak môžete výhodne počas celého roka po celej Viedni. Netreba podceňovať ani nákupné centrá. Medzi Darinine obľúbené patrí napríklad Stadion Center na Olympiaplatz, či Auhof Center na Albert Schweitzer Gasse. Tieto nákupné centrá ponúkajú aj rakúske, nemecké či švajčiarske značky, ktoré u nás nenájdete. Potrebuje napríklad váš partner väčšie veľkosti a máte problém ich zohnať? Riešením je návšteva predajne Dressmann XL, ktorá ponúka pestrý výber pánskeho oblečenia vo veľkostiach od dvoch do deviatich XL. Dámam urobí obdobnú službu značka Ulla Popken.

A keď už budete z nákupov jemne znavená, vyriešte to ako pravá Viedenčanka – dajte si pauzu a občerstvite sa perlivým prossecom. Domov sa predsa dostanete bezpečne komfortným autobusom vybaveným klimatizáciou, Wi-Fi internetom dostupným aj v Rakúsku, kde na palube nájdete bezplatne aj drobné občerstvenie, dennú tlač, či časopisy. Viac informácií nájdete na: www.viedenzaeuro.sk.